پوست و مو و زیبایی

10 فواید زیبایی مکعب های یخ

10 فواید زیبایی مکعب های یخ

برای شناخت 10 فواید زیبایی مکعب های یخ این مقاله را بخوانید تا با یادگیری نحوه استفاده از آن بتوانید از فواید مکعب های یخی در زیبایی خود بهره مند شوید.

پوست شما به طور مداوم در معرض آلاینده های مضر، نور خورشید، میکروب ها و دمای سخت قرار دارد که همراه با عادات غذایی نادرست و استرس می تواند منجر به مشکلات مختلف پوستی شود. این مشکلات شامل سیاهی، تیرگی پوست، بزرگ شدن منافذ پوست، پف کردن، خطوط ریز و آکنه است.

به همین دلیل، مراقبت از پوست بخشی مهم در برنامه روزمره افراد است و شامل محصولات مختلفی برای مبارزه با این مشکلات است. تعدادی محصول و مواد طبیعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. یخ می تواند افزودنی ارزشمند برای برنامه های مراقبت از پوست شما باشد.

استفاده از یخ روی صورت بعد از یک روز طولانی نه تنها طراوت بخش است. بلکه در پاکسازی صورت و تقویت گردش خون نیز مفید است و به آن ظاهری تازه می بخشد. همچنین، یخ می تواند به عنوان یک آغازگر آرایشی طبیعی، ترکیب ضد پیری و درمان ضد آکنه در طولانی مدت عمل کند.

تهیه تکه های یخ، آسان و مقرون به صرفه است. همچنین می توانید به مکعب های یخ مواد فواید زیبایی مکعب های یخ برای رسیدن به نتایح زیر می توانید از یخ روی صورت خود استفاده کنید:

از فواید زیبایی مکعب های یخ براق شدن پوست است.

وقتی یخ به پوست زده می شود، به دلیل دمای پایین، رگ های خونی شما را منقبض می کند. بنابراین جریان خون در صورت را کاهش می دهد.

پس از برداشتن یخ، رگ های خونی دوباره منبسط می شوند و در طی آن گردش خون در صورت افزایش می یابد. افزایش گردش خون، همراه با اثر تسکین دهنده و خنک کننده یخ، می تواند درخشش طبیعی به صورت ببخشد.

علاوه بر این، یخ به لایه برداری پوست و سفت شدن منافذ پوست کمک می کند و ظاهری یکدست و صاف به پوست می دهد. استفاده از یخ با ایجاد یک اثر کششی، جذب محصولات را توسط پوست افزایش می دهد. بنابراین باعث افزایش اثر کرم ها و سرم هایی می شود که برای درخشش پوست استفاده می کنید.

مالیدن یخ بر روی صورت ظاهری درخشان، شاداب و زیبا را به شما می بخشد، که گاهی اوقات می تواند جایگزین آرایش شود.

برای درخشش پوست بهتر است از مکعب های یخ آب برنج استفاده کنید. کافی است 1 فنجان آب برنج را به صورت مکعب یخ درآورید. مکعب ها را در یک حوله نازک بپیچید و از آن به عنوان کمپرس سرد روی صورت خود استفاده کنید تا مکعب های یخ کاملا ذوب شوند. صورت خود را بشویید، آن را خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده کنید.

بعد از استفاده از سرم یا کرم به عنوان بخشی از برنامه شبانه خود، یک مکعب یخ را روی صورت خود بمالید.

 فواید زیبایی مکعب های یخ کاهش پف دور چشم است.

10 فواید زیبایی مکعب های یخ | پزشکت

پف دور چشم معمولاً به دلیل کمبود خواب یا افزایش فشار چشم ناشی از استفاده مداوم از صفحه های دیجیتال اتفاق میفتد.

هنگامی که چشمان خود را با یک مکعب یخ ماساژ می دهید، پوست سفت می شود. حتی  تخلیه مایعات در اطراف چشم افزایش می یابد. این وضعیت باعث کاهش پف و ایجاد اثر خنک و آرام می شود.

می توانید چای سبز را به این منظور منجمد کنید. زیرا غنی از آنتی اکسیدان و کافئین است که باعث تسکین چشم و کاهش پف می شود. چای بابونه به دلیل خاصیت ضد التهابی بودن در کاهش پف نیز موثر است.

1 فنجان چای بابونه یا سبز دم کرده آن را صاف کنید. پس از خنک شدن تا دمای اتاق، چای را درون سینی مکعب یخ بریزید و یخ بزنید. چند قطعه یخ را در یک حوله نازک بپیچید و آن را با حرکات دورانی روی چشم های خود بچرخانید و حدود 5 دقیقه آن را بچرخانید. این کار را 4 یا 5 بار با فاصله 1 دقیقه بین هر یک تکرار کنید. می توانید چند بار در روز از این درمان برای کاهش پف استفاده کنید.

 فواید زیبایی مکعب های یخ کاهش تیرگی زیر چشم است.

اثر خنک کننده یخ با انقباض رگ های خونی به کنترل التهاب کمک می کند. علاوه بر این، همانطور که در بالا بحث شد، می تواند به روشن پوست کمک کند. این اثرات ماساژ یخ می تواند به کاهش تیرگی زیر چشم کمک کند.

می توانید از خیار و قهوه استفاده کنید زیرا این مواد باعث کمرنگ شدن سیاهی زیر چشم می شوند.

آب خیار را کشیده و در سینی یخ منجمد کنید. چند مکعب را در یک حوله نازک بپیچید، و به آرامی آن را به مدت 5 دقیقه در قسمت زیر چشم حرکت دهید. صورت خود را بشویید و خشک کنید. این روش درمانی را چند بار در روز تکرار کنید.

به طور متناوب، یک فنجان قهوه غلیظ دم کرده و آن را در قالب های یخ منجمد کنید. از این تکه های یخ قهوه برای 5-10 دقیقه زیر چشم خود ماساژ دهید و سپس صورت خود را بشویید.

کوچک کردن منافذ پوست

10 فواید زیبایی مکعب های یخ | پزشکت

منافذ بزرگ و قابل رویت بر روی پوست چرب و مختلط زیاد دیده می شود. این نوع پوست همچنین باعث جذب آلودگی می شود که می توانند در منافذ پوست شما قرار بگیرند و باعث انسداد شوند.

مالیدن یخ روی صورت می تواند به پاک شدن آلودگی و چربی منافذ پوست کمک کند. علاوه بر این، دمای سرد به کوچک شدن منافذ پوست کمک می کند. حتی با گذشت زمان اندازه آنها کاهش می یابد.

چند تکه یخ ساده را در یک پارچه تمیز و نرم بپیچید. آن را روی صورت خود ماساژ دهید تا یخ کاملاً ذوب شود.

کنترل آکنه و جوش

جوش ها معمولاً به دلیل مسدود شدن منافذ پوست با خاک، روغن و باکتری ها رخ می دهند و بیشتر در انواع پوست های چرب دیده می شوند.

از آنجا که مالیدن یخ روی پوست شما به کوچک شدن منافذ کمک می کند، بنابراین تولید روغن را کاهش می دهد، همچنین ممکن است به کنترل آکنه و جوش کمک کند. علاوه بر این، یخ می تواند التهاب و قرمزی مرتبط با جوش ها را کاهش دهد. مقداری برگ ریحان را با یک فنجان آب چرخ کنید و 3 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تازه به آن اضافه کنید. مخلوط را به یک سینی یخ منتقل کرده و منجمد کنید. تکه های یخ را برای مدت حدود 10 دقیقه روی آکنه خود قرار دهید.

در روش دیگر، 1 قاشق چایخوری پودر دارچین را با 1 فنجان آب مخلوط کرده و مخلوط را در یک سینی یخ بریزید. برای تسکین جوش و آکنه از یخ موجود روی صورت خود استفاده کنید.

از فواید زیبایی مکعب های یخ تسکین آفتاب سوختگی است.

آفتاب سوختگی باعث قرمزی، التهاب و درد می شود که همه اینها با کمک ماساژ یخ قابل بهبود است. مالیدن یخ روی مناطق آسیب دیده پوست را بی حس کرده و درد را کاهش می دهد. همچنین التهاب و قرمزی را کنترل می کند.

علاوه بر این، یخ به مقابله با گرمای پوست پس از آفتاب سوختگی، خنک سازی و آرامش پوست کمک می کند. می توانید از مکعب های آلوئه ورا یخ زده استفاده کنید زیرا آلوئه ورا یک روش درمانی محبوب برای آفتاب سوختگی است.

چند قطعه یخ را در یک پارچه نخی تمیز بپیچید و یا آنها را در یک کیسه زیپدار قرار دهید و آن را به منطقه آسیب دیده بمالید تا از بین برود.

همچنین می توانید آب آلوئه ورا را تازه منجمد کرده و مکعب ها را بر روی پوست آفتاب سوخته خود بمالید تا بهبود یابد. اجازه دهید تکه های یخ روی صورت شما آب شود و از شستشوی سریع پوست خودداری کنید.

روش دیگر، شما می توانید ژل آلوئه ورا را بر روی پوست آسیب دیده بمالید و آن را با تکه های یخ آب ساده و ماساژ داده شده با حوله ماساژ دهید.

لایه برداری پوست

10 فواید زیبایی مکعب های یخ | پزشکت

تکه های یخ ساخته شده از شیر، مواد لایه بردار قوی پوست هستند. شیر حاوی اسید لاکتیک است که یک لایه بردار ملایم طبیعی است که برای از بین بردن سلول های مرده پوست مفید است. علاوه بر این، پوست را مرطوب کرده و قرمزی را کنترل می کند و هایپرپیگمنتیشن را بهبود می بخشد.

شیر منجمد هنگامی که به عنوان لایه بردار طبیعی استفاده می شود، درخشش و درخشندگی طبیعی به پوست شما می بخشد.

¾ فنجان شیر را با ¼ فنجان آب مخلوط کرده و مخلوط را در یک سینی مکعب یخ فریز کنید. شیر منجمد را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید نیم ساعت خشک شود و پس از آن می توانید صورت خود را بشویید.

همچنین می توانید خیار یا زغال اخته خالص را به شیر اضافه کنید تا اثرات لایه برداری و طراوت بیشتری به شما بدهد.

نرم کردن لب

یخ می تواند پوست شما را تسکین داده و نرم کند و همین تأثیر را روی لب های شکاف خورده دارد. این ماده می تواند التهاب و درد مرتبط با شکاف لب ها را کنترل کند.

نرم کردن لب، همراه با مصرف آب کافی، پوست شما را مرطوب و نرم نگه می دارد. 1 فنجان گلاب غلیظ را با 1 فنجان آب معمولی رقیق کنید. مخلوط را به صورت تکه های یخ منجمد کنید. تکه های یخ را روی لب های خود بمالید تا آنها را مرطوب کند.

کاهش التهاب بعد از اصلاح

برداشتن ابرو یک عمل زیبایی رایج است که می تواند کاملاً دردناک باشد. استفاده از یخ در اطراف ابروهای شما باعث بی حسی و کاهش درد مرتبط با آن می شود.

بستن ناحیه ابرو همچنین از التهاب و قرمزی که ممکن است در غیر این صورت ایجاد شود جلوگیری می کند.

تکه های یخ را قبل از اصلاح روی ابروهای خود به مدت حدود 10 دقیقه قرار دهید تا ناحیه بی حس شود و هم درد و هم التهاب کنترل شود.

خاصیت ضد پیری

پیری پوست با ایجاد خطوط ریز و چین و چروک روی پوست مشخص می شود. استفاده از یخ روی پوست باعث افزایش گردش خون می شود و باعث بهبود ذخیره آنتی اکسیدان های مقابله با رادیکال های آزاد می شود که مسئول پیری زودرس هستند.

علاوه بر این، افزایش گردش خون مواد مغذی و اکسیژن را برای حفظ وضعیت سالم پوست فراهم می کند.

حتی یخ پوست را سفت کرده از چروک و خطوط ظریف در صورت استفاده منظم جلوگیری می کند. قرار دادن یخ روی محصولات ضد پیری نیز به آنها کمک می کند تا بهتر در پوست نفوذ کنند و باعث افزایش کارایی آنها شوند. بنابراین استفاده از یخ روی صورت می تواند پوست شما را جوان و درخشان نشان دهد.

قبل از خواب، صورت خود را با استفاده از آب سرد بشویید و آن را خشک کنید. با کشیدن مکعب های یخ روی آن با حرکات دورانی به آرامی صورت خود را ماساژ دهید. همچنین می توانید قبل از انجماد چند قطره روغن اسطوخودوس یا گلبرگ به آب اضافه کنید.

این روش را حداقل برای چند هفته هر روز تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

نکات مهم در استفاده مکعب یخ بر صورت

10 فواید زیبایی مکعب های یخ | پزشکت

نکات زیر می تواند برای استفاده بهتر و مناسب از یخ روی پوست مفید باشد:

  • مکعب یخ را بیش از 10 دقیقه روی محل پوست قرار ندهید زیرا خطر سرمازدگی را افزایش می دهد.
  • از ورود یخ یا آب ذوب شده به داخل چشم خودداری کنید، خصوصاً اگر حاوی مواد دیگری باشد.
  • هنگام پاک کردن یخ، دستمال را در کنار خود داشته باشید تا مایعات اضافی را پاک کرده و از ایجاد التهاب جلوگیری کنید.
  • برای کنترل التهاب یا جوش، پوست خود را قبل از خواب یخ بزنید زیرا می تواند باعث بهبودی و بازسازی پوست شود که در شب انجام می شود.
  • استفاده از دستکش هنگام دست زدن به یخ توصیه می شود تا از انتقال میکروب جلوگیری شود و به شما اجازه دهد یخ را برای مدت بیشتری نگه دارید.
  • قبل از استفاده از مکعب های یخ روی صورت، آنها را با پارچه ای نرم بپیچید. اگر لازم است یخ را مستقیماً به صورت خود بمالید، یخ را بعد از یکی دو دقیقه بیرون آوردن از فریزر استفاده کنید.
  • سینی یخ خود را همیشه قبل از ریختن محلول تمیز کنید. بهتر است یک سینی یخ جداگانه به طور خاص برای استفاده از پوست اختصاص دهید، زیرا در غیر این صورت خطر آلودگی میکروبی وجود دارد. از روش های درمانی فوق الذکر بیش از 2-3 بار در روز استفاده نکنید.
  • استفاده از داروهای مبتنی بر یخ را در ماه های زمستان محدود کنید زیرا کاهش گردش خون می تواند به خشکی پوست، تحریک و پوسته پوسته شدن کمک کند.
حرف آخر

استفاده از یخ یک روش محبوب در بین زیبایی ها برای پاکسازی پوست و درخشش تازه و درخشان آن است. استفاده از یخ یک روش قدیمی برای کاهش قرمزی، التهاب، پف و لکه های پوستی است.

علاوه بر این، یخ گردش خون در پوست را افزایش می دهد، سلامتی آن را بدون ایجاد هزینه های سنگین بهبود می بخشد. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از سوختن پوست خود، از یخ با احتیاط و به صورت محدود استفاده کنید.

بخاطر داشته باشید که اثر یخ، مانند اکثر روش های درمانی، فقط پس از چند روز استفاده مداوم قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین، ثابت قدم و صبور باشید.

منبع:

https://www.emedihealth.com/ice-cubes-beauty-benefits.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا