پوست و مو و زیبایی

7 مدل ریش و سبیل نوجوانان

قبل از بررسی 7 مدل ریش و سبیل نوجوانان لازم است بدانیم که اکنون که نوجوان شما در آستانه بزرگسالی قرار دارد، شاهد تغییرات قابل توجهی در نحوه مراقبت او از آرایش و شخصیت کلی خود خواهید بود. با شروع تغییرات هورمونی، اکنون زمانی است که نوجوان شما دوره شکوفایی را پشت سر می گذارد. برای کمک به نوجوان شما در مراقبت مناسب از موهای صورتش، در این مقاله فهرستی از چند مدل ریش و سبیل تهیه شده است که نوجوان شما می تواند امتحان کند. در این مقاله هشت مدل از بهترین مدل ریش برای نوجوانان که مطمئناً می توانند آنها را امتحان کنند را بررسی و معرفی کرده ایم.

ریش کم بدون سبیل، یکی از 7 مدل ریش و سبیل نوجوانان

برای این مدل خاص، نوجوان شما می تواند انتخاب کند که سبیل های خودش را زیاد بلند نگه ندارد و فقط روی ریش تمرکز کند. این مدل از ریش و سبیل نوجوانان به ویژه در زمانی مفید خواهد بود که پسر شما ممکن است موهای بیشتری در اطراف فک و چانه خودش داشته باشد. اما آنها در اطراف ناحیه لب کمتر رشد کند. در این سبک، ریش در اطراف چانه پرپشت تر است، در حالی که موهای اطراف خط فک و روی گونه همچنان کم است.

ریش ضخیم تر در اطراف چانه

، یکی دیگر از 7 مدل ریش و سبیل نوجوانان

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

برای ایجاد این ظاهر، نوجوان شما می‌تواند اجازه دهد سبیل همان‌طور که هست رشد کند و آن‌ها را به گونه‌ای مرتب کند که ضخیم تر باشد. برای ریش، او باید بیشتر روی ناحیه ای که در اطراف لبه های چانه قرار دارد و از گوشه لب پایین می آید تمرکز کند. در حالی که رشد کافی در کل ناحیه ریش وجود دارد، در لبه های چانه به میزان قابل توجهی ضخیم تر نشان داده می شود.

ته ریش منظم، یکی دیگر از 7 مدل ریش و سبیل نوجوانان

 

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

در حالی که بیشتر ریش ها در اطراف ناحیه فک باقی می مانند، در اینجا یک سبک وجود دارد که پسر نوجوان نیز می تواند اجازه دهد که ریش ها دور گونه هایش رشد کند. در این شرایط نگهداری از آنها آسان است، زیرا اثر ضخامت به آنها می دهد و رسیدگی آن بسیار کم است. روی گونه ها مقدار زیادی ریش وجود دارد که یک پیشرفت طبیعی برای رشد موهای صورت نوجوان شما است.

مدل 4: رشد طبیعی ریش

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

برای امتحان کردن این ظاهر، تنها کاری که نوجوان شما باید انجام دهد این است که اجازه دهد موهای صورتش به طور طبیعی رشد کنند. در اینجا، ریش ناهموار به نظر می رسد و به ندرت رشد می کند. در حالی که ممکن است در ابتدا به نظر برسد که هیچ سبک یا الگوی خاصی برای ظاهر وجود ندارد، اما همچنان ظاهری بسیار جوان و تازه به نظر می رسد. فقط مطمئن شوید که پسرتان هنوز هم به طور مرتب ریش خود را کوتاه می کند تا بیش از حد به آن مکان نگاه نکند.

نوشته های مشابه

مدل 5: ریش بیشتر در اطراف خط فک

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

ریش در این مدل از ریش و سبیل در نوجوانان بیشتر روی نواحی اطراف خط فک و کمتر روی چانه متمرکز است. همچنین، به ندرت اثری از سبیل وجود دارد، که همچنین آن را به یک مدل ایده‌آل برای ماه‌های ابتدایی که نوجوان شما شروع به جوانه زدن موهای صورت می‌کند، تبدیل می‌کند.

مدل 6: ریش پراکنده

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

در این مدل، تمرکز اصلی بر روی ریش های فرد است، حتی اگر در همه جای صورت پخش شده باشند. نوجوان شما زمانی می تواند این ظاهر را امتحان کند که موهای صورتش تا حدودی رشد کند. از آنجایی که این یک نوع سبکی است که به نگهداری ومراقبت کمتری نیاز دارد، تنها کاری که او باید انجام دهد این است که ریش و حتی سبیل را در فواصل زمانی منظم کوتاه کند.

مدل7: ریش بزی

ظاهر اینجا هم ریش معمولی و هم یک ظاهری ریش بزی کوچک دارد. نوجوان شما می تواند اجازه دهد ریش به روش طبیعی رشد کند، اما آن را در ناحیه چانه تمیز کند. برای به دست آوردن ظاهر بزی، او باید مقدار کمی مو را درست زیر لب بالایی در ناحیه میانی دست نخورده نگه دارد. برای سبیل، او می تواند اجازه دهد که به طور طبیعی رشد کند و آن را کوتاه کند.

مدل 8: ریش ناهموار

نوجوان شما می تواند این ظاهر را در اواخر سال های نوجوانی خود به بهترین شکل نشان دهد. برای به دست آوردن ظاهری خشن، باید مقدار مناسبی از موهای صورتش رشد کند، که ممکن است در سال های اولیه نوجوانی امکان پذیر نباشد. هنگامی که او ریش مناسب در امتداد خط فک و چانه گذاشت، می تواند با حفظ فاصله کمی در بین ریش، بالای ریش را کوتاه کند. برای سبیل، او می تواند آن را بتراشد یا بگذارد خیلی نازک شود.

3 مدل برتر سبیل برای نوجوانان

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

در اینجا هفت سبک مختلف سبیل وجود دارد که نوجوان شما می تواند سعی کند به آن ها حالت دهد:

سبیل ضخیم با ریش معمولی

ظاهر ساده و آرام این سبک چیزی است که آن را بسیار جالب و مد روز می کند. برای امتحان کردن این ظاهر، نوجوان شما باید منتظر بماند تا مقدار قابل توجهی موهای صورتش رشد کند. همچنین اگر نوجوان شما موهای بلندی داشته باشد، به خصوص مواج یا مجعد، ظاهر بهتری دارد. به او اجازه دهید تا سبیل‌هایش به‌طور طبیعی رشد کند، اگرچه باید مرتباً آن‌ها را کوتاه کند تا حالتی کهنه به نظر نرسد.

سبیل بسیار کم

سبیل در این ظاهر به سختی قابل مشاهده است، اما در مرحله شروع است که موهای صورت نوجوان شما شروع به جوانه زدن می کند. همچنین کمی موهای صورت در اطراف خط فک جوانه می زند، اما از آنجایی که بسیار کم است، به سختی تشخیص داده می شوند.

خط سبیل

در اینجا نگاهی است که نوجوان شما می‌تواند در چند روز و هفته اول هنگامی که شروع به جوانه زدن موهای صورت می‌کند، نشان دهد. رشد به سختی وجود دارد و سبیل بسیار کم دیده می شود. هنوز هیچ رشدی در ناحیه ریش وجود ندارد و همین امر باعث تمیزتر و راحت‌تر حفظ حالت ریش می‌شود. برای اطمینان از اینکه سبیل مرتب و نامرتب به نظر می رسد، به نوجوان خود یادآوری کنید که مرتباً آن را در لبه ها کوتاه کند.

رشد سریعتر سبیل و ریش در نوجوانان

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

هنگامی که فرزند شما به سن نوجوانی می رسد، دریایی از تغییرات در شخصیت او و همچنین طرز فکر او وجود خواهد داشت. نوجوانی زمانی است که فرزند شما می خواهد از برچسب “کودک” رهایی یابد، اما در مورد نحوه ورود به دنیای “بزرگسالان” مطمئن نباشید.

یک تغییر فیزیکی که در بیشتر پسران نوجوان رایج است، ظاهر و رشد موهای صورت است. اگر به نظر می رسد نوجوان شما در مورد سبیل خود مضطرب است یا اینکه چرا هنوز ریش ندارد، پیشنهادات ما می تواند به او کمک کند. بنابراین، نکات زیر را در مورد چگونگی کمک به رشد سریع موهای صورت نوجوان خود بخوانید.

در اینجا چند نکته برای رشد سریع موهای صورت، به ویژه سبیل وجود دارد:

صورت را مرتباً تمیز کنید.

از نوجوان خود بخواهید دو بار در روز صورت خود را با استفاده از ژل یا صابون پاک کننده ملایم بشوید. او باید از آب گرم استفاده کند زیرا منافذ پوست را باز می کند.

لایه برداری سلول های مرده پوست

در بیشتر موارد، پوست با سلول های مرده پوست پوشیده شده است که مانع رشد طبیعی یا سریع موهای صورت می شود. نوجوان شما باید حداقل دو بار در هفته از یک اسکراب لایه بردار خوب استفاده کند. مطمئن شوید که اسکراب لایه بردار مخصوصاً برای مردان استفاده می شود و همچنین برای نوع پوست پسر نوجوان شما مانند خشک، چرب، حساس یا مختلط مناسب است. استفاده از اسکراب لایه بردار روی صورت به حذف سلول های مرده پوست کمک می کند و پوست را پاک می کند و به رشد مو کمک می کند.

اکالیپتوس را امتحان کنید.

هنگام انتخاب یک مرطوب کننده یا کرم برای صورت، از نوجوان بخواهید از یکی از مواد حاوی اکالیپتوس استفاده کند. اکالیپتوس به مرطوب نگه داشتن پوست نوجوان شما کمک می کند و هر گونه لکه های خشک یا زبر را از بین می برد. هنگامی که پوست نوجوان شما نرم شد، رشد موهای صورت سریع تر می شود.

مقدار کافی ویتامین مصرف کنید.

نداشتن ویتامین کافی می تواند به طور قابل توجهی رشد موهای صورت را در پسر نوجوان شما کند کند. اگر نوجوان شما از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نمی کند یا کمبود ویتامین های مهمی مانند ویتامین های B1، B6 و B12 دارد،  می تواند زمان ظاهر شدن سبیل را افزایش دهد. این ویتامین‌ ها به افزایش سرعت ظاهر شدن موهای صورت نوجوان شما کمک می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که او از رژیم غذایی غنی از آن استفاده می‌کند.

مصرف منظم پروتئین داشته باشید.

مصرف روزانه پروتئین نیز شانس رشد موهای صورت و رشد سبیل پسر نوجوان شما را افزایش می دهد. برخی از بهترین منابع پروتئین شامل گوشت، تخم مرغ، عدس، آجیل و لوبیا هستند. بسته به اینکه نوجوان شما از رژیم غذایی غیر گیاهی یا گیاهخواری پیروی می کند، می توانید از او بخواهید که مطابق با آن غذا بخورد.

یک رژیم غذایی متعادل بخورید.

کلید رشد کلی مناسب، یک رژیم غذایی متعادل و سالم است که نوجوان شما به طور منظم از آن استفاده می کند. مطمئن شوید که رژیم غذایی نوجوان شما سرشار از مواد معدنی و ویتامین های ضروری است. از او بخواهید ترکیبی از میوه ها، سبزیجات و گوشت مصرف کند تا تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند.

 

8 مدل ریش و سبیل نوجوانان || پزشکت

از ماساژ کمک بگیرید. ماساژ پوست صورت باعث بهبود گردش خون و رشد مو می شود. از نوجوان خود بخواهید از روغن مخصوصی که برای رشد ریش است استفاده کند.

استراحت کنید. برای نوجوان شما مهم است که به اندازه کافی بخوابد و استراحت کند تا بدن او بتواند آنطور که باید رشد کند. داشتن حداقل هشت ساعت خواب در روز بسیار مهم است، زیرا به شارژ مجدد بدن و همچنین تشویق رشد مو کمک می کند.

یکی از بزرگترین افسانه ها در مورد رشد موهای صورت در مورد اصلاح است. پسر نوجوان شما ممکن است بخواهد از تیغ روی پوست تمیز خود استفاده کند، به این امید که باعث رشد مو شود. اما هیچ شواهد علمی برای اثبات همین موضوع وجود ندارد، و در واقع، نوجوان شما ممکن است در این فرآیند به شدت آسیب ببیند.

منبع
https://www.momjunction.com/articles/moustaches-for-teens_00398904

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا با پزشکان آنلاین صحبت کنید