سلامت زنان

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها

علائم بارداری جنین دختر و پسر در دوران حاملگی با یکدیگر فرق دارند. با شناخت علائم بارداری جنین دختر از پسر می توانید تا حدودی جنسیت جنین را حدس بزنید. برخی از افراد ممکن است به زنان در دوران بارداری مشاوره دهند یا داستان هایی راجع به چگونگی پیش بینی جنسیت نوزاد متولد شده برایشان تعریف کنند.

در حالی که حدس زدن جنسیت کودک از طریق روش های غیر علمی جالب توجه است. اما شما نمی توانید به آنها مانند روش های پزشکی اعتماد کنید. اما برخی از افراد ادعا می کنند بر اساس برخی از علائم و نشانه ها می توانند دختر بودن جنین را تشخیص دهند. با این حال، آنها هیچ پشتوانه علمی ندارند، زیرا این علائم ممکن است در مورد نوزادان پسر نیز صادق باشد.

برخی از علائم بارداری جنین دختر، عبارتند از:

علائم بارداری جنین دختر و ضربان قلب جنین زیاد

گفته می شود اگر ضربان قلب کودک زیاد و بیش از 140-160 بار در دقیقه باشد، این نشان می دهد که به احتمال زیاد نوزاد شما دختر است. بررسی های علمی بیان می کند که هیچ ارتباطی بین ضربان قلب و جنسیت کودک وجود ندارد. ضربان قلب طبیعی جنین بین 120 تا 160 دور در دقیقه است. معمولاً ممکن است قبل از تولد پایین بیاید. همچنین، هیچ تفاوتی بین ضربان قلب نوزادان دختر و پسر در سه ماهه اول بارداری وجود ندارد.

حدود هفته 5 بارداری، ضربان قلب جنین تقریباً مشابه مادر بین 80 تا 85 ضربان در دقیقه است. این سرعت تا هفته 9 سریعتر خواهد شد. در هر دقیقه بین 170 تا 200 ضربه را به خود اختصاص می دهد. سپس شروع به کند شدن می کند و به طور متوسط ​​در جایی بین 120 تا 160 قرار می گیرد.

شکم رو به بالا از علائم بارداری جنین دختر

یک باور قدیمی دیگر می گوید بالا رفتن شکم در دوران حاملگی می تواند نشان دهنده دختر بودن جنین باشد. اما واقعیت این است که نحوه حمل یک زن به وزن کودک، رحم در حال رشد، محل جفت و مایع آمنیوتیک بستگی دارد این هیچ ارتباطی با رابطه جنسیت نوزاد ندارد.

بیماری شدید صبحگاهی و علائم بارداری جنین دختر

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها | پزشکت

اعتقاد رایج این است که بیماری شدید صبحگاهی نشانه واضحی است که نشان دهنده دختر بودن جنسیت نوزاد دارد. اما باید به این موضوع توجه داشت که تهوع صبحگاهی با تغییرات هورمونی همراه است و این یکی از علائم رایج بارداری است. اکثر خانم ها آن را تا سه ماهه اول تجربه می کنند، در حالی که برخی ممکن است تا زمان زایمان این مشکل را داشته باشند. هیچ مدرک علمی مبنی بر ارتباط جنسیت جنین و بیماری صبحگاهی وجود ندارد.

تغییرات پوست و مو

برخی از افراد تصور می کنند که چرب بودن پوست و کدر بودن موها از نشانه های داشتن یک دختر بچه است. اما هیچ مطالعه علمی و یا مدرکی مشخصی برای تایید این موضوع وجود ندارد. تغییرات هورمونی در طول دوران بارداری می تواند منجر  به تغییراتی در پوست و مو شوند و این ممکن است از زن به زن دیگر متفاوت باشد.

نوشته های مشابه

گرد بودن شکم و علائم بارداری جنین دختر

برخی افراد معتقدند که برآمدگی شکم  و نوک تیز آن در دوران بارداری، نشان دهنده پسر بودن جنین است. اما جمع شدن وزن شکم در وسط که باعث می شود شکم گرد به نظر برسد، ممکن است نشان دهنده دختر بودن جنین شما باشد.  این موضوع درست مانند رو به بالا بودن شکم است ممکن است در تعیین جنسیت کودک تاثیری نداشته باشد. رشد کودک منجر به تغییرات و شکل شکم می شود. وضعیت شکم شما به نوع بدن، افزایش وزن و سایر شرایط جسمی شما مربوط می شود.

نوسانات خلقی و دختر بودن جنین

اعتقاد بر این است که نوسانات خلق و خو ناگهانی، مانند تحریک پذیری شدید، افسردگی و عصبانیت، نشان دهنده این است که احتمالاً نوزاد شما یک دختر است. اما واقعیت این است که نوسانات خلقی از موارد معمول در دوران بارداری است و معمولاً موقتی هستند. بنابراین، بدون توجه به جنسیت جنین در بارداری، احتمالاً زنان در این دوران دچار تغییرات خلقی خواهند شد.

اندازه پستان و علائم بارداری جنین دختر

یک باور دیگری که در مورد علائم بارداری جنین دختر در بین مردم دیده می شود این است که اگر پستان چپ کمی بزرگتر از پستان راست باشد، به این معنی است که شما یک دختر را حمل می کنید. اما واقعیت این است که تغییرات پستان یکی از علائم اولیه بارداری است که در نتیجه تغییرات هورمونی بروز پیدا می کند. پستان ها در پایان دوران بارداری برای شروع دوران شیردهی، متورم می شوند. با این حال، هیچ مدرکی در رابطه با تغییرات اندازه پستان و جنسیت کودک وجود ندارد.

خوابیدن به یک طرف

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها | پزشکت

اعتقاد بر این است زنانی که در دوران بارداری دوست دارند بیشتر  به در سمت راست خود بخوابند، احتمالاً نوزاد آنها یک دختر است. اما این درست نیست و هیچ مطالعه علمی جنسیت نوزاد را به طرفی که مادر در آن می خوابد پیوند نمی دهد. برای زنان باردار طبیعی است که اغلب موقعیت خواب خودشان را تغییر دهند تا موقعیت راحتی را برای قرار دادن شکم در حال رشد پیدا کنند. برخی از آنها برای راحتی بیشتر از بالش زیر شکم یا بین زانوها استفاده می کنند  و در موقعیتی که بیشتر برای آنها مناسب است، می خوابند.

رنگ ادرار و علائم بارداری جنین دختر

برخی معتقدند که ادرار با رنگ زرد تیره در دوران بارداری می تواند نشان دهنده دختر بودن جنین باشد. اما واقعیت این است که رنگ ادرار مربوط به جنسیت کودک نیست ولی می تواند علائمی برای وضعیت سلامت در مادارن باردار باشد. ادرار روشن و شفاف می تواند به دلیل هیدراتاسیون مناسب باشد، در حالی که ادرار تیره نشانه کم آبی بدن است. از طرفی هم غذاها، مکمل ها و داروها نیز ممکن است رنگ ادرار را تغییر دهند.

ولع مصرف شیرینی

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها | پزشکت

یک باور عمومی دیگر در مورد احتمال دختر بودن جنین در دوران بارداری این است که وقتی زنان در دوران بارداری به دنبال غذاهای شیرین مانند شکلات ها و بستنی ها هستند،  احتمالا نوزاد آنها دختر است. اما به نظر می رسد هیچ رابطه ای بین ولع مصرف و جنسیت کودک وجود ندارد. ولع مصرف شیرینی در بارداری می تواند به دلیل تغییرات هورمونی، کمبود تغذیه، مواد فعال دارویی (موجود در غذاهای خاص)، عوامل فرهنگی و روانی باشد. با این حال، تحقیقات کافی برای حمایت از این فرضیه ها وجود ندارد.

برخی بررسی ها نشان می دهد که میل به بارداری می تواند به کمبود مواد معدنی خاص مربوط باشد، اما هیچ رابطه ای بین ولع مصرف و جنسیت نوزاد وجود ندارد.

خط سیاه روی شکم

اعتقاد بر این است که خط تیره (linea nigra) که بر روی شکم زنان در دوران بارداری ظاهر می شود، می تواند جنسیت کودک را نیز نشان دهد. اگر خط به سمت بالای شکم کشیده شود، می تواند نشان دهنده پسر بودن جنین باشد. اما اگر خط تا زیر دکمه شکم ادامه پیدا کند، ممکن است نشان دهنده دختر دار شدن باشد.

در حقیقت، linea nigra یک تغییر پوستی است که به دلیل افزایش رنگدانه ملانین اتفاق میفتد و ربطی به جنسیت کودک ندارد.

راه های جالب برای پیش بینی دختر بودن جنین

علائم بارداری جنین دختر، از باور های غلط تا واقعیت ها | پزشکت

برخی از زنان از یکسری راه های جالب برای پیش بینی جنسیت جنین خود استفاده می کنند.

حتی جنسیت کودک را در خانه یا در موارد خاص مانند دوش گرفتن کودک پیش بینی می کنند. با این حال، اینها علمی نیستند و نباید  جدی گرفته شوند. برخی از این راهکار ها، عبارتند از:

چرخاندن حلقه

  • حلقه را با استفاده از نخ ببندید و آن را روی شکم آویزان کنید.
  • اگر حلقه به صورت دورانی بر روی شکم بچرخد، می تواند نشان دهنده دختر بودن نوزاد شما باشد.

شناسایی کلید

شریک زندگی یا دوست شما می تواند این روش را روی شما امتحان کند. آنها یک کلید در مقابل شما قرار می دهند و شما باید آن را بردارید.

اگر انتهای گرد را بگیرید، نوزاد شما دختر خواهد بود و اگر انتهای باریک آن را انتخاب کنید، یک پسر است.

نمودار تولد چینی

  • نمودار تولد چینی جنسیت کودک خود را بر اساس سن و ماه تعیین می کند.
  • این روش بر سن و سال بارداری شما تأکید دارد. اگر هر دو عدد زوج یا فرد باشد، نوزاد شما یک دختر است. اما یکی زوج باشد و دیگری فرد، پسر است.
سخن آخر

شاید با این روش ها و علائم بارداری تا حدودی بتوانید جنیست نوزاد خود را تا حدودی حدس بزنید، اما به یاد داشته باشید این روش ها برای تعیین جنسیت کودک غیر علمی است. ممکن است سرگرم کننده باشند اما از نظر علمی اثبات نشده اند. پزشک ممکن است با انجام اسکن اولتراسوند بین هفته 18 و 22 جنسیت جنین شما را مشخص کند.

شما می توانید از طریق سونوگرافی حدود 20 هفته از بارداری خود به جنسیت کودک خود پی ببرید. اینها 80 تا 90 درصد دقیق هستند. برخی آزمایشات، از جمله آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای جفتی، در تعیین قطعی جنیست کودک موثر هستند. اما اینها هر دو تهاجمی بوده معمولاً فقط در مواردی که خطر ابتلا به اختلالات ژنتیکی یا ناهنجاری های کروموزومی در جنین وجود داشته باشد، توصیه می شوند.

آزمایش غیر تهاجمی قبل از تولد، روش دیگری برای تعیین جنسیت است. اما معمولاً فقط به زنانی که در معرض خطر حمل نوزادان با شرایط کروموزومی هستند نیز ارائه می شود.

منابع:

https://www.momjunction.com/articles/symptoms-of-baby-girl-during-pregnancy_00382205/

https://www.healthline.com/health/pregnancy/signs-of-having-baby-girl#takeaway

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا