پشتیبانی: ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۵۵

پشتیبانی: ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۵۵

روانشناسی و روانپزشکی

7 مرحله ازدواج چیست؟

7 مرحله ازدواج که باید از آنها عبور کنید.

از همان دوران کودکی، بسیاری از ما به ازدواج فکر می کنیم. ازدواج قسمتی از زندگی افراد است. در اینجا مراحل ازدواج را بررسی می کنیم. اگرچه تعاریف مختلفی از ازدواج وجود دارد، اما ازدواج به سادگی به پیوستن قانونی دو نفر اشاره دارد.

مریام وبستر کلمه ازدواج را چنین تعریف می کند: “وضعیت تعهد به عنوان همسر در یک رابطه توافق و قراردادی که توسط قانون شناخته شده است.”

تعریف ازدواج به عنوان یک پیوند و رابطه قانونی بین دو نفر است که در آن با هم زندگی می کنند.گرچه کلمه “عروسی” یکی از مترادف های ازدواج است و مردم هر دو کلمه را به جای یکدیگر استفاده می کنند، ازدواج در واقع بسیار عمیق تر از عروسی است که فقط یک روز یا در همان زمان ادامه دارد. ازدواج یک تعهد مادام العمر است. امروزه، انواع مختلفی از ازدواج وجود دارد – تک همسری، چند همسری، ازدواج همجنسگرایان، و غیره.

برخی از مترادف های دیگر ازدواج عبارتند از: عروسی، اتحادیه، همسریابی، جفت شدن، وحدت، اتصال به هم، اتحاد و غیره. متضاد ازدواج شامل طلاق، تقسیم، جدایی است.

وقتی صحبت از ازدواج معمولی می شود، ازدواج هفت مرحله مشخص را پشت سر می گذارد. هر زن و شوهر این مراحل را در طول یک ازدواج مادام العمر تجربه می کنند. زمان بندی این مراحل برای هر ازدواج متفاوت است، اما مضامین و تحولاتی که هر زوج متاهلی پشت سر می گذارند در همه نقاط جهان کاملاً یکسان است.

در اینجا هفت مرحله از ازدواج وجود دارد که زوج های متاهل در اقصی نقاط جهان آنها را تجربه می کنند:

مراحل ازدواج. مرحله Newlywed

7 مرحله ازدواج چیست؟ | پزشکت

در این قسمت از ازدواج، زوجین یک رابطه عاشقانه را تجربه می کنند. در مورد ازدواج های متعارف، این مرحله ممکن است زمانی آغاز شود که زن و شوهر با هم زندگی کنند و به یک رابطه مادام العمر متعهد شوند. اگر زوجین متاهل مسیر عروسی یا مراسم مذهبی را طی کرده باشند، این مرحله با عروسی آغاز می شود. این که این مرحله از ازدواج حداکثر تا دو سال طول بکشد عادی است. البته این مرحله از ازدواج هر چقدر هم دوام بیاورد، برای زوج های متاهل خیلی کوتاه به نظر می رسد.

این مرحله با روابط جنسی عالی و پرشور، نگرش آسان و دیدگاه مثبت برای زوجین متاهل تعریف می شود.

مراحل ازدواج. مرحله تحقق

در این مرحله، زن و شوهر متوجه کمبودها یا نقص های شریک زندگی خود می شوند. آنها ممکن است عادات یا رفتارهایی را که قبلاً نداشته اند را درک کنند، یا مواردی را که قبلاً نادیده گرفته بودند بینند.

این مرحله می تواند باعث ایجاد درگیری بین زن و مرد شود. همچنین می تواند بر روابط جنسی ازدواج تأثیر بگذارد. با این حال، این زن و شوهر هنوز هم یک عشق صمیمی را نسبت به یکدیگر احساس خواهند کرد. این عشق صمیمی وابسته به احساسات پرشور یا روابط جنسی نیست، بلکه در عوض بر اساس تعهد و فداکاری بین یک زن و مرد است.

مرحله شورش. از 7 مرحله ازدواج

7 مرحله ازدواج چیست؟ | پزشکت

مرحله سوم از 7 مرحله ازدواج، یکی از سخت ترین مراحل برای یک زن و مرد است. در هر ازدواج، زوجین باید این مرحله را طی کنند. در مرحله سوم یک ازدواج، نقش های جنسیتی شروع به درگیری می کنند، شرکا احساس خشم می کنند و حتی ممکن است نسبت به یکدیگر کینه داشته باشند.

این کینه و عصبانیت از آنجایی ناشی می شود که هیچ یک از دو شریک زندگی کامل نیستند. علت اصلی بروز این خشم و کینه در مرحله سوم ازدواج، معمولاً جنگ قدرت بین زن و مرد است.

این درگیری می تواند منجر به کاهش چشمگیر روابط جنسی در ازدواج شود. از طرفی هم اگر  به موقع و در اولین فرصت با خشم و عصبانیت در زوجین برخورد نشود، احتمال اینکه یک یا هر دو شریک زندگی در خارج از زندگی خود به دنبال روابط سوم و حتی خیانت باشند، وجود دارد.

تحقیقات نشان می دهد که این برخوردها ممکن است به طلاق یا فسخ یک ازدواج ختم شود.

مرحله همکاری از 7 مرحله ازدواج

این مرحله از ازدواج با کار گروهی تعریف می شود. در این مرحله، یک زن و مرد ضرورت همکاری مشترک در جهت اهداف مشترک را تشخیص خواهند داد. آنها سعی می کنند تفاوت ها و نقش های جنسیتی خود را درک کنند.

زوجین ممکن است به راحتی در این مرحله مستقر شوند، به ویژه اینکه بیشتر از تعهد یا فشار اجتماعی به کارهای روزمره متکی است. در این مرحله از ازدواج، زوجین در روال و ریتم های ازدواج احساس راحتی می کنند. آنها اغلب این ازدواج را “پایدار” توصیف می کنند. در این مرحله، زوج های متاهل باید به یاد داشته باشند که آنها فقط با هم کار نمی کنند. آنها همچنین باید یک زن و شوهر عاشق باشند.

مرحله Hard Times

این مرحله در هر ازدواج وجود دارد و می تواند بیش از یک بار در طول زندگی ازدواج رخ دهد. در مراحل سخت، زوجین متاهل و خانواده آنها ممکن است دچار بیماری، مشکلات مالی، از دست دادن یکی از عزیزان خود یا هر بحران دیگری شوند. در این مرحله، شرکا باید علی رغم مشکلات در کنار یکدیگر بایستند و در بحران و سختی به دوست داشتن یکدیگر ادامه دهند.

مرحله کشف مجدد

7 مرحله ازدواج چیست؟ | پزشکت

این مرحله معمولاً بعداً در ازدواج اغلب پس از بزرگ شدن بچه ها اتفاق می افتد. در این مرحله، زوجین پس از مدتی ناگهان احساس تنهایی می کنند و آنها می خواهند برای کشف دوباره یکدیگر وقت بگذارند.

اگرچه ممکن است زوجین در طول سالها تغییر کرده باشند، اما رابطه بین زن و شوهر همچنان برقرار است. در طی این مرحله، زوجین در کنار رابطه متعهدانه متقابل، یکدیگر را از نو کاوش می کنند.

مرحله بلوغ

در مرحله بلوغ، زوجین واقعاً یکدیگر را از درون و برعکس می شناسند. و با وجود دانستن همه چیز در مورد شریک زندگی خود، آنها هنوز عاشق و به ازدواج خود متعهد هستند. این مرحله، هدف اصلی از هر ازدواجی است که می تواند یک عمر به طول انجامد. طولانی بودن و دوام این مرحله بر بخشش و سازش زوجین بستگی دارد.

هر ازدواجی این هفت مرحله را طی می کند. به یاد داشته باشید، هدف این است که ادامه دهید و ادامه دهید، حتی اگر مرحله ازدواج که در آن قرار دارید در حال حاضر ایده آل و مورد پسند شما نیست!

صحبت با یک مشاور ازدواج حرفه ای یا یک زوج درمانگر راهی عالی برای پردازش مراحل دشوارتر ازدواج است. درمانگر به شما در درک نقش های جنسیتی در ازدواج، حل تعارضات زناشویی و ساختن یک ازدواج پایدار کمک می کند.

ازدواج نکردن چه مضراتی دارد؟

ازدواج نکردن می تواند با معایبی همراه باشد. یکی از این معایب ممکن است طول عمر کمتر باشد. برای برخی از افراد در یک گروه سنی خاص، ازدواج چیزی است که زندگی را برای آنها ارزشمندتر می کند. با نگاهی به برخی از تعاریف مربوط به ازدواج، خواهیم فهمید که داشتن شخصی برای زندگی خود، صحبت کردن، کسی که بتوانید لحظات خاصی از زندگی خود را با او به اشتراک بگذارد، کسی که در هنگام سختی در کنار شما بایستد، همه اینها به شما کمک می کند تا بتوانید زندگی خود را به نحوی بهتر بگذرانید.

عیب دیگر ازدواج نکردن تنهایی و بی ثباتی است. همچنین اعتقاد بر این است که مردان متاهل در حرفه خود یا در حفظ روابطشان ثبات بیشتری دارند..

در ازدواج خود کمک بگیرید؟

7 مرحله ازدواج چیست؟ | پزشکت

اگر در رابطه با روابط با  همسر خود، ازدواج یا مشارکت عاشقانه خود مسائلی را تجربه می کنید یا با مشکلاتی روبرو شده اید، که فکر می کنید نمی توانید به تنهایی با آنها مقابله کنید بهتر از از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوره زوجین می تواند در حل این مشکلات به شما کمک کند.

در صورت انجام چندین ازدواج ناموفق و ترس از ازدواج مجدد، ممکن است امروز نیاز به مشاوره حرفه ای داشته باشید. پس بهتر است با یک متخصص روانشناسی مشورت کنید.

اگر احساس می کنید یک درمانگر فردی برای شما مفیدتر است می توانید مشاوره فردی نیز دریافت کنید. مشاوره آنلاین یک روش عالی برای دریافت کمکی است که شما و همسرتان برای انجام ازدواج خود لازم دارید.

از مشاوره آنلاین استفاده کنید.

از طریق خلوت منزل شخصی خود می توانید به یک مشاور آنلاین مراجعه کنید و این معمولاً ارزان تر از درمان سنتی است. واقعیت سخت و سرد این است که تقریباً نیمی از ازدواج ها چه با ختم به طلاق و چه از طریق ناخوشایند بودن برای یکی از همسران یا هر دو از بین می روند. آنچه معمولاً کمتر در مورد آن فکر می شود این است که این امر به ندرت اجتناب ناپذیر است. ازدواج ها به آهستگی خراب می شوند. مسائلی که چندان هم مهم نیستند، ممکن است به موضوعی تبدیل شوند که در نهایت می توانند توانایی زوجین در یافتن شادی در یکدیگر را از بین ببرند.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که اگرچه فاکتورهای زیادی برای انجام ازدواج لازم است، با این وجود سه نکته مهم در ازدواج عشق، اعتماد و تعهد است. اعتماد به ازدواج به این معنی است که شما هرگز مجبور نیستید انگیزه ها یا اهداف همسرتان را زیر سوال ببرید، زیرا می دانید که آنها سلامتی شما را در ذهن دارند و به اعتماد شما خیانت نمی کنند.

برای اکثر مردم، آنها می خواهند یک ازدواج ابدی برقرار کنند. ازدواج باید تا زمانی ادامه یابد که مرگ زن و شوهر را از هم جدا کند. در حالی که متعهد بودن به وفادار ماندن به یک شخص تا آخر عمر هدفی والا و نجیب است، اما در حدود پنجاه درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود. اگر نمی خواهید شما هم جز این 50 درصد باشید پس بهتر است برای نجات زندگی خود هر چه زودتر اقدام کنید.

منبع:

https://www.regain.us/advice/marriage/

[advisers limit=3 online =true skill=”11 10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *