عمومی و داخلی

درد زیر بغل

درد زیر بغل

درد در زیر بغل به خصوص در قسمت چپ می تواند نگران کننده باشد و بسیاری از افراد هر درد در سمت چپ بدن خود را به حمله قلبی ارتباط می دهند. با این حال، بیشتر اوقات، درد در زیر بغل چپ دلیل جدی تری دارد. زیر بغل یک نقطه اتصال پیچیده برای عضلات و بافت های همبند، غدد لنفاوی و رگ های خونی است. برای همین بسیاری از عوامل در این زمینه می تواند منجر به درد شود. علت درد در زیر بغل از کشیده شدن عضلات تا واکنش های آلرژیک خفیف و حساسیت و موارد شدیدتر مانند عفونت زمینه ای می تواند متغیر باشد. در حالی که بسیاری از دلایل درد زیر بغل در طولانی مدت مضر و جدی نیستند، اما در صورت همراه شدن درد با مشکلات تنفسی و درد در قفسه سینه، فک یا گردن، باید فوراً به پزشک مراجعه شود.

علت درد زیر بغل

درد زیر بغل | پزشکت

درد در هر دو قسمت زیر بغل می تواند از عوامل مختلفی از جمله تراشیدن گرفته تا لنفادما یا سرطان پستان ناشی شود. اما برخی از دلایل عمده درد در زیر بغل، عبارتند از:

فشار عضلانی

کشیدگی عضله سینه و بازو ناشی از ورزش شدید و آسیب دیدگی می تواند باعث ایجاد درد در این ناحیه شود. کشیده شدن عضلات و یا یک واکنش آلرژیک علل احتمالی درد در زیر بغل است. بسیاری از ماهیچه های اطراف شانه و زیر بغل در صورت آسیب رساندن باعث درد در این ناحیه می شوند. افرادی که مرتباً تمرینات ورزشی به خصوص تمرینات وزنه برداری را انجام می دهند، احتمالاً کشش و فشار عضلانی را تجربه می کنند. در این موارد، درد باید به مرور زمان تا حدود یک هفته برطرف شود. در غیر این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند.

چگونه زیر بغل خود را پاکسازی کنیم؟

شرایط پوستی

زیر بغل مکان مناسبی برای بروز واکنش به مواد حساسیت زا می باشد، که می تواند باعث ایجاد درد در زیر این ناحیه شود. بیشترین واکنش های آلرژیک در این منطقه به دلیل مواد شیمیایی و ضدعرق ها که افراد روی بدن یا لباس هایی زیر خود استفاده می کنند به وجود می آیند.

محرک های که می توانند در زیر بغل باعث واکنش های آلرژیک شوند، عبارتند از:

 • عطر
 • صابون
 • دئودورانت
 • مواد شوینده
 • نرم کننده پارچه
 • کرم یا لوسیون مرطوب کننده

این محصولات ممکن است حاوی مواد شیمیایی یا عطرهایی باشند که پوست را تحریک می کنند و باعث ایجاد ضایعات پوستی در این ناحیه شوند. آزمایش آلرژی ممکن است برای تشخیص نوع محرک پوستی مفید باشد.

آنژین

آنژین به دلیل عدم جریان خون به قلب رخ می دهد و می تواند ناشی از انسداد و باریک شدن شریان های منتهی به قلب باشد. این وضعیت باعث ایجاد درد و ناراحتی در قفسه سینه می شود. درد ناشی از آنژین در که گاهی اوقات شدید شده و ممکن است با درد در زیر بغل، شانه ها، گردن و فک همراه باشد.

زونا

زونا عفونت است که توسط ویروس واریسلا زوستر انتشار می یابد و باعث ایجاد بثورات پوستی و ناراحت کننده در پشت، قفسه سینه یا زیر بغل و حتی درد در این ناحیه می شود.

ویزیت آنلاین
تورم غدد لنفاوی

سیستم لنفاوی بدن، شبکه ای از گره ها یا غدد است که در سراسر بدن یافت می شود. غدد لنفاوی در نزدیکی زیر بغل در دو طرف بدن وجود دارند. در صورت ابتلا فرد به سرماخوردگی یا آنفولانزا غدد لنفاوی متورم و دردناک می شوند. در طی عفونت، غدد لنفاوی با سلول های مضر پر می شوند و شروع به تورم می کنند. این بزرگ شدن باعث التهاب و درد می شود.

علل تورم غدد لنفاوی شامل موارد زیر است:

 • سرخک
 • گلو استرپ
 • مونونوکلئوز
 • عفونت گوش
 • سرماخوردگی
 • عفونت دندان
 • یا عفونت ویروسی
 • عفونت های تنفسی فوقانی
 • زخم ها و عفونت های پوستی

همچنین انواع مختلفی از بیماری لنفاوی وجود دارد که می تواند باعث درد زیر بغل شوند، از جمله:

لنفودما

لنفودما از انسداد غدد لنفاوی ناشی می شود که می تواند بسیار دردناک باشد.

لنفادنوپاتی

لنفادنوپاتی از عفونت سیستم لنفاوی ناشی و باعث بزرگ شدن غدد لنفاوی می شود. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه مقاله لنفادنوپاتی زیر بغل چیست؟ در پزشکت را بخوانید.

بیماری شریان محیطی

بیماری شریان محیطی رگ های خونی کوچک بازوها و پاها را باریک می کند و جریان اکسیژن را به بافت های اطراف کاهش می دهد. ماهیچه ها و سلول های محروم از اکسیژن شروع به پژمرده شدن کرده و می میرند، که می تواند باعث درد شدید شوند.

سرطان پستان

در موارد نادر، درد مدوام در زیر بغل چپ که در طولانی مدت از بین نمی رود می تواند نشانه رشد سلول های سرطانی از جمله سرطان پستان باشد. سرطان می تواند باعث درد در ناحیه گره های لنفاوی زیر بغل شود که در این صورت ممکن است با توده های در زیر بغل همراه باشد. گزینه های درمانی سرطان بستگی به مرحله و میزان انتشار آن دارد و به طور کلی درمان در مراحل اولیه آسانتر است. البته در این شرایط، سرطان، رشد خوش خیم سلول های سرطانی باشد که زیاد نگران کننده نیست. اما در هر حال نیاز به بررسی و تشخیص پزشک دارد. گره های لنفاوی متورم در زیر بغل ممکن است باعث ایجاد یک یا چند توده در زیر بغل، حساسیت و درد شوند. اگر التهاب بعد از عفونت از بین نرود و فرد علائم دیگری نداشته باشد، باید به پزشک مراجعه کند.

پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری سیستم ایمنی بدن است که منجر به رشد بیش از حد سلول های پوستی می شود. سلول های پوستی تکه هایی به نام پلاک تشکیل می دهند که این پلاک ها می توانند علائمی مانند خارش و درد ایجاد کنند. پلاک های پسوریازیس به خصوص نوع پسوریازیس معکوس می توانند در هر نقطه، از جمله زیر بغل تشکیل شوند. درمان پسوریازیس به طور معمول شامل داروهای موضعی و خوراکی برای کنترل علائم است.

آیا در زیر بغل خود به طور مداوم احساس خارش دارید؟ مقاله علل خارش زیر بغل چیست؟ در پزشکت را بخوانید.

آسیب عصبی

آسیب عصبی ناشی از آسیب جسمی مانند ورزش های شدید می تواند باعث ایجاد درد در زیر بغل، مور مور شدن، بی حسی و سوزش زیر بغل شود. علاوه بر آن شرایط خاصی مانند دیابت نیز ممکن است منجر به آسیب عصبی یا نوروپاتی شود. که در این صورت درمان دیابت در کاهش سرعت پیشرفت آسیب عصبی موثر است.

عفونت های پوستی

باکتری ها در محیط های گرم و مرطوب مانند زیر بغل رشد می کنند. رشد زیاد باکتری ها در این منطقه ممکن است منجر به عفونت پوستی در زیر بغل و خارش، قرمزی و درد در این ناحیه شود. اشکال دیگر عفونت مانند عفونت های قارچی ناشی از کرم حلقوی یا مخمر نیز باعث ایجاد درد و سوزش مشابه در زیربغل می شود. در صورتی که زیر بغل فرد تمیز و خشک باشد، عفونت های خفیف پوست بدون درمان ،برطرف می شود. با این حال، پزشک ممکن است کرم های ضد باکتری یا داروها را برای درمان موارد شدیدتر توصیه کند.

هیدرادنیت

Hidradenitis  یک بیماری مزمن است که باعث ایجاد علائم مشابه آکنه شدید می شود. هیدرادنیت به دلیل گرفتگی غده های مو ایجاد می شود و بیشتر در مناطقی که پوست به هم مالیده می شود مانند زیر بغل، شایع است. هیدرادنیت می تواند منجر به ایجاد کیست یا جوش های متعدد، درد و حساسیت شود. پزشکان می توانند هیدرادنیت را با داروهای ضد التهاب درمان کنند. در بعضی موارد ممکن است فرد به عمل جراحی نیاز داشته باشد.

علائم درد زیر بغل

درد زیر بغل | پزشکت

بسته به علت درد زیر بغل، علائم فرد ممکن است کاملاً متفاوت باشند:

 • علائم سرطان پستان می تواند شامل تغییر در شکل و اندازه پستان باشد.
 • اختلالات گره لنفاوی می تواند باعث تورم در بازو یا زیر بغل همراه با تب و سوزش شود.
 • شرایط پوستی مانند فولیکول های موی زخم یا زونا باعث ایجاد ضایعات پوستی در این ناحیه می شود.

درد زیر بغل که مربوط به فشار عضلانی است ممکن است بعد از استراحت عضلات به مرور زمان بدون نیاز به درمان خاصی بهبود یابد. اما اگر درد با علائم دیگری مانند تورم یا توده همراه باشد یا بیش از چند روز طول بکشد فرد باید به پزشک مراجعه کند. در بیشتر موارد، درمان زودرس منجر به نتایج بهتری می شود. حتی اگر درد یک مشکل موقت مربوط به عضلات باشد، تشخیص یک بیماری نیز می تواند اضطراب را کاهش دهد.

تشخیص درد زیر بغل

پزشک برای تشخیص علت درد، زیر بغل بیمار را معاینه می کند و در مورد سایر علائم سؤالاتی را می پرشد. همچنین ممکن است برای تشخیص بهتر، گلو، گوش و پوست بیمار معاینه شود. اگر آنها به اختلال گره لنفاوی یا سرطان پستان مشکوک شوند، آزمایش خون و احتمالاً بیوپسی بافت از غده لنفاوی یا توده را تجویزمی کنند. آزمایش خون می تواند شامل شمارش کامل خون (CBC) باشد.

درمان درد زیر بغل

درد زیر بغل | پزشکت

 • در کشیدگی عضلانی درمان معمولاً شامل استفاده از کیسه های یخ و استراحت برای چند روز اول است.
 • درمان زونا می تواند شامل مصرف داروهای ضد ویروسی باشد. در صورت تشدید درد پزشک می تواند کرم کپسایسین یا داروهای بی حس کننده مانند لیدوکائین را تجویز کند.
 • Hidradenitis suppurativa با آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد آکنه درمان می شود. اگر این بیماری به داروها پاسخ ندهد، ممکن است فرد به عمل جراحی نیاز داشته باشد.
 • درمان غدد لنفاوی متورم به علت آن بستگی دارد. یک عفونت باکتریایی به آنتی بیوتیک نیاز دارد، در حالی که یک عفونت ویروسی معمولاً با گذر زمان برطرف می شود. بعضی اوقات، استفاده از پارچه گرم و مرطوب روی قسمت آسیب دیده زیر بغل می تواند درد در زیر بغل را کاهش دهد.

پیشگیری درد زیر بغل

درد زیر بغل | پزشکت

پیشگیری از سرطان پستان یا اختلالات لنفاوی برای جلوگیری از بروز درد در ناحیه زیر بغل تقریباً غیرممکن است، اما معاینات سالانه می تواند به در تشخیص زودهنگام این بیماری های موثر باشند. سایر علل درد زیر بغل ممکن است با چند راهکار ساده قابل پیشگیری باشد. به عنوان مثال، شما می توانید با از کشیدگی عضلات خود جلوگیری کنید و یا با دریافت واکسن زونا تا حد زیادی شانس ابتلا به عفونت را کاهش دهید. همچنین با تعویض دئودورانت ها، محصولات ضد عرقی یا مواد شوینده می توانید از بروز مشکلات پوستی مانند درماتیت تماسی، جلوگیری کنید و با رعایت نکات بهداشتی زیر بغل خود را تمیز نگه دارید.

پیش آگهی درد زیر بغل

بسیاری از شرایطی که می تواند باعث ایجاد درد زیر بغل شود، مانند زونا یا کشیدگی عضلات، قابل کنترل و معمولاً موقتی هستند و چند روز تا چند هفته ادامه می یابند. اما مشکلاتی مانند سرطان پستان یا اختلالات غدد لنفاوی می تواند جدی باشند. با این حال گزینه های درمانی و تشخیص زودهنگام به افزایش شانس بقا و پیش آگهی مثبت بیماری کمک می کنند. اگر درد بیش از چند روز ادامه پیدا کرد، حتما به پزشک مراجعه شود.

سبک زندگی و درمان خانگی درد زیر بغل

درد زیر بغل | پزشکت

برای تسکین یا جلوگیری از این درد، می توانید راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

 • خیلی زیاد زیر بغل خود را نتراشید.
 • لباس های متناسب و گشاد بپوشید.
 • برای کاهش درد عضلات از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت، زیر بغل خود را همیشه تمیز نگه دارید.
 • مرطوب کردن زیر بغل ممکن است درد را برای افرادی که دارای برخی شرایط خاص هستند کاهش دهد.
 • داروهای ضد التهابی بدون نسخه مانند ایبوپروفن مصرف کنید. این دارو ها می توانند برای کاهش التهاب و درد مفید باشند.
 • از ماساژ درمانی استفاده کنید، زیرا این امر می تواند به افزایش گردش خون و کاهش تورم کمک کند.
 • کمپرس گرم برای تورم غدد لنفاوی استفاده کنید چون کمپرس گرم درد را کاهش می دهد.
 • از استروئیدهای موضعی یا کرم های ضد قارچ یا دارویی برای درمان یک بیماری پوستی اساسی که باعث درد زیر بغل می شود استفاده کنید.
 • مرطوب کننده ها استفاده کنید. مرطوب کننده ها می توانند به جلوگیری از خشکی بیش از حد و شرایط پوستی مرتبط کمک کنند. افراد باید از محصولاتی استفاده کنند که حاوی گلیسیرین یا سایر خاصیت هیدراته کننده هستند.
 • از شستشوی بدن، صابون ها و مواد شوینده حاوی آلرژن یا مواد تحریک کننده خودداری کنید.
 • قرار گرفتن بیش از حد در معرض آب گرم خودداری کنید.
 • از اشتراک گذاشتن محصولات بهداشت شخصی خودداری کنید چون می تواند خطر عفونت های باکتریایی را به حداقل برساند.

منابع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/317736.php#home-remedies

https://www.healthline.com/health/armpit-pain

https://www.medicalnewstoday.com/articles/327152.php

67 دیدگاه

 1. سلام.ببخشیدمن چندوقتیه که دست چپم حس سنگینی داره وحس گزگزشدنی داره ومثه حالتی که خون نرسه وسمت چپ سینه ی سمت چپم دردمیکنه وزیربغلم هم مثه همین حالت.وپهلوی سمت چپم تیرمیکشه‌.امایه چیزبگم به خاطرکارم بادستم خیلی فعالیت دارم خم وراست وبالاپایین شدن وگوشی هم زیاددستم هست.چندوقت پیش هم به خاطرمسئله ای اکودادم گفتن قلبت مشکلی نداره.علت چی میتونه باشه.نگرانم.۲۶سالمه

  1. سلام من زیر بغلم یکم درد میکنه دست که میزنم حالت یه جوش بزرگه ولی اصلا جوش نیست چی میتونه باشه؟

   1. سلام لازمه که با یک پزشک متخصص داخلی مشورت کنید

    1. سلام من زیربغل سمت راستم متورم شده و خیلی درد میکنه (قرمزی هم نداره بی رنگه )طوری که دستم رو خیلی نمی تونم بالا بیارم ،مادرم میگن احتمالا جوشه ولی خیلی بزرگتر از یه جوشه علت چیه ؟

     1. سلام احتمالا نشانه عفونت می باشد به متخصص عفونی مراجعه نمایید.

 2. سلام من یه یک ماهی هستش درد شدید ناگهانی رو در ناحیه زیر گوش و ناحیه گردن احساس می کنم و بعد چند ثانیه کم میشود و گلو درد هم ندارم ولی اکثر اوقات بدنم داغ است و احساس خستگی میکنم
  ممنون میسم علت احتمالی رو بفرمایید و من بادی به کدوم متخصص مراجعه کنم

  1. سلام شما نیاز به چک آپ کامل دارید لطفا به متخصص داخلی مراجعه نمایید

 3. سلام من چند روز هست سینه ام درد می کنه قسمت چپ زیر بغلم هم درد می کنه چند روزی هست احساس میکنم تب دارم یعنی علایم ولی بدنم فقط گرم نیس عفونت هم دارم سرفه می کنم چرک سفید یا زرد مشاهده می کنم خلاصه بگم عفونت دارم دندان سینه هم گوش راهنمایی کنید ممنون

 4. سلام،چند وقتی هست زیربغل سمت راستم درد میکنه و گلودرد هم دارم،سردرد شدیدو حالت تهوع وخستگی زیاد هم دارم
  باید به کدوم متخصص مراجعه کنم؟
  سارا ۱۸ساله

  1. سلام برای تشخیص قطعی با متخصص داخلی مشورت کنید.

  2. سلام وقت بخیر من یه مدت هست سمت راست قفسه سینه و بعضی وقتا زیر بغلم درد میکنه دکتر اعصاب رفتم مشکلی نداشتم و شل شدگی دریچه میترال دارم ممکنه بخاطر قلبم باشه؟

 5. سلام یک ماهه متوجه شدم پایین تر از زیر بغلم یک توده به اندازه ی لوبیا بالا اومده این که میشه درد میگیره به نظر شما نشانه ی چی هست

  1. سلام لازمه با متخصص داخلی مشاوره فرمایید.

 6. سلام من ۱۸ سالمه زیر بغل سمت چپم درد داره یه نقطه مشخص درد داره ولی برآمدگی نداره.

 7. سلام
  من با سمت چپ بدن زمین خوردم بعد از چند روز درد درحاشیه کتف وزیر بغل واطراف قلب ایجاد شد رفتم دکتر نوار قلب واکو وتست ورزش دادم همه چیز نرمال بود ولی درد
  زیر کتف وبغل تمام نشده بعداز یک هفته
  خواهش می کنم راهنمایی م بفرمایید

  1. سلام لازم هست با دکتر ارتوپد مراجعه نمایید.

 8. سلام من یک روزه زیر بغلم ورم کرده و درد زیادی داره به نظرتون مشکل چیه؟

  1. سلام لطفا از متخصص داخلی مشاوره بگیرید.

 9. سلام
  من یک روز مدت زمان زیادی پشت فرمون نشستم و بعد قسمت چپ بدنم مخصوصا زیر بغلم خیلی درد وحشتناکی داشت
  از اون روز به بعد گاهی درد میگیره
  دکتر رفتم آزمایش خون نوشت ولی هیچ چیزی نبود
  ولی احساس درد دارم بعضی وقتا مشکل از چی میتونه باشه؟

 10. سلان من چند وقت هست زیر بغل سمت چپم درد می‌کنه خفیف اما علت رو نمی دونم از قلبمه ؟

  1. سلام
   ۱۲ سالمه از خواب بیدار شدم یهو دیدم زیر بغل سمت چپم درد میکنه ی درد خیلی خفیف هم قلبم داره .
   نشانه خاصی داره ؟؟

 11. با سلام تا به حال زیر بغل سمت چپم درد نمیکرد اولین دفعه است نمیدونم شاید گردنمو خم میکنم بخاطر موبایل یا عضلات پشتم ضعیفه یا باد کولر یا روی دست چپم بیشتر خوابیدم ولی همچنان دل دل میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی یه خانم ۵۵ ساله ام

 12. به نظر من دکتر جماعت فقط به فکر جیب خودشون هستند من تا حالا ندیم دکتری که غیر این موضوع عمل کرده باشه، این توصیه هایی هم که اینجا نوشتین تماما ناکارامد است مثل این متون فال بینی میمونه مثلا احتمال داره در برخی شرایط و در گاهی اوقات برای برخی از اشخاص و … اینجا درست تشریح نکن تا شخص مجبور بشه مشاوره انلاین بگیره … واقعاکه

  1. سلام
   چوبه گشتی طبیب از خود میازار چراغ از بهر تاریکی نگهدار

 13. سلام من یک تغریبا یک ساله زیر بغلم ورم کرده و در ناحیه ی قفسه سینه و گردنم گاهی تیر میکشه باید چی کار کنم

  1. سلام اگر با بکار بستن روش های خانگی مطرح شده در مقال مشکلتان رفع نشد با متخصص داخلی مشاوره نمایید.

 14. سلام.من دخترم و ۱۷سالمه تقریبا اولین بار ده سالم که بود بین دو تا سینم ی غده ای درومد بعد خودش خالی شد و ازش ی مایع سبز رنگی درومد بعد چند سال بازهم اینطور شدم و الان تقریبا دو ساله که سالی یک بار اینطور میشم اخیرا(چندساعته)دردهایی در زیر بغلم احساس میکنم و ی تورم کوچیک ….میتونه نشون دهنده سرطان باشه؟خواهش میکنم جواب بدین گریم قطع نمیشه.

  1. سلام این حالت دلایل مختلفی از جمله عفونت دارد جهت اطمینان خاط به متخصص داخلی یا عفونی مشاوره نمایید.

  1. شلام لطفا مقاله را بدقت بخوانید تا علت درد خود را بدانید.

 15. سلام من چند وقتی میشه که مام زیر بغل avon خریداری کردم از اصل بودنش مطمئنم اما زیر بغلم درد گرفته و انگار یک توده داخلش هست اگه دیگه استفاده نکنم خوب میشه یا باید کار دیگری انجام بدم؟؟

  1. سلام احتمالا نشانه عفونت می باشد به متخصص عفونی مراجعه نمایید.

 16. سلام زیر بغل دست چپم مثل یک مهره سفت درد و خارش هم دارد

 17. سلام
  علت درد زیر بغل چپ در مردان هنگام نفس کشیدن چیست

 18. سلام.سه سالی هست که زیر بغلم سمت راست .متورم است و دردش کم و زیاد می‌شود علت چیست؟

 19. سلام. تقریبا از نوجوانی توده ای تقریبا کوچک زیربغل داشتم که درد داشت اما با مرور زمان از بین رفت. اما حالا بین سینه و زیر بغل درد دارم و موقع دست کشیدن به اون ناحیه احساس درد دارم و چندتا توده کوچک لمس میکنم

  1. سام شما باید یک آزمایش چک آپ انجام دهید.

 20. سلام من خیلی وقته دردر زیر بغل دارم به طوری که به ماهیچه سمت چپ بدنم دست میزنم درد شدیدی احساس میکنم کمی دست چپم هم درگیره و درد تا زیر قفسه سینه ادامه داره علت چیست و باید به چه دکتری مراجعا کنم

 21. سلام من چند وقت پیش احساس درد در سمت ر چپ کنار زیر بغلم کردم آزمایش کامل دادم کبدم چرب بود و چربیم خیلی بالا الان یک ماهه ورزش میکنم و رژیم سنگین دارم ولی این درد خوب نمیشه دلیلش چیه؟
  مشکل معدویم دارم هی ترش میکنم جایی خونده بودم میتونه به معده هم ربط داشته باشه البته دارویی برای معدم مصرف نمیکنم ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام درد شما می تواند مربوط به کبد چرب و معده باشد لذا لازم است به فوق تخصص گوارش و یا متخصص داخلی مراجعه نمایید.

   1. سلام . وقتتون بخیر ‌. مادر من یه سری علائم داره . توده حس میشه خیلی کم تو سینه اش . درد توی سینه داره که به زیر بغل میزنه و این درد با حرکت دادن دستش بیشتر میشه . پوست سینه ش هم یکمی پرتقالی طور و سفت شده اما دکتری که بردیم گفت کمه و خیلی نیست . تو ماموگرافی بافت پستانش رو کلا نوشته بود بافت dense زیاد داره اما خب به جز این نوشته بود هیچ توده ای نداره پاپ اسمیر هم زده بود کل تخمدان و رحم و ایناش طبیعیه . من خیلی نگرانم . براش نوبت سونوگرافی هم گرفتیم . اما خیلی دیر نوبت دادن . میشه لطفا راهنمایی کنین ؟ که چه احتمالاتی هست ؟ سرطان ممکنه باشه ؟

 22. سلام اقای دکتر خواهش میکنم راهنماییم کنین الان دارم با چشم اشک بتر براتون مینویسم

  من یه دختر۲۰ ساله هستم که یه مدت دست چپم یکم درد میکرد اما امروز ناگهانی زیربغل چپم درد گرفت و یه چیزی اندازه ی یه جوش یا نخود زیر بعلم حس میشه
  اقای دکتر من خالم سرطان گرقتن و فوت کردند میشه الان بگین مشکل من چی میتونه باشه؟
  مت خیلی استرس گرفتم بخدا چندساعته دارم گریه میکنم

  1. سلام بدون هر گونه نگرانی آزمایشچک آپ کامل انجام دهید.

 23. در اثر فشار به سینم بعد از حدودا ۴الی ۵ ساعت رگ زیر بغل سمت چپم درد گرفته و کمی ورم کرده.
  مشکل جدی ای هست؟
  یا چون در اثر فشار بوده مشکلی نیست؟
  لطفاً سریعتر جوابمو بدید خیلی نگرانم
  ممنونم

  1. سلام بعید هست که فشار بر سینه چنین علامتی بدهد ولی اگر سه روز ادامه یافت با پزشک داخلی مشاوره نمایید.

 24. سلام
  حدودا یک ساله در ناحیه زیر بغلم بدون هیچ تورم و قرمزی و یا توده ، احساس درد دارم و از یه زیر بغل به زیربغل دیگر منتقل میشه. البته این درد در طی این یکسال مدام نبوده و قطع و وصل میشه و احساس میکنم بیشتر درد مربوط به پوستم میشه و عمیق نیست. از زمانی که برای لیزر موی زائد رفتم این اتفاق افتاد. توی این یکسال آنتی بیوتیک هم به دلایل دیگه مصرف شد ولی خوب نشد. آیا خطرناکه؟ چه کاری باید انجلم بدم؟ مرسی

 25. سلام وقت بخیر من گاهی احساس درد زیر بغل چپ دارم و سریع رفع میشه دست ک میزنم چیزی غیر عادی حس نمیکنم و تورم هم ندارم و قرمزی هم ندارم و هنگام لمس کردن هم خوشبختانه دردی ندارم
  هفته پیش هم آزمایش خون دادم همه چیز کاملا نرمال بود 20 سال دارم ب نظر شما علت چیه

  1. سلام چون آزمایشات نرمال بوده جای نگرانی نیست.

 26. سلام من زیر بغلم درد میکنه دو روزه در ضمن دیسک گردن هم دارم درد زیر بغلم میتونه ناشی از دیسکم باشه؟

 27. سلام ،من حدود دوماه پیش لکه های قرمز روی سینه م پیدا شد،جای مشخصی هم نداشتن و طی چند روز دو سه تاش خوب میشد دو سه تا دیگه می اومد،جای کبودی هرکدومم تا چند روز میموند.همزمان زیر بغلم چندتا توده دردناک بوجود اومد،،،اون دفعه علایمم رفع شد اما دو سه روزه دوباره اونجوری شدم و زیر بغل چپم اول خیلی از اون توده ها زد الان به سمت راستم سرایت پیدا کرده. ۲۴ سالمه ممکنه سرطان سینه باشه؟تروخدا جواب بدین نمیتونم به این زودی دکتر برم

  1. سلام بدون معاینه و آزمایشات کامل امکان تشخص و درمان نیست.

 28. سلام دكتور ، درد وتنگي نفس روز أول به بيمارستان رفتم گفتن فشار خون داري بعدش منو آنژيوگرافي كردن ومعلوم شد اصلا ربطي به قلب نداشته سپس رفتم سي تي اسكن و عكس راديولوژي و سونوگرافي گرفتم طبق دستور پزشك گفتن 2 mm شیئ خارجي در ريه چب مشاهده شد با توجه به جانباز بودن شيميائي موج انفجار وتركش درست نزديك جاي درد يعني كتف چب چهار عدد تركش ويكبار ١٠ سال پيش أز كوه سقوط كردم ارتفاع نسبتا كم وآخرين بار يك فشار روي كمر با پا گفتند شايد قلنج كردي ولي بد وبدتر شدم الان دردم وقتي بار كه وزنش سه كيلو باشد باعث درد در كتفم وزير بغلم جلوي سينه أم ولي وقتي در استراحت كامل باشم فقط أسترس مرا أذيت ميكند آنهم در معده طوري كه نمي توانم تحمل كنم وخودم را مشغول ميكنم يا بيرون ميروم ،دكتر عزيز و محترم لطفا قبل أز اينكه بروم سراغ عمل ريه چپ أگر ممكن هست مرا ياري بفرمائيد نظرتان محترم ، قربانت

  1. سلام با توجه به توده در ریه چپ نظر پزشکتان را عمل کنید.

 29. سلام چند روزي هست ناحيه زيربغل چپم احساس درد خفيف و مور مور ميكنم و برامدگي ظاهري نميبينم اما مثل كسي كه با يه دست ورزش بيشتري كرده احساس تورم در زير بغل دارم البته خفيف. نشانه ديكه اي ندارم مشكل چيه. ٣٣ سالمه

  1. سلام برای تشخیص دقیق و راه کار درمانی با متخصص داخلی مشاوره نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا