لوگو پزشکت
زبان

رادیو پزشکت

علائم پنهان کردن عشق در مردان

پنهان کردن عشق در مردان || پزشکت
فهرست مطالب

پنهان کردن عشق در مردان و بروز ندادن احساسات خودشان یکی از مسائلی است که می تواند روابط زوجین را تحت تاثیر قرار دهد. برای همین مهم است که بدانیم چرا مردان عشق شان را پنهان می کنند و یا احساساتشان را بروز نمی دهند؟ به طور کلی درک اینکه یک مرد واقعاً چه احساسی دارد دشوار است، به خصوص اینکه برخی از مردان در پنهان کردن عشق و احساسات خود بسیار ماهرانه عمل می کنند. این واقعیت باعث می شود که بسیاری از خانم ها نگاه بدبینانه ای به همسران خود داشته باشند.

علائم پنهان کردن عشق در مردان چیست؟

متاسفانه در بسیاری از جوامع از همان دوران کودکی به پسر بچه ها آموزش داده می شود که احساسات واقعی خود را پنهان کنند.  علت این است که در این جوامع نشان دادن احساسات و بروز عشق در مردان به عنوان نشانه ای از ضعف تلقی می شود. در نتیجه پسرها با گذشت زمان و در طول دوره رشد در پنهان کردن احساسات خود مهارت بیشتری پیدا می کنند. اما خوشبختانه نشانه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا علائم پنهان کردن عشق در مردان را بشناسید. برخی از آنها عبارتند از:

به خاطر سپردن چیزهای کوچک

یکی از علائم پنهان کردن عشق در مردان این است که گاهی همسر شما حتی اطلاعات پیش پا افتاده ای را که قبلاً به طور تصادفی به او گفته اید را با دقت به خاطر می آورد. برای مثال، شما به او گفته اید که آخر هفته به جشن تولد خواهرتان دعوت هستید.

شما انتظار ندارید که همسرتان این موضوع به یاد بیاورد، اما وقتی او را می بینید بلافاصله در مورد تولد از شما می پرسد. این یک سوال برنامه ریزی شده است و مردان فقط زمانی برای یک گفتگو برنامه ریزی می کنند که وقت خود را صرف فکر کردن در مورد آن کرده باشند. این نشانه بزرگی است که می گوید همسرتان شما را دوست دارد و به شما فکر می کند. او می‌خواهد در ارتباط نزدیک بماند و رابطه را توسعه دهد.

در واقع همسرتان ممکن است احساسات خودش را پنهان کند، اما با دقت به آنچه می گویید گوش می دهد. سؤالات واقعی و متفکرانه ای که همسرتان از شما می پرسد، نشان می دهد که کاملا به شما فکر می کند.

زبان بدن و عشق مردان || پزشکت

 

نشان دادن علاقه با زبان بدن

اگرچه مردان ممکن است در پنهان کردن احساسات خود ماهر باشند، اما در پنهان کردن زبان بدن خود به خوبی عمل نمی کنند. زیرا زبان بدن چیزی است که ما به طور ناآگاهانه آن را انجام می دهیم. رفتار بدن به طور طبیعی بسته به احساس ما رخ می دهد. در نتیجه زبان بدن می تواند چیزهای زیادی را در مورد احساس واقعی ما آشکار کند.

بنابراین با دقت به زبان بدن می توانید به راحتی بفهمید که یک مرد احساسات واقعی خود را در مورد دوست داشتن شما پنهان می کند یا خیر و علائم پنهان کردن عشق در مردان را بشناسید.

به عنوان مثال دست زدن به کمر یکی از رفتارهای بدن است که نشان می دهد همسرتان علاقه زیادی به شما دارد. به عنوان مثال وقتی نزدیک یکدیگر راه می روید، او دستش را پشت کمرتان می گذارد تا شما را در یک مهمانی راهنمایی کند. او با این رفتار بدن می خواهد در نظر شما یک جنتلمن به نظر برسد و نشان بدهد که به شما علاقه زیادی دارد.

غیر طبیعی بودن رفتارها

ممکن است مردان در پنهان کردن احساسات خود بسیار خوب عمل کنند، اما به این معنی نیست که انجام این کار آسان است. در واقع در این گونه موارد تلاش برای پنهان کردن احساسات واقعی باعث غیرعادی بودن رفتار شخص می شود. این رفتارهای عجیب و غریب معمولاً بر حسب انرژی عصبی ظاهر می شود. به عنوان مثال همسر شما ممکن است کمی بیشتر عرق کند یا حتی موقع صحبت چند بار پشت سر هم نفس عمیق بکشد. در اینگونه موارد کاملا با خونسردی رفتار کنید. هنگامی که او آرام گرفت و متوجه شد که شما به او علاقه دارید، کم کم شروع به نشان دادن احساسات واقعی خود می کند.

احساس قهرمان کردن

برخی از مردان احساسات واقعی خود را بیان نمی کنند، اما دائم در تلاش هستند که هر زمان که به چیزی نیاز داشتید، بلافاصله برای شما مهیا کنند.

بنابراین اگر او دائم در تلاش است که از شما محافظت کند، این احتمال وجود دارد که شما را بسیار دوست داشته باشد.

به عنوان مثال وقتی در حال عبور از جاده هستید، او خود را در سمت حرکت ماشین ها قرار می دهد. در را برای شما باز می کند. یا وقتی با یک غریبه صحبت می کنید مراقب شما است. همه اینها نشانه های بزرگی هستند که از روی آن می توانید بفهمید همسرتان با اینکه احساسات واقعی خود را پنهان می کند، اما خیلی به شما علاقمند است.

در واقع یک مفهوم جدید و جذاب در روانشناسی رابطه وجود دارد که مدعی است مردان بیشتر عاشق زنانی می شوند که به آنها احساس قهرمان بودن می دهند. حقیقت ساده این است که مردان از نظر  بیولوژیکی دوست دارند از زنان محافظت کنند. بنابراین اگر این احساس ارضا نشود مرد عاشق یک زن نمی شود.

میل به قهرمان بودن در DNA مردان تعبیه شده است تا به دنبال روابطی بگردند که به آنها اجازه می دهد خود را مانند یک قهرمان احساس کنند.

غریزه قهرمان یک مفهوم رایج در روانشناسی روابط است که حقایق زیادی را در مورد مردان آشکار می کند.

زنان باید این هنر را در خود داشته باشند که به همسر خود احساس قهرمان بودن بدهند. درخواست های کوچک زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای تحریک غریزه قهرمانی همسرتان استفاده کنید.

وقت گذاشتن برای شما

حقیقت این است مردی که علاقه ای به یک زن ندارد، برای او وقت نمی گذارد.

در طول عمر محدودی که همه ما داریم، مسلما زمان با ارزش ترین منبعی است که در اختیار ما قرار دارد. بنابراین جایی که برای گذراندن وقت خود انتخاب می کنیم، چیزهای زیادی درباره احساسات واقعی ما نشان می دهد.

بنابراین اگر همسرتان برای شما وقت می گذارد، تفریحات سرگرم کننده ای برنامه ریزی می کند و می خواهد نزدیک شما باشد، پس واضح است که به شما علاقه دارد.

البته فقط وقت گذاشتن حضوری با شما مطرح نیست. اگر او به شما پیامک می‌فرستد، با شما تماس می‌گیرد، یا در ارتباط مداوم با شما است، مطمئن باشید که او واقعاً به شما علاقه دارد.

به همین ترتیب اگر هنگامی که از او می‌خواهید با شما بیرون برود، فوراً جواب مثبت می‌دهد، و حتی نیازی به فکر کردن به آن ندارد، واضح است که شما در زندگی او اولویت بالایی دارید.

حسادن و عشق در مردان|| پزشکت

احساس حسادت

حسادت یک احساس قوی است که مردان نمی توانند آن را کنترل کنند. در واقع، می توان گفت حسادت بارزترین نشانه ای است که از روی آن می توان فهمید که یک پسر شما را دوست دارد. زیرا حسادت احساسی است که به طور طبیعی رخ می دهد و در نتیجه پنهان کردن آن بسیار دشوار است.

پی بردن به احساس حسادت در مردان زیاد دشوار نیست. به عنوان مثال وقتی با مردان دیگر صحبت می کنید، او با دقت شما را از راه دور تماشا می کند. حتی ممکن است مکالمه را قطع کند تا بتواند خود را به عنوان همسر شما معرفی کند. همچنین ممکن است همسر شما بعد از صحبت مردان دیگر با شما عصبانی به نظر برسد.

احساس حسادت بدون استثنا در همه مردان وجود دارد. برای امتحان کردن این واقعیت می توانید نام پسر دیگری را هنگام مکالمه ذکر کنید، در این هنگام متوجه می شوید که تمام حالت صورت و زبان بدن همسر شما تغییر می کند. این تغییرات نشانه شعله ور شدن احساس حسادت در همسر شما است و از روی این نشانه می توانید بفهمید که همسرتان چقدر به شما علاقمند است.

اگر همسر شما متوجه شود که مردان دیگر به شما علاقه دارند و شما یک زن ارزشمند هستید، احتمالا مجبور می شود  که سریع عکس العمل نشان بدهد و احساسات واقعی خود را به شما بیان کند.

اما با این حال در این مورد خیلی محتاط  باشید. زیرا همچنین همسر شما ممکن است فکر کند که شما پسرهای دیگر را دوست دارید و او شانسی در این مورد ندارد.

از طرف دیگر، اگر او شما را دوست نداشته باشد، وقتی شما از افراد دیگر نام می برید اهمیتی به این موضوع نمی دهد.

صحبت در پیام رسان های اجتماعی

همانطور که در بالا گفتیم، برای یک مرد دشوار است که با احساسات خود کاملاً صادق باشد، مخصوصاً وقتی که با علاقه خود روبرو می شود.

اگر  یک مرد شما را دوست داشته باشد، برای بیان حرف ها و احساسات واقعی خود تلاش می کند.

برخی از مردان از طرد شدن می ترسند. این عده از مردان ترجیح می دهند به طور غیر مستقیم و از طریق پیام رسان های اجتماعی احساسات خود را بیان کنند.

استفاده از کلمات به صورت مکتوب برای بیان احساس این مردان راهی بسیار عالی است. زیرا آنها با استفاده از این روش نیازی به نگرانی در مورد طرد شدن ندارند و می توانند برای بیان احساسات واقعی خود وقت بگذارند.

بنابراین اگر متوجه شدید که همسرتان به شما پیامک های طولانی می دهد، سؤالات متفکرانه می پرسد و واقعاً پاسخگو است، احتمالاً شما را دوست دارد.

او همچنین ممکن است همه عکس‌های شما را لایک کند، حتی عکس هایی که قبلا به اشتراک گذاشته اید.  همچنین ممکن است کامنت‌های بامزه ای را برای شما بنویسد.

به طور کلی مردم از پیام رسان های مختلف اجتماعی استفاده می‌کنند تا بتوانند احساس خود را به روشنی نشان بدهند  و پیام خود را به مخاطب مدنظر منتقل کنند.

برقراری تماس چشمی

شما از طرز نگاه یک شخص می توانید خیلی چیزها را در مورد احساسات واقعی او تشخیص بدهید. مردی که قصد دارد احساس خود را پنهان کند، احتمالاً از دور به شما خیره می شود. او حتی ممکن است از برقراری تماس چشمی مستقیم با شما دوری کند.

اگر همسرتان از تماس چشمی با شما طفره می رود، باید بفهمید که او احساسات واقعی خود را از شما پنهان می کند.

برقراری تماس چشمی نشان دهنده توجه یک مرد به همسر خود است. بنابراین دقت به چشم های همسرتان می تواند واقعیت های زیادی را در مورد او برای شما اشکار کند.

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

3.3 / 5. تعداد رای ها: 3

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده شما اولین نفر باشید.

0

مقالات مرتبط

نمایش کامنت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

درد پریودی در اثر تغییرات هورمونی، التهابات و مشکلات رحمی و ... در پایین شکم و لگن ایجاد میشه و ممکنه بر فعالیت‌های روزمره تأثیر منفی بگذاره. برای درمان علائمت با متخصص زنان آنلاین مشاوره تلفنی بگیر.

انتخاب نادرست یا استفاده نادرست از محصولات ضدآفتاب می تونه باعث مشکلات پوستی بشه. برای جلوگیری از بروز این مشکلات و حفظ سلامت پوستت، با متخصص پوست و مو تلفنی و تصویری مشاوره بگیر.

درد گردن ممکنه ناشی از تنش عضلانی یا مشکلات مفصلی باشه که بسیار آزار دهنده ست. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص استخوان و مفاصل بگو و مشاوره تلفنی بگیر.

زودانزالی مشکلیه که می تونه بر زندگی جنسی و رابطه شما تأثیر منفی بگذاره. پس تا دیر نشده برای درمان علائمت با متخصص اورولوژی خصوصی و محرمانه مشاوره تلفنی بگیر.

خیانت عمل ناخوشایندیه که باعث ایجاد شک و عدم اعتماد در رابطه میشه و زندگی روابط را تحت تأثیر قرار میده. اگه با موضوع خیانت مواجه شدی و نیاز به کمک داری با متخصصان آنلاین سلامت روان 24ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

تغذیه کودک اهمیت زیادی داره، چون تأثیر مستقیمی بر رشد و وزن سالم کودک داره. برای مشاوره تغذیه کودکتان و بهبود آن همین الان با متخصصان آنلاین اطفال24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.