درمان

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن را در این مقاله که سریع ترین و ایمن ترین درمان های خانگی هستند که با آنها می توانید به راحتی بوی واژن را کاهش داده و از بین ببرید بخوانید. برای خلاص شدن از شر بوی بد واژن، تنها چیزی که نیاز دارید چند اقلام طبیعی است که می توانید درست در خانه خود پیدا کنید.

روغن درخت چای، یکی از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

اگر از دستمال مرطوب های تجاری معطر و دئودورانت های واژینال استفاده می کنید، وقت آن رسیده که آنها را در سطل زباله بیندازید. مواد شیمیایی موجود در این محصولات می توانند تعادل pH واژن را مختل کرده و باعث ایجاد عفونت و بوی بد شوند. برای خلاص شدن از شر بوها، از روغن طبیعی درخت چای رقیق شده در آب به عنوان شستشوی واژن استفاده کنید.

سه تا چهار قطره روغن درخت چای را در آب مخلوط کنید و از آن برای شستشوی ناحیه واژن استفاده کنید. همچنین می توانید 2 تا 3 قطره روغن درخت چای را با مقدار کمی روغن زیتون مخلوط کنید و یک تامپون را به مخلوط آغشته کنید و تامپون را وارد کنید. بگذارید یک ساعت بماند. روزانه یا چند بار در هفته با آب روغن درخت چای بشویید. در مورد درمان “تامپون و روغن”، می توانید آن را چندین بار در هفته تکرار کنید. روغن درخت چای هم ضد باکتری و هم ضد قارچ است و بنابراین در عین مبارزه با بو، عفونت را مهار می کند.

همیشه یک پچ آزمایشی روی ساعد خود انجام دهید زیرا ممکن است روغن درخت چای برای همه مناسب نباشد. روغن درخت چای بسیار قوی است و به همین دلیل آن را در آب یا روغن زیتون رقیق می کنید.

جوش شیرین، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

اگر فکر می کنید که جوش شیرین فقط در کیک و نان استفاده می شود، در اشتباهید. از اینکه ببینید چگونه این روش آزمایش شده به شما کمک می کند تا به سرعت از شر بوی واژن خلاص شوید شگفت زده خواهید شد. جوش شیرین را به حمام خود اضافه کنید و پایین تنه خود را به مدت 20 تا 30 دقیقه در آن خیس کنید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در 2 فنجان آب مخلوط کرده و به عنوان دوش واژینال استفاده کنید.

بوی واژن زمانی تشدید می‌شود که سطح pH بدن به هم بریزد. جوش شیرین به بازگرداندن سطح pH شما به حالت طبیعی کمک می کند و در نتیجه باکتری ها و قارچ ها را کنترل می کند. این عفونت را درمان می کند و بوی واژن را فورا از بین می برد. همچنین می توانید از آب جوش شیرین به عنوان شستشوی واژن استفاده کنید.

آناناس، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن که به راحتی می توانید استفاده کنید. || پزشکت

گفته می شود این میوه شگفت انگیز برای سلامت و بوی واژن شما مفید است. برهمین اساس بهتر است آناناس خام و آب آناناس را در برنامه غذایی منظم خود بگنجانید. می توانید به مدت چند روز هر روز یک تا دو لیوان آب آناناس تازه بنوشید. قند زیاد و محتوای آنزیم بالای آناناس باعث بهبود بوی ترشحات واژن شما می شود.

پراکسید هیدروژن برای واژینوز باکتریایی

پراکسید هیدروژن یک ماده شیمیایی چند منظوره است که می تواند برای درمان واژینوز باکتریایی و رفع بوی بد واژن مورد استفاده قرار گیرد. این یکی از موثرترین روش های درمانی است.

قسمت های مساوی پراکسید هیدروژن 3 درصد و آب را مخلوط کنید. مطمئن شوید که غلظت آن فقط 3٪ است. یک تامپون را به این مخلوط آغشته کنید و به سرعت آن را وارد واژن کنید. آن را بیش از 30 دقیقه در آن نگه ندارید. می توانید این کار را هر چند ساعت یکبار تکرار کنید تا بوی بد از بین برود.

خواص ضدعفونی کنندگی طبیعی پراکسید هیدروژن، باکتری های بد واژن را از بین می برد. این منجر به افزایش تعداد باکتری های خوب می شود که به طور طبیعی در آنجا وجود دارند. مطالعات زیادی انجام شده است، و همه آنها توانایی های درمان عفونت پراکسید هیدروژن را ثابت می کنند.

ویتامین C با گل رز، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

گل سرخ دانه های گیاه رز است و حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است. گل رز به تنهایی یا در ترکیب با یک قرص ویتامین C می تواند برای از بین بردن بوی واژن استفاده شود.

  • قرص ویتامین C
  • پودر رز هیپ
  • 1 تامپون

قرص ویتامین C را له کنید و با نصف قاشق چایخوری پودر گل رز در 2 اونس آب مخلوط کنید. یک تامپون را به مخلوط آغشته کرده و داخل واژن قرار دهید. به مدت 1 ساعت در جای خود بگذارید. این کار را هر روز تکرار کنید تا ترشحات بدبوی واژن برطرف شود.

ویتامین C یک تقویت کننده ایمنی است و به حذف سموم مضر از بدن کمک می کند. این قرص زمانی که در ترکیب با گل رز استفاده می شود، دارای PH اسیدی است و یک روش موثر و ایمن برای درمان واژینوز باکتریایی، یکی از دلایل اصلی بوی بد در ناحیه واژن است. یک مطالعه اثربخشی که در سال 2013 انجام شد نیز نشان داد که استفاده از قرص های ویتامین C به مدت شش روز در ماه به مدت شش ماه می تواند عود این عفونت را به نصف کاهش دهد.

برگ فوفل، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

چه کسی می دانست که می توان از برگ فوفل (پاان) برای درمان مشکل ترشحات بدبو استفاده کرد؟ برگ ها را به قطعات کوچک خرد کرده و بجوشانید. حدود 10 دقیقه بجوشانید. جوشانده را خنک کنید تا به دمای ولرم برسد. تامپون را به این مایع آغشته کرده و وارد واژن کنید. آن را به مدت 15 دقیقه در آنجا نگه دارید. حذف و دور بریزید. این کار را روزانه به مدت یک هفته تکرار کنید. همچنین می توانید این جوشانده را دو بار در روز بنوشید یا از آب آن به عنوان شستشوی واژن استفاده کنید.

عصاره برگ فوفل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن در پمادها استفاده می شود. همچنین به عنوان قابض عمل می کند.

سرکه، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن که به راحتی می توانید استفاده کنید. || پزشکت

سرکه، به ویژه ACV، یک داروی قوی دیگر است که در مبارزه با بوی واژن بی‌خطر است. دو فنجان سرکه را در آب حمام خود مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه در آن خیس کنید. می توانید دو قاشق چایخوری سرکه سیب را در 8 اونس آب مخلوط کرده و بنوشید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سرکه را در یک لیتر آب مخلوط کرده و به عنوان دوش استفاده کنید.

یک بار در روز در آب سرکه خیس کنید تا ترشحات بوی بد برطرف شود. دو بار در روز آب سرکه بنوشید. هر دو روز یکبار به مدت 2 هفته دوش بگیرید. سرکه از شر سمومی که باعث بوی ماهی واژن می شوند خلاص می شود. ماهیت اسیدی دارد و دارای خواص ضد باکتریایی است که به کشتن میکروب های ایجاد کننده بو کمک می کند.

به ندرت ممکن است فردی به سرکه حساسیت داشته باشد. به آرامی وارد وان حمام شوید و اگر احساس سوزش کردید، فورا خارج شوید و محل را بشویید.

ماست، یکی دیگر از 22 درمان خانگی برای بوی بد واژن

ماست ممکن است غذای مورد علاقه شما نباشد، اما می تواند به کاهش بوی بد واژن کمک کند. برای بازگرداندن pH طبیعی واژن کافی است دو فنجان ماست شیرین نشده در روز، ترجیحاً همراه با وعده های غذایی مصرف کنید. همچنین می توانید ماست را وارد واژن کنید.

تامپون را به ماست آغشته کرده و به آرامی داخل واژن خود فرو کنید. بگذارید یک یا دو ساعت آنجا بماند. ناحیه را بردارید و بشویید. علاوه بر این، اگر از بوی بسیار شدید واژن رنج می‌برید، می‌توانید پدهای پنبه‌ای را نیز در ماست آغشته کنید و به آرامی روی واژن بمالید. این روش را می توانید سه تا چهار بار در روز تکرار کنید. روش تامپون به شما کمک می کند تا بوی واژن را یک شبه از بین ببرید.

