درمان

14 دلیل برای مصرف کندر

14 دلیل برای مصرف کندر

مصرف کندر هزاران سال است که برای خواص دارویی و مراسم مذهبی رواج یافته است. کندر دارای خواصی است که می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند، برای داشتن پوستی صاف به شما کمک می کند، مصرف کندر به مراتب بیشتر از آنچه احتمالاً می دانید برای شما مفید است. در این مقاله، برخی از مزایای کندر، 14 دلیل برای مصرف کندر و هر گونه عوارض جانبی احتمالی که ممکن است منجر به آن شود را بررسی خواهید کرد.

کندر که “پادشاه روغن ها” نامیده می شود، هزاران سال است که توسط فرهنگ های باستانی در سراسر جهان استفاده می شود. این با ریشه در آفریقا و خاورمیانه، امروزه در کشورهای آسیایی نیز یافت می شود. روغن آن که از درخت بوسولیا گرفته شده است، قرن هاست که توسط شفادهندگان آیورودا و چینی برای درمان بیماری های مزمن استفاده می شود. کشورهای غربی از کندر به عنوان بخشی از مراسم مذهبی خود استفاده کرده اند. هنوز هم در فرهنگ ها به دلیل خواص دارویی و معطر مورد استفاده قرار می گیرد.

اکنون که می دانیم کندر از کجا نشأت گرفته است، اجازه دهید ویژگی های جالب کندر را بررسی کنیم.

خواص کندر

کندر مقدس که به عنوان olibanum نیز شناخته می شود، با ایجاد برش روی درخت boswellia گرفته می شود. این رزین شیر رنگ تولید می کند و سپس برای چند روز در خشک نگه داشته می شود. هنگامی که خشک شد و به رنگ نارنجی-قهوه ای درآمد، چیزی را که ما به عنوان کندر می شناسیم به دست می آورید. این دارای خواص فراوانی است که برای ما مفید است، از جمله:

14 دلیل برای مصرف کندر، خواص ضد درد

فرهنگ های باستانی در سراسر جهان به دلیل خواص دارویی هزاران سال است که از کندر استفاده می کنند. یکی از آنها ویژگی های ضد درد یا تسکین دهنده درد است. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر عصاره و روغن های کندر بر معده، ماهیچه ها و آرتروز انجام شد. 300 میلی گرم بر کیلوگرم روغن کندر و عصاره کندر به موش داده شد و سطح درد آنها کنترل شد. نتایج نشان داد که میزان درد در مقایسه با آسپرین کاهش قابل توجهی دارد.

نوشته های مشابه

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

14 دلیل برای مصرف کندر،خواص ضد میکروبی

این ممکن است شناخته شده نباشد اما طبق تحقیقات، کندر خواص ضد میکروبی نیز از خود نشان می دهد. مطالعه ای برای بررسی فعالیت ضد باکتریایی کندر انجام شد. محققان عصاره کندر را از درختان موجود در عمان ایجاد کردند. آنها حداقل غلظت بازدارنده (MIC) را در برابر عوامل بیماری زا و باکتری های دستگاه گوارش بررسی کردند. حداقل غلظت بازدارندگی کمترین میزان غلظت یک دارو است که برای متوقف کردن رشد یک داروی ضد میکروبی مورد نیاز است. نتایج نشان داد که عصاره در مهار رشد باکتری ها موفق بوده و در نتیجه قدرت گیاه را ثابت می کند.

14 دلیل برای مصرف کندر، خواص ضد افسردگی و ضد اضطراب

احتمالاً بسیاری از مردم را شنیده اید که می گویند روغن های ضروری برای کاهش استرس و اضطراب شما مفید هستند. کندر نیز از این قاعده مستثنی نیست. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر عصاره کندر بر افسردگی و رفتارهای شبه اضطرابی در موش صحرایی انجام شد. به 50 موش به مدت 6 روز عصاره کندر داده شد. نتایج نشان داد که افسردگی و رفتارهای شبه اضطرابی در آنها کاهش یافته است. اگرچه این آزمایش بر روی موش ها انجام شد، اما محققان معتقدند که این آزمایش بالقوه را نشان می دهد و باید روی انسان آزمایش شود.

خواص تقویت کننده ایمنی

با شیوع ویروس کرونا در جهان، مصرف کنندگان آگاه از سلامت بدنبال محصولات طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند. مطالعه ای ویژگی تعدیل کننده سیستم ایمنی روغن کندر را مورد بررسی قرار داد. این آزمایش فعالیت تحریک کننده قوی روغن را نشان داد و نشان داد که کندر ممکن است برای تقویت سیستم ایمنی مفید باشد. نمایش خواص جالب مانند تسکین درد و مبارزه با باکتری ها نشان می دهد که چرا مردم هزاران سال است که از کندر استفاده می کنند. در بخش بعدی فواید مختلف کندر را برای سلامتی بررسی کنید.

14  فایده کندر برای سلامتی

14 دلیل برای مصرف کندر | پزشکت

اگر هزاران سال است که پزشکان آیورودا و چینی از کندر استفاده می کنند، آیا چیزی مناسب است؟ بگذارید ببینیم که تحقیقات مدرن در مورد فواید کندر برای سلامتی چه می گوید.

مصرف کندر ممکن است آرتروز را کاهش دهد.

شفا دهنده های آیورودا قرن ها از رزین صمغ کندر برای درمان انواع بیماری های التهابی استفاده کرده اند. یک مطالعه آزمایشی برای مشاهده ایمنی و کارایی عصاره کندر بر روی علائم آرتروز انجام شد. 48 بیمار مبتلا به آرتروز به مدت 120 روز از عصاره کندر یا دارونما استفاده کردند. محققان بهبود شکاف مفصل زانو را مشاهده کردند. آنها همچنین مشاهده کردند که سطح پروتئین واکنشی C نیز کاهش یافته است.

مصرف ممکن است عملکرد روده را بهبود بخشد.

تحقیقات نشان داده است که کندر ممکن است به عملکرد روده شما کمک کند. محققان مطالعه ای انجام دادند تا اثر کندر همراه با زنجبیل و بومادران را بر شدت علائم ناشی از سندرم روده تحریک پذیر مشاهده کنند. به 60 بیمار مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر این سه داروی گیاهی به مدت سه ماه داده شد. نتیجه کاهش نفخ، درد شکم، افسردگی و اضطراب را نشان داد. در حالی که نتایج امیدوار کننده است، قبل از رسیدن به پاسخ قطعی باید مطالعات بیشتری انجام شود.

آسم را بهبود می بخشد.

آرتریت تنها بیماری التهابی نیست که کندر نتایج امیدوار کننده ای در آن نشان داده است. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر کاسپروم همراه با کورتیکواستروئیدها بر بیماران مبتلا به آسم انجام شد. 32 بیمار مبتلا به آسم 500 میلی گرم همراه با کورتیکواستروئیدهای کاسپروم یا عصاره تهیه شده از کندر هر روز به مدت 4 هفته تجویز شدند. همچنین از بیماران خواسته شد تعداد دفعات استنشاق روزانه خود را پیگیری کنند. پس از چهار هفته، محققان شاهد کاهش تعداد دفعات استنشاق توسط بیماران بودند. این مطالعه نتایج امیدوار کننده ای از تاثیر کندر بر آسم نشان می دهد. اما برای اثبات این امر تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

حفظ سلامت دهان و دندان

گفته می شود پادشاه روغن ها از بیماری های لثه جلوگیری می کند و سلامت دهان و دندان را حفظ می کند. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر کندر بر التهاب لثه انجام شد. التهاب لثه یک بیماری است که باعث تحریک و تورم قاعده لثه به نام لثه می شود. 0.1 گرم عصاره کندر یا 0.2 گرم پودر کندر یا دارونما به هفتاد بیمار بین 15 تا 18 سالگی که مبتلا به التهاب لثه بودند، داده شد. نتایج نشان دهنده کاهش علائم التهاب لثه بود، بنابراین نشان داد که کندر ممکن است به عنوان درمانی برای بیماری های دهان استفاده شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد.

14 دلیل برای مصرف کندر | پزشکت

کندر ممکن است دارای خواصی باشد که می تواند به مبارزه با سرطان کمک کند. یک مطالعه لوله آزمایش برای مشاهده تأثیر کندر و مره بر روی سلول های سرطانی مانند سلول های سرطانی سینه، سلول های توموری و غیره انجام شد. محققان دریافتند که سلول های سرطانی حساسیت بیشتری را نسبت به گیاهان و خواص ضد سرطانی بالا نشان می دهند. به این مطالعه وعده های زیادی را نشان می دهد اما برای تحکیم این واقعیت باید تحقیقات بیشتری روی انسان انجام شود.

به جلوگیری از دیابت کمک می کند.

WHO تخمین زده است که 422 میلیون نفر در سراسر جهان در سال 2014 به دیابت مبتلا شده اند، که این افزایش قابل توجهی از 108 میلیون نفر در سال 1980 است. یک مطالعه برای مشاهده تأثیر رزین صمغ کندر بر سطح گلوکز خون و مشخصات چربی پنجاه و شش بیمار دیابتی انجام شد. رزین صمغ دو بار در روز به مدت هشت هفته همراه با داروهای ضد دیابت استاندارد آنها تجویز شد. محققان کاهش قابل توجهی در سطح گلوکز خون مشاهده کردند. مطالعه دیگری برای بررسی اثر ضد دیابتی Boswellia Serrata یا عصاره کندر بر موشهای صحرایی دیابتی ماده انجام شد. تجویز دوزهای 200، 400 و 600 میلی گرم بر کیلوگرم عصاره بوسولیا به مدت هفده روز باعث کاهش سطح گلوکز خون شد.

باعث صاف شدن پوست می شود.

در دوران اخیر، کندر به عنوان دارویی برای پوست صاف معرفی شده است. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر روغن کندر بر پوست انسان انجام شد. نتایج امیدوار کننده بود زیرا محققان دریافتند که روغن دارای خاصیت ضد التهابی و بازسازی بافت در پوست است. با وجود اینکه تحقیقات در این زمینه کمیاب است، طرفداران می گویند که می تواند به تولید چربی هایی کمک کند که روند پیری را کند می کند.

از بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

در حالی که تحقیقات محدودی در این زمینه وجود دارد، یک مطالعه تحقیقاتی برای آزمایش خواص محافظتی و آنتی اکسیدانی کندر انجام شد. نتیجه نشان می دهد که کندر دارای خواص محافظتی و آنتی اکسیدانی خفیفی است که نیاز به بررسی دقیق تری از آن دارد.

ممکن است الگوهای خواب را بهبود بخشد.

اثرات کندر بر الگوهای خواب به اندازه کافی مورد بررسی قرار نگرفته است و مطالعات زیادی در این زمینه وجود ندارد. یک مطالعه انجام شد که در آن اثر اسانس کندر بر موشهای تنش دار مورد بررسی قرار گرفت. کارشناسان کاهش سطح استرس اکسیداتیو و همچنین کاهش سطح خواب غیر حرکتی سریع چشم را مشاهده کردند. این تحقیقات نشان می دهد که کاهش سطح استرس اکسیداتیو ممکن است به رفع بی خوابی کمک کند، اما باید تحقیقات کافی روی انسان انجام شود.

حافظه را بهبود می بخشد.

مطالعات نشان داده اند که کندر ممکن است حافظه شما را بهبود بخشد. یک بررسی برای مشاهده تأثیر کندر بر موشهای مبتلا به آلزایمر انجام شد. نتایج نشان داد که حافظه کمی بهبود یافته است. اما مطالعات بیشتری برای حمایت از این امر باید انجام شود.

باروری را افزایش می دهد.

14 دلیل برای مصرف کندر | پزشکت

کندر توسط مردم اردن به عنوان یک داروی جنسی و عامل باروری استفاده شده است. تحقیقی توسط محققان دانشگاه جسره، اردن انجام شد تا تأثیر کندر را روی دستگاه تولید مثل موش های صحرایی نر مشاهده کند. تجویز دوزهای 250 میلی گرم بر کیلوگرم و 500 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن موش های صحرایی نر به مدت 60 روز باعث بهبود باروری شد. در کنار این، محققان افزایش تحرک اسپرم و میزان تراکم اسپرم را در موش مشاهده کردند.

به مشکلات گوارشی کمک می کند.

تحقیقی برای مشاهده اثربخشی و ایمنی مکمل های کندر در بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر خفیف انجام شد. در حالی که به 34 نفر داروهای استاندارد برای درد شکم داده شد، به 35 نفر دیگر به مدت 6 ماه مکمل کندر داده شد. نتایج نشان داد که گروهی که مکمل کندر دریافت کرده اند، کاهش جزئی در علائم خود ارزیابی شده و نیاز کمتری به داروهای استاندارد را نشان داده اند. بنابراین نتایج مثبتی را در مورد سندرم روده تحریک پذیر و کندر نشان می دهد.

به کولیت اولسراتیو کمک می کند.

کولیت اولسراتیو یک بیماری است که با تشکیل زخم (زخم) در روده بزرگ مشخص می شود. مطالعات در رابطه با کندر و کولیت اولسروز خوش بین بوده است. یک بررسی تأثیر رزین صمغ Boswellia Serrata را بر بیماران مبتلا به کولیت اولسروز آزمایش کرد. به بیماران 350 میلی گرم سه بار به مدت 6 هفته داده شد و علائم آنها تحت نظر قرار گرفت. نتایج نشان داد که بیماران علائم خود را بهبود بخشیدند، از این تعداد 82٪ بیماران بهبود یافتند.

می تواند خونریزی شدید قاعدگی را کاهش دهد.

اگر هر ماه دچار خونریزی شدید قاعدگی می شوید و به دنبال جایگزین طبیعی هستید، ممکن است کندر همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. مطالعه ای برای مشاهده تأثیر کندر و زنجبیل بر خونریزی شدید قاعدگی انجام شد. به زنانی که خونریزی شدید قاعدگی داشتند، ایبوپروفن و کندر یا زنجبیل یا دارونما به مدت هفت روز از چرخه قاعدگی داده شد. نتایج کاهش خونریزی در طول چرخه قاعدگی را نشان داد. در حالی که نتایج امیدوار کننده است، مطالعات بیشتری باید انجام شود.

پس از مطالعه قسمت بالا، می توانید ببینید چرا به کندر لقب “طلای مایع” داده شده است. مبارزه با سرطان، آرتروز و ایفای نقش عمده در بهبود علائم بیماری های گوارشی، مزایای کندر بسیار است. اجازه دهید نگاهی به برخی از عوارض جانبی احتمالی ناشی از کندر بیندازیم.

عوارض جانبی مصرف کندر

14 دلیل برای مصرف کندر | پزشکت

مانند همه چیز روی این زمین، کندر هم مزایا و معایب خود را دارد. در حالی که تحقیقات بسیاری از مطالعاتی که ادعا می کنند که کندر ناامن است را تأیید نمی کنند، یک مرور ادبیات نشان می دهد که کندر همراه با سایر گیاهان دارویی ممکن است با رقیق کننده های خون مانند وارفارین تداخل داشته باشد و ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. حتی اگر بنظر بسیاری از متخصصان، کندر بی خطر است، توصیه می شود قبل از استفاده از کندر با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول در مصرف کندر

آیا روغن کندر برای صورت مفید است؟ ادعا شده است که کندر دارای خواصی است که به مبارزه با چین و چروک و آکنه کمک می کند. در حالی که هنوز هیچ تحقیقی برای تایید این ادعا انجام نشده است، این مطالعه نشان داد که کندر ممکن است در بازسازی بافت و خواص ضد التهابی پوست نقش داشته باشد.

کندر می تواند تومورها را کوچک کند؟ متخصصان مطالعاتی را انجام داده اند که نشان می دهد روغن کندر در جلوگیری از رشد تومور و القای مرگ سلول های توموری مفید است. با این حال، برای اثبات یافته های مطالعه، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

آیا کندر به تسکین درد کمک می کند؟ هزاران سال است که کندر به دلیل خواص ضد درد خود توسط شفا دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرد. علم مدرن تأثیر کندر را در تسکین درد مشاهده کرده است.

کندر خواص درمانی دارد؟ درست مانند سایر گیاهان دارویی، کندر به دلیل خواص دارویی متعدد مورد حمایت مصرف کنندگان و پزشکان قرار گرفته است.

سخن آخر

اکنون که در انتهای مقاله هستیم، می توانیم با کمی خوش بینی بگوییم که کندر در واقع برای ما مفید است. از خواص ضد سرطانی، مبارزه با باکتری ها تا ایفای نقش گسترده در بازسازی بافت در پوست ما، می توانیم مزایای مختلف کندر را مشاهده کنیم. در حالی که مصرف کندر نسبتاً بی خطر است، توصیه می شود قبل از شروع کندر به پزشک خود مراجعه کنید. می توانید با استفاده از آن به عنوان عطر یا مخلوط کردن آن با سایر اسانس ها از آن در زندگی روزمره خود استفاده کنید و بعد از یک روز کاری طولانی، یک حمام خوب و آرامش بخش داشته باشید!

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-frankincense/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا