لوگو پزشکت

رادیو پزشکت

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه سینه های خود را بزرگ کنیم؟

افزایش سایز سینه| پزشکت
فهرست مطالب

افزایش سایز سینه برای بسیاری از افراد، نمادی از زیبایی و تقویت زنانگی در زن محسوب می شود. بیشتر خانم ها می خواهند بدنی کامل داشته باشند و به همین دلیل ممکن است آن ها به دنبال راهکارهای خانگی برای افزایش سایز سینه خود باشند.

از نظر پزشکی، زنان برای بزرگ کردن سینه نیاز به جراحی های خاص با استفاده از پروتز را دارند. در این جراحی، یک جراح پروتز های تشکیل شده از جنس سالین و سیلیکون را در زیر بافت سینه قرار می دهد تا به اصطلاح پف کند.  اما این روش های جراحی ممکن است با بروز برخی عوارض جانبی همراه باشد و از طرفی هم متوسط ​​طول عمر یک پروتز ممکن است 12 سال باشد؛ اما برخی روش های طبیعی برای افزایش سایز سینه مانند ماساژ وجود دارند.

حقایق جالب درباره سینه ها  

 • سینه های زنان فقط بعد از بارداری و شیردهی بزرگتر می شوند.
 • سینه ها به طور طبیعی تا 4 سال پس از اولین دوره زن رشد می کنند.
 • یا سینه سمت چپ بزرگتر از راست است. در حالی که به نظر می رسد هر دو یک اندازه باشند.
 • اندازه سینه در کل زندگی یک زن تقریبا 6 برابر تغییر می کند و تا حدودی اندازه سینه به نوع سوتین های که زن استفاده می کند بستگی دارد.
 • مصریان باستان اولین کسانی بودند که سرطان سینه را که در 3500 سال پیش در مورد پاپیروس ثبت شد، شناسایی کردند. همچنین مردان می توانند به سرطان پستان مبتلا شوند.

راهکارهای افزایش سایز سینه در خانه استفاده از ماساژ دادن، تمرینات بزرگ کردن سینه و مصرف غذاهایی است که باعث بزرگتر شدن آن می شوند.

از درد در سینه های خود نگران هستید؟ مقاله علت درد پستان در پزشکت را بخوانید.

راه های بزرگ کردن سینه

می توان اندازه سینه های خود را به طور طبیعی افزایش داد. برخی از راهکارها برای بزرگ کردن سینه ها عبارتند از:

رژیم غذایی متناسب و افزایش سایز سینه

چگونه سینه های خود را بزرگ کنیم؟ | پزشکت

غذاهایی مانند شیر، میوه و آجیل می توانند به بزرگ شدن طبیعی سینه کمک کنند. در اینجا چند دستور العمل سالم وجود دارد که نتایج را در یک ماه تضمین می کند.

شیر سینه های زنان کاملاً از چربی ساخته شده است و مصرف محصولات شیر ​​کامل که مملو از چربی هستند می توانند اندازه سینه را افزایش دهند. 
پاپایا پاپایا مخلوط با شیر باعث افزایش اندازه پستان می شود. با این حال، زنان باردار نباید از این مخلوط استفاده کنند.
دانه شنبلیله  دانه شنبلیله دارای منبع غنی استروژن است که سینه های بزرگتر را تحریک می کند. خمیر دانه شنبلیله با روغن خردل و ماساژ سینه ها با آن می تواند به عنوان یکی از راهکارهای خانگی برای افزایش سایز سینه استفاده شود.
دانه رازیانه پودر دانه‌ رازیانه را به غذای خود اضافه کنید یا خمیری درست کنید و آن را با روغن زیتون مخلوط و سین های خود را ماساژ دهید.
دانه های کتان  تخم کتان را بجوید. یا پودر دانه کتان را به غذای خود اضافه کنید.
آجیل آجیل ها منبع غنی از چربی های اشباع نشده اشباع هستند که برای ساخت بافت سینه ضروری می باشند.
سویا سویا سرشار از فیتواستروژن ها می باشد که هورمونی است که می تواند در بزرگ شدن سایز سینه ها موثر باشد. همچنین از رادیکالهای آزاد که باعث سرطان می شوند جلوگیری می کند.

یوگا و افزایش سایز سینه 

یوگا یک راه درمانی طبیعی بوده است. بدن را با ذهن متحد می کند و در مقابله با بیماری های روانی موثر است. برخی از روش های یوگا به عنوان یک راهکار خانگی برای افزایش سایر سینه در نظر گرفته می شوند.

بژوگانسانا همچنین به عنوان cobra posose شناخته می شود که در طی آن فرد مجبور است روی شکم خود دراز بکشد و پای خود را مستقیماً به زمین بچسباند و دستان خود را روی سینه خود بگذارد. هر روز 10 بار این تمرین باید تکرار شود.
اوستراسانا 
 •  در این روش که به زانو زدن شتر معروف است روی زانوهایتان بایستید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید.
 • به آرامی به سمت عقب برگردید و دست‌هایتان را روی پاشنه پا بگذارید. سپس کمر خود را قوس داده و دنده‌هایتان را کش دهید. سرتان باید به سمت زمین کشیده شود. این روش همچنین به شما هضم خوبی می کند و باعث کاهش چربی بازوها و ران می شود.
دویکونسان همچنین به عنوان یک زاویه دوتایی شناخته می شود این روش شامل ایستادن، کشیدن هر دو دست خود به عقب، قفل کردن آن و خم شدن برای لمس سر به زانوها است. دویکونسان یکی از بهترین تمرینات یوگا برای بزرگ کردن سینه است.

ماساژدرمانی و افزایش سایز سینه 

چگونه سینه های خود را بزرگ کنیم؟ | پزشکت

ماساژدرمانی برای بزرگ کردن سینه ها به غیر از بهبود سلامت کلی پستان، ماساژ باعث افزایش گردش خون و کشش بافت های درون پستان می شود تا باعث شود آنها بزرگ و محکم به نظر برسند. مقداری روغن را در کف دست خود قرار داده و سینه ها را مالش دهید. در حدود 15 دقیقه با حرکات دایره ای آنها را مالش دهید. این کار را دو بار در روز برای چند ماه انجام دهید تا نتایج مثبتی کسب کنید. ماساژ یکی از بهترین راهها برای افزایش سایز سینه است و استفاده از روغن های طبیعی یا لوسیون همراه با ماساژ می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

سلامت بانوان

برخی از روغن های گیاهی که می توان همراه با ماساژدرمانی سینه ها از آن ها استفاده کرد، عبارتند از:

 • رازیانه
 • روغن زیتون
 • روغن بذر کتان
 • کرم های بزرگ کننده سینه

روغن زیتون به عنوان یکی از موثرترین داروهای خانگی برای بزرگ کردن پستان در نظر گرفته می شود. ماساژ منظم با روغن زیتون می تواند باعث شود سینه ها نرم و سفت به نظر برسند. علاوه بر این، استفاده از روغن زیتون می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان کمک کند.

آیا از تحریک پذیری سینه های خود رنج می برید؟ مقاله حساسیت پستان یا ماستالژیا در پزشکت را بخوانید.

 روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای

روغن های محبوب دیگری که در روز استفاده می شود  روغن اسطوخودوس  و روغن درخت چای است. آنها رشد بافت سینه را تحریک می کنند و باعث افزایش اندازه کلی آنها می شوند. روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس را در مقادیر مساوی مخلوط کرده و حدود 10 دقیقه روی پستان خود بمالید. آن را با آب ولرم بشویید و حداقل یک ماه این کار را روزانه تکرار کنید.

بهترین راه طبیعی برای افزایش اندازه سینه ها، انجام یک ماساژ روغنی است که می تواند شامل مراحل زیر باشد:

 • 1: دستان خود را به صورت گردش در هر دو سینه حرکت دهید.
 • 2: هر دو سینه ها را به سمت یکدیگر بکشانید.
 •  3: هر روز 10 بار با استفاده از برخی روغن های طبیعی ذکر شده این تمرینات را تکرار کنید.

 توجه: استفاده بیش از حد روغن ها می تواند منجر به التهاب و حساسیت شود.

مصرف مکمل ها و افزایش سایز سینه 

 

چگونه سینه های خود را بزرگ کنیم؟ | پزشکت

برای بزرگ کردن سینه مصرف برخی از مکمل ها ممکن است در بزرگ کردن سایز سینه تا اندازه ای تاثیر داشته باشند و بیشتر آن ها از مواد طبیعی ساخته شده و عوارض جانبی به همراه ندارند. تنها چیزی که می تواند تأثیر بگذارد، کرم، لوسیون یا کپسول می باشد که ممکن است منجر به بروز حساسیت و التهاب شود. قبل از تصمیم به استفاده از مکمل های برای بزرگ کردن سینه، حتماً با پزشک مشورت کنید.

آب پیاز برای بزرگ کردن سینه

برای این کار، عسل، زردچوبه و آب پیاز را با هم ترکیب کرده و روی سینه خود بمالید. این ترکیب می تواند به تقویت سینه های سینه و افزایش اندازه سینه کمک کند. برای به دست آوردن نتیجه مؤثر، باید این روش درمانی را قبل از خواب اعمال کنید و اجازه دهید تا صبح بماند و صبح آن را با آب ولرم بشویید.

سینه بند مناسب بپوشید.

پوشیدن سینه بند کوچک یا خیلی بزرگ می تواند سینه های شما را کوچکتر از آنچه هستند نشان دهد. یک سینه بند بپوشید که به سینه شما کمک کند تا بلند شود. سینه بند های ضعیف نیز می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

بزرگ شدن سینه مردان !! آیا خطرناک است؟

افزایش سایز سینه به روش های طبیعی

چگونه سینه های خود را بزرگ کنیم؟ | پزشکت

علاوه بر آن افزایش اندازه پستان به روش طبیعی خوب است و می تواند اعتماد به نفس فرد را تقویت کند. بر همین اساس به عنوان برخی راهکارهای ساده می توانید موارد زیر را درنظر بگیرید:

 • ماساژ منظم پستان تولید پرولاکتین را افزایش می دهد. پرولاکتین هورمونی است که مسئول بزرگ شدن پستان می باشد.
 • مصرف چای ریشه قاصدک هم می تواند به رشد سلول ها و بافت های جدید پستان کمک می کند. برای نتایج بهتر باید دو بار در روز مصرف شود.
 • غذاهای غنی از استروژن مانند سیب، دانه شنبلیله، روغن زیتون، پرتقال، هلو، لبنیات، گردو، زنجبیل، بادام زمینی و غیره. را به رژیم غذایی روزمره خود اضافه کنید.
 • توصیه می شود از روغن های اساسی مانند روغن زیتون، روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس برای ماساژ روزانه 10 بار استفاده کنید. این روغن ها همچنین می توانند از بروز خطرات سرطان و سایر آلرژی ها جلوگیری کنند.

سینه های زنان در دوران شیردهی به دلیل ذخیره شیر در آن بزرگتر می شوند و اندازه سینه بعد از متوقف شدن شیر دهی، تمایل به کوچک شدن دارند. با افزایش انگیزه های جنسی، هیجان پس از ازدواج ایجاد می شود. در این مرحله، به دلیل برانگیختگی جنسی، نوک سینه های زنان تمایل به نعوظ دارند. رگ های ریز در پستان نمایان می شوند که اغلب به عنوان نشانه افزایش اندازه سینه در نظر گرفته می شوند. مکیدن پستان باعث تحریک میل جنسی می شود اما سینه ها را بزرگ نمی کند. مصرف فرآورده های شیر باعث بزرگتر شدن آن می شود. رابطه جنسی منظم باعث افزایش اندازه پستان نمی شود. البته رابطه جنسی اثرات نوک پستان را تحریک کرده و سینه ها را سفت می کند.

اگر به دنبال راهکارهایی برای کوچک کردن سینه های خود هستید، مقاله چگونه سینه های خود را کوچک کنیم؟ را بخوانید.

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

33

مقالات مرتبط

33 دیدگاه

 1. سلام دوست عزیز، من به مدت سی روز از خمیر تخم شنبلیله استفاده کردم، سایز سینه هام خوب شد اما منو ترسوندن و گفتن که این کار باعث سرطان سینه میشه منم بعد سی روز قطع کردم و دو ماه روغن زیتون زدم
  الان نزدیک دوماه که چیزی به سینم نزدم اما سینه سمت چپم درد داره خیلی? خودم معاینه کردم هیچ غده ای نیست ولی دلیلش چیه؟ لازم برم پیش دکتر؟

  1. سلام برای تشخیص قطعی با متخصص جراحی عمومی مشورت کنید.

   1. سلام من ۱۷ سالمه یک ساله ازدواج کردم ولی سینهام خیلی تا خیلی کوچیکن انگار که تازه در اومدن همش مورد تمسخر خانواده دوستام قرار میگیرم بهم میگن تو شوهر داری نباید اینقدر سینه هات کوچیک باشن چکار کنم اندازشون تو چند ماه تغییر کنه

    1. سلام راه کار های افزایش سایز سینه را از بهترین منابع خارجی ترجمه شده و در اختیار شما قرار گرفته انست در صورت عدم حل مشکلتان به متخصص زنان زایمان مراجعه نمایید.

    2. دختر ۱۷ ساله که نباید ازدواج کنه !!! حالا که ازدواج کردی زیاد نگران نباش تا ۲۰ سالگی تقریباً نرمال میشه

  2. سلام عزیزم مراحل اینطوریه که باید حتما لول آزمایش ژنتیک بدید اگر حالت منفعل سرطان سینه نداشتید می تونید استفاذه کنید هرنوع دارو رو برای بزرگ کردن اما اگر داشتید خدانکرده تبدیل به حالت فعال میشه و صلاح نیست از هیچ نوع بزرگ کننده ای استفاده کنید…‌

  1. اول آزمایش ژنتیک بدید اگر مشکلی نداشتید برید دنبال بزرگ کننده میریفیکا

  1. سلام یرای بررسی علت مشکل و حل آن از متخصص زنان مشاوره تلفنی بخواهید.

    1. سلام روش های در مقاله را بکار بندید اگر موفق نشدید به متخصص زنان و مامایی مراجعه نمایید.

   1. سلام وقت بخیر من علائم کمبود هورمون استروژنو دارم ک یکیش اینه ک درجاهایی ک باید بافت چربی داشته باشم چربی بیش از حد کمی دارن باید ب دکتر غدد درون ریز مراجعه کنم یا دکتر زنان

 2. سلام وقتتون بخیر برای افزایش سایز سینه در مدت یک ساله باید چکار کرد ممنون میشم توضیح دهید سپاسگذارم.

  1. سلام موارد مذکور در مقاله بخوانید و عمل کنید تا مشکلتان رفع شود.

 3. سلام وقتتون بخیر من رابطه جنسی داشتم حالا این چندروزیه سینه هام درد میکنن راه حلی سراغ ندارید؟

  1. سلام قبل از عادت ماهیانه سینه ها درد می گیرند اگر با مسکن بهتر نشد به متخصص زنان مراجعه نمایید.

 4. سلام‌ و عرض ادب.خسته نباشید
  من دختر۱۵ سالمه که تاالان اصلا سینه هام رشد نکرده و حتا نوک سینه هام هم رشد نکرده چکار باید کنم
  این مورد بسیار نگرانم کرده

  1. سلام باید مطمن شوید که مشکل هورمونی ندارید.

  2. سلام سینه ها تا چند سالگی رشد میکنن؟من ۱۶ سالمه و سایز سینه هام تقریبا کوچیکه چیکار باید بکنم؟

 5. با عرض سلام و ادب و احترام
  چقدر راه کارهای ارایه شده ثابت شده است؟؟
  من دختر29ساله ای هستم و رشد سینه ندارم
  از روغن خراطین برای ماساژ استفاده کردم و باد کش هم کردم با دستگاه اما جوابی نگرفتم
  کیست پستان پیدا کردم و تحت نظر فوق تخصص در این زمینه هستم و برای بزرگ کردن سینه فقط پروتز را پیشنهاد میدهند که دوست ندارم و چون کیست پستان هم دارم انجام نمیدهم این کار را
  کیست تخمدان هم دارم و تحت نظر پروفسور زنان هستم
  از دوران راهنمایی کم کاری تیرویید دارم و تحت نظر فوق تخصص غدد هستم و برای رشد و این موضوع هیچ راهکاری ارایه نمیدهند و میگویند ساختارت ظریف است
  با رژیم گرفتن هم تاثیری روی رشد سینه ندیدم
  ** من به دنبال راهکار برای افزایش رشد سینه هستم**
  یک قرص گیاهی که از دکتر داروساز که مسیول فنی ساخت این دارو بود خریدم برای رشد سینه اما تاثیر بسیار بدی روی ریه من گذاشت و چند سال الرژی پیدا کردم بهش
  میخواستم اگر متخصص یا روانپزشک و تخصص دیگری برای این مشکل وجود دارد راهنمایی بفرمایید تا پیگیری کنم
  با تشکر فراوان

  1. سلام راه کار های افزایش سایز سینه را از بهترین منابع خارجی ترجمه شده و در اختیار شما قرار گرفته انست در صورت عدم حل مشکلتان به متخصص زنان زایمان مراجعه نمایید.

  2. سلام امید که ایام بر وفق مراد تان بگذرد
   خانوم من ۲۵ سال دارد و صاحب دو فرزند یک پسر و یک دختر آستیم سینه هایش خیلی کوچک است با استفاده از دارو تا چند ساله گی سینه ها رشد میکند

   1. با سلام واحترام. جهت دریافت پاسخ سوال و درمان با پزشک متخصص زنان مشاوره دریافت فرمایید. باتشکر

 6. سلام این روش هایی که گفتید تا چه مدت انجام بدیم تا جواب بده؟

 7. سلام ببخشید خیلی ها برای رشد سینه به من قرص هایی رو معرفی کردند ولی خب میگن که عوارض داره و ممکنه وقتی مصرف قرص رو قطع کردم دوباره سینه هام کوچیک بشه… این درسته؟

  1. با سلام واحترام، لطفا از متخصص داخلی مشاوره بگیرید. باتشکر

 8. سلام اقای دکتر من در دوران بلوغ تغذیه نامناسب و بدی داشتم و معدم مشکل داشت الان که ۲۱ سالمه از سایزش راضی نیستم وزنم ۵۲ و قدم ۱۶۱ ، امکانش هست بتونم افزایش سایز چشمگیر داشته باشم ؟؟ از اون جایی که اون دوران تغذیه خوبی نداشتم. کمی وزنم رو اضافه کردم ولی بیشتر چربی ها به سمت شکم و پهلوم رفت نه قسمت سینه چیکار کنم واقعا ؟! اصلا در تناسب نیستن

  1. باسلام و احترام. لطفا جهت دریافت برنامه غذایی مناسب برای مشاوران تغذیه درخواست ثبت نمایید. همچنین نیاز به برنامه ورزشی مناسب نیز دارید. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

زخم معده، ریفلاکس مری، رژیم غذایی نادرست و حتی استرس می تونه باعث سوء هاضمه بشه که بسیار ناراحت کننده ست. برای درمان مشکلات گوارشی خود با متخصص گوارش 24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

مشکل خارش و سوزش پا می تونه ناشی از علل مختلفی مثل عفونت قارچی، خشکی پوست و یا مشکلات عروقی باشه که در هر صورت آزاردهنده ست. برای درمان علائمت با متخصص پوست و مو مشاوره تلفنی بگیر.

خونریزی زیاد در طول دوره پریودی ممکنه نشانه‌ای از اختلالات هورمونی، التهابات رحم، وجود تومورها، عوامل خونی و غیره باشه. اگه موقع پریودی خونریزیت زیاده تا دیر نشده با متخصص زنان مشاوره تلفنی بگیر.

درد لگن دلایل مختلفی مثل عفونت ادراری، التهاب رحم، آسیب ستون فقرات داره که میتونه زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار بده. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص استخوان و مفاصل بگو و مشاوره تلفنی بگیر.

درد سینه یک وضعیت نگران‌کننده ست که می تونه علل مختلفی مثل بیماری قلبی، ریه‌ها یا مشکلات عضلانی-اسکلتی داشته باشه. برای تشخیص صحیح با متخصصان آنلاین قلب و عروق 24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

لمینت دندان یک روش زیبایی دندان‌هاست که با استفاده از لایه‌های نازک پوششی، شکل و رنگ دندان‌ها را تغییر میده. این روش برای بهبود ظاهر دندان‌های تاریک، شکسته، ترک خورده یا ناهموار استفاده میشه. اگه می خوای دندونتو لمینت کنی، بهتره با دندان پزشک آنلاین مشاوره تلفنی بگیری تا راهنماییت کنه.