بوی قوی واژن می تواند نشانه ای از عفونت قارچی باشد. باکتری های پروبیوتیک خوب موجود در ماست می توانند به مبارزه با عفونت و کاهش بو کمک کنند. ماهیت اسیدی ماست به بازگشت pH واژن به حالت طبیعی کمک می کند و باکتری لاکتوباسیلوس موجود در آن به درمان عفونت کمک می کند. این یک روش طبیعی و موثر برای از بین بردن بوی ماهی از واژن است.

زاج

سولفات پتاسیم آلومینیوم به زاج معروف است. به طور گسترده ای برای تمیز کردن مخازن آب، به عنوان یک پماد سنتی پس از اصلاح و در ترشیجات استفاده می شود. آلوم با آب مخلوط می شود تا باکتری ها را از بین ببرد و بوی بدن یا بوی واژن را از بین ببرد. اگر بوی واژن به دلیل ترشح بیش از حد سفید باشد، زاج می تواند برای جلوگیری از این بو مفید باشد.

نصف قاشق چایخوری زاج را با یک لیوان آب مخلوط کنید و روزی دو بار بنوشید. این به مدیریت ترشحات سفید اضافی و بوی واژن کمک می کند. یک چوب زاج را در آب خیس کنید و آن را به آرامی نزدیک دهان واژن بمالید. چوب آن در بازار موجود است. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید. یک چهارم قاشق غذاخوری پودر زاج را در یک لیتر آب مخلوط کنید و واژن خود را با این آب بشویید. دو بار در روز آب زاج بنوشید. روزانه به مدت دو هفته واژن خود را با آب زاج بشویید. زاج با جلوگیری از چسبندگی باکتری به دیواره واژن که یکی از دلایل بوی بد واژن است، رشد باکتری را متوقف می کند.

انگور فرنگی (آملا)

یکی از بهترین و موثرترین داروهای گیاهی خانگی برای از بین بردن بوی واژن، خوردن انگور فرنگی یا آملا هر روز تا رسیدن به نتیجه مطلوب است. انگور فرنگی دارای آنتی اکسیدان های زیادی است و خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد. آب انگور فرنگی حاوی ویتامین C است در حالی که زیره به هضم غذا کمک می کند و ایمنی را بهبود می بخشد. هر دوی این مواد به تقویت ایمنی و از بین بردن رشد باکتری ها کمک می کنند.

چریش

برگ چریش (یاس بنفش هندی) و پوست چریش خاصیت ضد میکروبی دارند. از برگ های چریش برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی، آبله، انگل های روده و زخم ها استفاده می شود. از آنجایی که بوی واژن می تواند به دلیل رشد بیش از حد باکتری ها باشد، از برگ چریش می توان برای درمان موثر بوی واژن استفاده کرد.

برگ های چریش را کاملا بشویید و در آب اضافه کنید. آب را بجوشانید تا مقدار آن به نصف کاهش یابد. از این آب برای شستشوی روزانه واژن استفاده کنید. این کار را حداقل برای یک هفته انجام دهید. سایر روش ها عبارتند از:

  • برگ های چریش را کاملا بشویید و بگذارید یک شب در آب خیس بخورد. از این آب برای شستن واژن خود استفاده کنید.
  • برگ های چریش را کاملا بشویید و با هاون و هاون آسیاب کنید. آب اضافه نکنید. خمیر چریش را بردارید و با کف دست خود پنج توپ کوچک درست کنید. هر روز صبح یک گلوله چریش بخورید. آن را با آب بشویید.
  • پوست چریش را در آب بریزید و بجوشانید تا آب آن به نصف برسد. این آب را اول صبح بنوشید. دو بار در روز به مدت دو هفته واژن خود را با آب چریش بشویید. به مدت دو هفته هر روز صبح آب چریش بنوشید.

از آنجایی که برگ ها و پوست درخت چریش دارای خواص ضد میکروبی هستند، دوز روزانه این داروی گیاهی به جلوگیری از رشد میکروب ها و تمیز کردن سیستم واژن از درون کمک می کند.

