لوگو پزشکت
زبان

رادیو پزشکت

فواید ویتامین E برای پوست و مو

ویتامین E برای پوست و مو || پزشکت
فهرست مطالب

ویتامین E یک ماده مغذی است که بدن شما برای حمایت از سیستم ایمنی بدن و کمک به بازسازی سلول های شما به آن نیاز دارد. همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که مصرف آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند فواید زیادی برای بدن و سلامتی شما داشته باشد. ویتامین E بیشتر به دلیل فواید آن برای سلامت و ظاهر پوست شناخته شده است. می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید ویتامین E برای پوست را به صورت موضعی بر روی صورت خود استفاده کنید تا التهاب را کاهش و پوست شما را جوان تر نشان دهد.

روغن ویتامین E برای پوست صورت 

روغن ویتامین E را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید به عنوان یک درمان شبانه روی پوست صورت خود و به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده کنید. از آنجایی که ویتامین E قوام غلیظی دارد، بهتر است آن را قبل از خواب استفاده کنید تا کاملا جذب پوست شما شود.

به طور معمول، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید سرم یا مخلوط روغن حاوی ویتامین E را به عنوان یک درمان کامل روی صورت خود بمالید. استفاده از ویتامین E به عنوان یک عامل ضد پیری یا حالت دهنده پوست در طول شب باعث جذب کامل محصول به پوست شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

اکثر کرم های ضد پیری بدون نسخه حاوی بین 0.05 و 1 درصد ویتامین E به عنوان یکی از مواد موثره هستند. پس در انتخاب محصول مناسب برای پوست خود بهتر است به دنبال محصولی با غلظت بالایی از ویتامین E یا همان آلفا توکوفرول به عنوان مواد تشکیل دهنده آن باشید.

صورت خود را از هرگونه آرایش یا سایر محصولات پوستی پاک کنید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و پوست خود را خشک کنید.

اگر از روغن خالص ویتامین E استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، یک یا دو قطره از آن را به ازای هر 10 قطره روغن حامل مانند روغن جوجوبا، روغن بادام یا روغن نارگیل مخلوط کنید. مخلوط یا سرم ویتامین E انتخابی را با انگشتان خود روی پوست خود بمالید. هنگام استفاده از درمان، صورت خود را با حرکات دایره ای کوچک مالش دهید تا گردش خون را تحریک کرده و محصول را تا جایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید روی پوست صورت خود پخش کنید.

قبل از اینکه صورت خود را روی بالش یا هر سطح دیگری قرار دهید، حداقل 20 دقیقه پس از استفاده آن صبر کنید. این کار بهتر است یک یا دو بار در هفته به عنوان بخشی از مراقبت از پوست حدود 30 دقیقه قبل از خواب تکرار شود.

ویتامین E برای پوست || پزشکت

 

سایر محصولات ویتامین E برای پوست

این احتمال وجود دارد که میزان ویتامین E مورد نیاز خود را از طریق رژیم غذایی تان دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، اما مصرف ویتامین E از طریق غذاهای مفید و موثر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سرعت سنتز سلولی را افزایش دهد و باعث بهبود وضعیت سلامتی شما شود.

مکمل های خوراکی ویتامین E

مکمل های خوراکی ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند نیازهای تغذیه ای بدن شما را تامین کنند. یکی از مزایای مکمل های خوراکی ویتامین E این است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند پوست شما را درخشان کند و ظاهر شما را جوانتر سازد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که مصرف روزانه ویتامین E برای بزرگسالان نباید بیش از 15 میلی گرم باشد.

ویتامین E و درمان لک صورت

برخی از افراد از محصولات موضعی ویتامین E به عنوان درمان نقطه ای برای آکنه استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، اما تحقیقات در مورد اینکه آیا آنها موثر هستند یا خیر، قطعی نیست.

اگر می‌خواهید ویتامین E را برای درمان لک های صورت خود امتحان کنید، از روغن خالص ویتامین E استفاده یا محصولی را پیدا کنید که غلظت بالایی از آلفا توکوفرول در آن ذکر شده باشد و آن را روی ناحیه زخم بمالید. قبل از خشک کردن آن، صبر کنید تا محصول به طور کامل جذب شود.

اگرچه ممکن است آرایش کردن روی ناحیه‌ای که با ویتامین E آغشته شده تا حدودی سخت باشد، اما بهتر است از انجام این کار در طول شب خودداری کنید. قوام ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منافذ را ببندد.

ماسک ویتامین E

ماسک زیبایی حاوی ویتامین E دارای مزایای نرم‌کننده و ضد پیری پوست هستند. برای استفاده، ماسک ویتامین E خود را با ترکیب روغن ویتامین E با روغن بادام تسکین دهنده پوست، آب لیموی تازه، عسل و آووکادوی له شده درست کنید. گذاشتن این مخلوط روی صورت به مدت 10 تا 20 دقیقه ممکن است شفافیت، درخشندگی و نرمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پوست شما را افزایش دهد. برای جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست یا از بین رفتن تعادل چربی طبیعی پوست، بیش از یک یا دو بار در هفته از درمان های ویتامین E استفاده نکنید.

خواص ویتامین E برای پوست

استفاده از روغن ویتامین E برای صورت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند فواید زیادی داشته باشد، از جمله:

هایپرپیگمانتاسیون

افزایش رندگدانه ماتونین، ممکن است منجر به بروز لکه های تیره روی پوست شود. اما به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد این لکه ها با استفاده از ویتامین E موضعی، قابل درمان هستند. موثرترین راه برای استفاده از ویتامین E برای درمان هایپرپیگمانتاسیون، استفاده همزمان آن با ویتامین C است.

جلوگیری از پیری و چین و چروک صورت

ویتامین E سرشار از آنتی اکسیدان است و بر گردش خون تاثیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد. برهمین اساس افراد پس از استفاده موضعی از روغن ویتامین E متوجه تفاوت در استحکام و ساختار پوست خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. بررسی ها نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند ویتامین E و سایر مواد طبیعی غنی از آنتی اکسیدان ها به طور کلی به عنوان یک درمان و پیشگیری برای چین و چروک پوستی محسوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

صاف و نرم شدن لب

از روغن موضعی ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان برای تسکین ترک خوردگی و خشکی لب استفاده کرد. از آنجایی که ویتامین E باعث گردش و بازسازی سلولی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، استفاده از آن روی لب های خشک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به صاف و نرم شدن آنها کمک کند. قوام غلیظ و روغنی روغن ویتامین E نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از تحریک بیشتر جلوگیری کند.

دستورالعمل مصرف ویتامین E

ویتامین E یک داروی موثر برای همه قسمت های بدن نیست. اگر دچار جوش های مکرر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوید یا پوست شما دارای منافذ زیادی است، استفاده از روغن موضعی ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند علائم شما را تشدید کند.

مصرف مکمل های خوراکی ویتامین E برای مدت زمان کوتاه برای اکثر افراد بی خطر است، اما مصرف آنها برای بیش از یک سال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث تجمع ویتامین E در داخل بدن شود. ویتامین E بیش از حد در جریان خون شما ممکن است منجر به کاهش تعداد پلاکت ها و رقیق شدن خون شود.

اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید یا اگر دچار اختلال خونریزی هستید، قبل از شروع مکمل های خوراکی ویتامین E با پزشک خود مشورت کنید.

فوائد ویتامین E برای موها

تحقیقات اولیه نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد که ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به بهبود سلامت کلی پوست سر و مو کمک کند. اما طبق بررسی های انجام شده برخی از فواید این ویتامین برای موها، عبارتند از:

جلوگیری از ریزش مو

مصرف مکمل های ویتامین E باعث بهبود رشد مو در افراد مبتلا به ریزش مو می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد خواص آنتی اکسیدانی این ویتامین به کاهش استرس اکسیداتیو در پوست سر کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. افزایش استرس اکسیداتیو با ریزش مو کاملا مرتبط است.

بهبود گردش خون پوست سر

ویتامین E ممکن است جریان خون را افزایش دهد که به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد از این نظر سلامت مو را بهبود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد. محققان در یک مطالعه در سال 1999 دریافتند که دوزهای بالای ویتامین E باعث افزایش جریان خون در چشم در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

افزایش درخشندگی موها

موها در صورت آسیب دیدگی ممکن است تا حدودی کدر و وز به نظر برسند. وقتی لایه چربی محافظ در قسمت بیرونی کوتیکول مو برداشته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، درخشندگی خود را از دست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و حالت دادن آنها دشوار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. یک روغن غنی از ویتامین E می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند لایه محافظ پوست سر را جایگزین کرده و از موها در برابر آسیب محافظت کند.

ویتامین E برای مو|| پزشکت

 

نحوه استفاده از ویتامین E برای موهایتان

تامین و دریافت ویتامین E از طریق رعایت یک رژیم غذایی متعادل راحت و آسان است. در واقع، کمبود ویتامین E به ندرت رخ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد، زیرا اکثر مردم مقدار زیادی از ویتامین E را در طول روز از غذاهای کامل و غنی دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

اما اگر می‌خواهید به طور خاص موهای خود را با آن ترمیم کنید، می‌توانید ویتامین E را به صورت موضعی با شامپو، نرم‌کننده، ماسک یا روغن نیز استفاده کنید. آجیل، سبزیجات برگدار، روغن زیتون و روغن آفتابگردان برخی از غنی ترین منابع ویتامین E هستند. این ویتامین همچنین در گوشت ها و غذاهای غنی شده مانند غلات صبحانه یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

مکمل

اگرچه برخی مکمل های ویتامین E در دسترس هستند، اما اکثر مردم ویتامین E مورد نیاز بدن خودشان را از طریق رژیم غذایی دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. مکمل ها همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند شما را در معرض خطر دریافت بیش از حد ویتامین E قرار دهند که این وضعیت ممکن است خطرناک باشد.

روغن ویتامین E

بیشتر روغن های ویتامین E حاوی روغن حامل برای رقیق کردن روغن هستند تا از بروز هرگونه تحریک و آلرژی پیشگیری کنند. اگر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید از روغن خالص ویتامین E استفاده کنید، حتماً قبل از استفاده روغن را به درستی رقیق کنید. گفته می‌شود، روغن‌های ویتامین E اغلب گران هستند و کار کردن با آن‌ها ممکن است دشوار باشد چون معمولاً غلیظ هستند و در هنگام قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت اکسید می‌شوند.

ماسک مو

ماسک مو مانند ماسکی که روی صورت خود قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهید برای تسکین یا درمان پوست سر مناسب است. اگرچه روغن ویتامین E ممکن است به مرطوب کردن موهای شما کمک کند، اما تارهای موی شما با آن “درمان” نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. در عوض، ماسک را روی پوست سر خود استفاده کنید، جایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند جذب شود.

برای تهیه یک ماسک آسان و غنی از ویتامین E در خانه، مواد زیر را در مخلوط کن با هم ترکیب کنید:

  • آووکادو 1 عدد
  • موز 1 عدد
  • روغن آووکادو 1 قاشق غذاخوری
  • روغن نارگیل 1 قاشق غذاخوری
  • عسل 1 قاشق غذاخوری

ماسک انتخابی را با انگشتان خود روی پوست سر خود بمالید. بسته به دستور ماسک، اجازه دهید ۲۰ دقیقه تا یک ساعت بماند. سپس آن را با آب گرم یا شامپوی ملایم بشویید.

سخن آخر

قبل از استفاده ویتامین E بر روی پوست، پوست سر یا موی خود اول آن را رقیق کنید. روغن ویتامین E رقیق نشده ممکن است باعث تحریک پوستی شود. مصرف مکمل ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند خطر افزایش سطح آن را به همراه داشته باشد و منجر به بروز عوارضی شود، از جمله:

  • ضعیف شدن استخوان ها
  • اختلال در تولید هورمون تیروئید
  • افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات

مهم است که قبل از افزودن مکمل ویتامین E به رژیم غذایی تان با پزشک خود مشورت کنید.

اگرچه شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید محصولات زیادی را پیدا کنید که حاوی آنتی اکسیدان قوی هستند، اما بهتر است قبل از استفاده از ویتامین E یا مکمل آن با پزشک مشورت کنید، به خصوص اگر مشکل مو، پوست یا پوست سر دارید.

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

5 / 5. تعداد رای ها: 1

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده شما اولین نفر باشید.

0

مقالات مرتبط

نمایش کامنت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

درد پریودی در اثر تغییرات هورمونی، التهابات و مشکلات رحمی و ... در پایین شکم و لگن ایجاد میشه و ممکنه بر فعالیت‌های روزمره تأثیر منفی بگذاره. برای درمان علائمت با متخصص زنان آنلاین مشاوره تلفنی بگیر.

انتخاب نادرست یا استفاده نادرست از محصولات ضدآفتاب می تونه باعث مشکلات پوستی بشه. برای جلوگیری از بروز این مشکلات و حفظ سلامت پوستت، با متخصص پوست و مو تلفنی و تصویری مشاوره بگیر.

درد گردن ممکنه ناشی از تنش عضلانی یا مشکلات مفصلی باشه که بسیار آزار دهنده ست. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص استخوان و مفاصل بگو و مشاوره تلفنی بگیر.

زودانزالی مشکلیه که می تونه بر زندگی جنسی و رابطه شما تأثیر منفی بگذاره. پس تا دیر نشده برای درمان علائمت با متخصص اورولوژی خصوصی و محرمانه مشاوره تلفنی بگیر.

خیانت عمل ناخوشایندیه که باعث ایجاد شک و عدم اعتماد در رابطه میشه و زندگی روابط را تحت تأثیر قرار میده. اگه با موضوع خیانت مواجه شدی و نیاز به کمک داری با متخصصان آنلاین سلامت روان 24ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

تغذیه کودک اهمیت زیادی داره، چون تأثیر مستقیمی بر رشد و وزن سالم کودک داره. برای مشاوره تغذیه کودکتان و بهبود آن همین الان با متخصصان آنلاین اطفال24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.