شنبلیله

برگ و دانه شنبلیله هر دو برای زنان مفید است. به حفظ تعادل هورمونی، کاهش چربی شکم، بهبود هضم، کاهش سطح قند خون و کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند. برای استفاده از شنبلیله برای از بین بردن بوی واژن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دانه های شنبلیله را در آب بجوشانید تا مقدار آب آن به نصف کاهش یابد. آن را خنک کنید و هر روز قبل از صبحانه بنوشید.
  • دانه های شنبلیله را یک شب در آب خیس کنید. هر روز اول صبح آن را بنوشید. برای بهترین نتیجه، آب شنبلیله را به مدت دو هفته بنوشید. آب شنبلیله طعم تلخ و شیرینی دارد. علاوه بر تامین ویتامین ها و مواد معدنی بدن، هورمون های زنانه را متعادل می کند و در نتیجه می تواند بوی بد واژن را کاهش دهد.

زغال اخته

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن که به راحتی می توانید استفاده کنید. || پزشکت

ممکن است بدانید که آب زغال اخته در درمان عفونت ادراری (UTI) بسیار موثر است. زغال اخته دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است. از این رو، آنها به کاهش بوی بد واژن کمک می کنند.

کرن بری ها را یک شب در آب خیس کنید. این آب را در تمام طول روز میل کنید. این به دفع سموم و جلوگیری از عفونت های باکتریایی کمک می کند. یا زغال اخته را مخلوط یا آب بگیرید و آب آن را بدون برداشتن پالپ بنوشید. اگر به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا هستید پالپ را جدا کنید. برای از بین بردن بوی واژن هر روز یک لیوان آب کرن بری بنوشید.

زغال اخته در برابر باکتری هایی که بر واژن و مجاری ادراری تاثیر می گذارند بسیار موثر است. زغال اخته از چسبیدن باکتری ها به دیواره واژن جلوگیری می کند، بنابراین از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

زردچوبه

زردچوبه دارای خواص ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. این یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان عفونت ها و زخم های میکروبی است. ریشه زردچوبه را کاملا بشویید. اول صبح پوست آن را بگیرید و بجوید. یا پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید و قبل از خواب بنوشید. حتی می توانید ریشه زردچوبه را کاملا بشویید. پوست آن را بگیرید و در یک لیتر آب بجوشانید تا مقدار آب به نصف برسد. از این آب برای شستن واژن خود استفاده کنید. دو بار در هفته واژن خود را با این آب بشویید.

زردچوبه اگر به صورت خام و طبیعی مصرف شود به از بین بردن باکتری ها و تقویت ایمنی کمک می کند. تفاوت قابل مشاهده ای را در پوست و بوی واژن خود خواهید دید.

مرکبات

مرکبات، مانند پرتقال، گریپ فروت، لیمو شیرین، لیمو، انگور و غیره، منابع عالی ویتامین C هستند که ایمنی را تقویت می کنند. بنابراین، خوردن آنها یا نوشیدن آب مرکبات تازه به خلاص شدن از شر بوی واژن کمک می کند. میوه ها را برش بزنید و در ظرفی حاوی یک لیتر آب بریزید. بگذارید یک شب خیس بخورند. این آب را در تمام طول روز میل کنید.

برای از بین بردن بوی واژن روزانه مرکبات بخورید یا آب آنها را بنوشید. آب مرکبات به حفظ تعادل pH بدن و جلوگیری از عفونت میکروبی و خارش در واژن کمک می کند.

دانه ها و آجیل

مغزها و دانه ها دارای مقدار مناسبی ویتامین E هستند که از خشکی و خارش واژن جلوگیری می کند. تخمه کدو و بادام سرشار از روی هستند که به جلوگیری از خشکی واژن، خارش، رشد باکتری ها و بوی بد دهان کمک می کند. سایر آجیل ها مانند گردو، دانه های کتان (غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و پلی استروژن)، فندق و تخمه آفتابگردان نیز در تنظیم چرخه قاعدگی و جلوگیری از خشکی واژن و عدم تعادل هورمونی مفید هستند.

دانه بادام را به مدت چهار ساعت در آب خیس کنید. پوست بادام ها را جدا کرده و داخل مخلوط کن بریزید. داخل فندق بریزید. شیر را بریزید و آن را بچرخانید. پودر بذر کتان را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

آجیل و شیر به تقویت استخوان ها، بهبود عملکرد مغز، از بین بردن رادیکال های اکسیژن و تقویت ایمنی کمک می کنند.

چگونه واژن خود را سریع خوش بو کنیم؟

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن که به راحتی می توانید استفاده کنید. || پزشکت

منطقی است که به آنچه می خورید توجه کنید و غذاهایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را حذف کنید. غذاهای شیرین که حاوی مقدار زیادی شکر یا غذاهای غنی از مخمر هستند اغلب می توانند باعث ایجاد بوی واژن شوند. برای کاهش عفونت قارچی، و به نوبه خود، کاهش بوی واژن باید از آنها اجتناب کنید. گفته می شود چندین سبزی مانند کلم پیچ و کرفس و میوه هایی مانند آناناس و زغال اخته باعث بوی خوب واژن شما می شوند.

همچنین، به یاد داشته باشید که آستر شورت، پد، یا هر محصول تجاری دیگری که در تماس نزدیک با اندام‌های خصوصی شما قرار می‌گیرد، می‌تواند منجر به تولید مخمر یا باکتری شود و جای خود را به بوی بد واژن بدهد. از استفاده از آسترها و پدها خودداری کنید یا استفاده از آن را محدود کنید، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. ایده این است که اگر ترشحات واژن دارید که به درمان‌های بالا پاسخ نمی‌دهد  با مراجعه به پزشک از آن مطمئن شوید.

روزانه به اندازه کافی آب بنوشید.

آب به حفظ دمای بدن و یکپارچگی سلولی و دفع سموم مضر کمک می کند. کم آبی بدن یکی از دلایل بوی بد واژن است. بنابراین، باید هیدراته بمانید. مقدار آبی که باید بنوشید به قد، وزن و سطح فعالیت شما بستگی دارد. اگر فعالیت زیادی دارید به آب بیشتری نیاز خواهید داشت. مشاور پزشکی ما توصیه می کند که وزن خود را بر حسب پوند به نصف تقسیم کنید و هر روز این مقدار آب بنوشید. می توانید ¼ قاشق چایخوری نمک دریای تصفیه نشده را در هر لیتر آب قرار دهید تا به جایگزینی مواد معدنی که از منبع آب شما فیلتر می شوند کمک کند.

از حمام کردن در آب داغ خودداری کنید.

آب داغ باکتری های طبیعی بدن را از بین می برد. استفاده طولانی مدت از آب داغ برای استحمام می تواند منجر به بوی بد واژن شود. حمام آب سرد بگیرید یا از آب ولرم برای حمام کردن استفاده کنید. همچنین می توانید روغن های ضروری، گلبرگ های گل رز یا کافور را به آب حمام خود اضافه کنید.

از مصرف غذاهای حاوی مخمر و شکر پرهیز کنید.

غذاهای حاوی مخمر و قند بالا می توانند منجر به بوی واژن شوند. از خوردن نان، کیک، شیرینی، شیرینی، الکل، دونات و غیره خودداری کنید. زمانی که هوس خوردن چیزی شیرین می کنید، شکلات تلخ بخورید.

هر روز سبزیجات و میوه ها بخورید.

میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند که به مبارزه با بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله عفونت های باکتریایی و قارچی، بیماری های قلبی و غیره کمک می کند. حداقل سه وعده سبزیجات و دو وعده میوه بخورید تا از بوی بد واژن جلوگیری کنید. همچنین می توانید برای صبحانه با سبزیجات یا میوه ها اسموتی درست کنید. از غذاهای تند و سبزیجات نشاسته ای خودداری کنید.

استفاده از صابون ها و عطرها را متوقف کنید.

صابون ها و عطرها حاوی مواد شیمیایی هستند که بر تعادل pH واژن تأثیر می گذارند که منجر به رشد باکتری ها می شود. این مواد شیمیایی همچنین باکتری های طبیعی موجود در ناحیه واژن را از بین می برند. بنابراین برای از بین بردن بوی واژن از استفاده از صابون ها یا مواد خوشبو کننده در ناحیه واژن خودداری کنید. همچنین از اسپری یا دوش آب روزانه برای شستن ناحیه واژن خود استفاده نکنید. اسپری‌های آب یا دوش‌ها باکتری‌های طبیعی را از بین می‌برند که منجر به بوی بد واژن می‌شود.

صندلی توالت را پاک کنید.

22 درمان خانگی برای بوی بد واژن که به راحتی می توانید استفاده کنید. || پزشکت

سطح صندلی توالت محل مناسبی برای بسیاری از باکتری های بیماری زا است. بنابراین، وقتی از خانه دور هستید، همیشه صندلی توالت را قبل از نشستن روی آن پاک کنید، حتی اگر تمیز به نظر برسد. یا از روکش های صندلی توالت که در اکثر موسسات ارائه می شود استفاده کنید. هنگام نشستن بر روی صندلی فلاش نکشید. هنگام استفاده از توالت های عمومی بسیار مراقب باشید.

از مصرف بیش از حد روغن یا گوشت در قاعدگی اجتناب کنید.

با پرهیز از مصرف گوشت و روغن زیاد در غذا در سه روز اول پریود، می توان از بوی واژن در دوران قاعدگی جلوگیری کرد. سبزیجات برگ سبز، سوپ سبزیجات، اسموتی ها، میوه های تازه، آب میوه های تازه و آب سم زدایی میوه مصرف کنید. این به جلوگیری از رشد باکتری ها و ترشح چربی اضافی از طریق غدد عرق، دفع سموم از بدن و حفظ تعادل pH کمک می کند.

آستر شورت را مرتباً عوض کنید.

آستر شورت باید بعد از هر سه تا چهار ساعت تعویض شود. استفاده از آستر شورت برای بیش از چهار ساعت به رشد باکتری ها کمک می کند، که می تواند منجر به بوی بد شود. همچنین سعی کنید از تامپون استفاده نکنید زیرا به رشد باکتری کمک می کند و باعث خارش و ناراحتی واژن می شود.

مناطق عرق کرده، تیره و پوشیده شده برای رشد باکتری ها ایده آل هستند. بنابراین، لباس زیر خود را بعد از ورزش عوض کنید. این به جلوگیری از خارش، تحریک و بوی بد کمک می کند. حتماً لباس زیر خود را به طور مرتب با آب گرم بشویید. قبل از اینکه لباسشویی را روشن کنید، لباس زیر خود را به مدت 10 دقیقه در آب گرم شوینده خیس کنید. این به شستن باکتری های موجود در لباس زیر کمک می کند. همچنین قبل از پوشیدن مجدد لباس زیر خود را به درستی خشک کنید.

هورمون های خود را بررسی کنید.

زنانی که تحت تغییرات هورمونی هستند یا از عدم تعادل هورمونی رنج می برند، ممکن است ترشحات واژن داشته باشند که دارای بوی بد یا ماهی هستند. با متخصص زنان خود مشورت کنید تا بدانید این عدم تعادل هورمونی چگونه قابل درمان است یا دلیل اصلی ترشحات واژن چیست. برای از بین بردن موقت بوی واژن از یک پودر ضد باکتری و ضد قارچ در قسمت داخلی ران خود استفاده کنید. اگر از بوی بد واژن رنج می برید، همیشه رابطه جنسی ایمن داشته باشید. رابطه جنسی ایمن رشد باکتری ها را محدود می کند و همچنین شما را از بیماری های مضر دور می کند.

شورت خود را دو بار در روز عوض کنید.

یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از شر بوی واژن تعویض شورت دو بار در روز یا هر 12 ساعت است. همچنین شلوارهای نخی را به جای حریر یا ساتن بپوشید. ممکن است شورت های ابریشمی یا ساتن بپوشید، اما آن ها را برای ساعات طولانی تری نپوشید. ساتن و ابریشم عرق و ادرار را به دام می اندازند که منجر به رشد باکتری ها و در نتیجه بوی بد می شود. هر شب قبل از خواب، شلوار نخی راحت‌تری را عوض کنید. همچنین شلوارهای مختلف را بخرید تا باکتری ها شرایط مساعدی برای رشد پیدا نکنند. اگر شلواری را بپوشید که از همان نوع دیگری است، باکتری ها در همان ناحیه رشد می کنند و شرایط ایده آل برای تکثیر پیدا می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا