سلامت مردان و اورولوژی

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی مردان که احتمالاً آن ها را نمی دانید را در این مقاله از پزشکت بخوانید. وقتی آلت تناسلی را به عنوان یک عضو سازگار یافته در طول تکامل در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که این عضو، به طرز قابل توجهی خوب عمل می کند. آلت تناسلی، یک عضو قدیمی است. به عنوان یک نکته تاریخی، بهتر است بدانید که قدیمی ترین آلت تناسلی شناخته شده، به 425 میلیون سال قبل باز می گردد و بقایای فسیل شده آن متعلق به بند پایانی است که Colymbosathon ecplecticos نامیده می شود. این کلمات، در زبان یونانی، به معنای “شناگر شگفت انگیز با آلت تناسلی بزرگ” است.

هر فردی از این که چگونه آلت تناسلی به راحتی “فعال می شود” شگفت زده شود، ممکن است در مورد نقش آن در بقای گونه ما، یعنی انسان ها نیز، بیندیشد. از میان تمام اعضای بدن، هیچ یک از اعضای بدن ممکن است بیشتر از آلت تناسلی، سؤالات و افسانه ها را برانگیزد. یکی از نقش‌های اصلی اندام جنسی مردانه، تولید مثل است، اما آلت تناسلی نیز اهمیت فرهنگی دارد. اما اگر به دنبال حقایق جالب و خواندنی در مورد آلت تناسلی در مردان هستید، ادامه مقاله را تا انتها بخوانید.

حقایق جالب در مورد اندازه آلت تناسلی

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

آلت تناسلی مردان در قسمت جلویی بدن و در پایه لگن قرار دارد. کیسه بیضه، حاوی بیضه ها، در زیر آلت تناسلی مرد واقع شده و یک ساختار جداگانه است.

بسیاری از مردم ممکن است که با شنیدن این واقعیت، احساس آرامش کنند: آلت تناسلی بلندتر از چیزی است که به نظر می رسد.

موارد و عوامل مختلفی می تواند بر سلامت آلت تناسلی مردان تاثیر بگذارد. اما به طور کلی، وقتی افراد به سلامت آلت تناسلی فکر می کنند، به یاد عفونتهای مقاربتی (STIs) و اختلال نعوظ (ED) میفتند. اگرچه این شرایط مطمئناً می تواند بر سلامت آلت تناسلی تأثیر بگذارد، اما عوامل بیشتری از جمله اقدامات بهداشتی، تغییر سبک زندگی و هرگونه بیماری زمینه ای برای سلامتی می تواند بر سلامت آلت تناسلی مردان تاثیر بگذارند.

حدود نیمی از کل طول آلت تناسلی در داخل بدن قرار دارد. ممکن است فکر کنید که فایده این شرایط در چیست؟ به طور کلی، آلت تناسلی باید به بقیه آناتومی بدن متصل بماند، بنابراین احتمالاً بهترین کار این است که بخشی از آن در داخل باشد.

توده بافت نعوظ، به خوبی در ناحیه لگن گسترش یافته و نوعی شکل بومرنگ را تشکیل می ‌دهد. بنابراین، می توان گفت که قسمت بزرگی از آلت تناسلی هر انسان، در قسمت درونی بدن او قرار گرفته است. بر همین اساس می توان گفت اندازه آلت تناسلی در مردان دو برابر بیش از آن چیزی است که فکر می کنید.

باور غلط اندازه کفش و آلت تناسلی

به طور کلی، هیچ ارتباطی بین اندازه کفش و طول آلت تناسلی وجود ندارد. این باور، یک سخن نادرست است. اگرچه یک مطالعه قدیمی ‌تر که در سال 1993 منتشر شد، نشان داد که طول آلت تناسلی با قد و طول پا مرتبط است، اما این نتیجه، یک رابطه ضعیف بود و نویسندگان نتیجه گرفتند: «قد و اندازه پا به ‌عنوان عامل تخمین عملی طول آلت تناسلی عمل نمی‌ کنند».

یک مطالعه منتشر شده در سال 2006 در مجله بین المللی تحقیقات ناتوانی جنسی، به سایر پارامترهای احتمالی اشاره شد. محققان به این نتیجه رسیدند که “ابعاد آلت تناسلی به طور قابل توجهی با سن، قد و طول انگشت اشاره مرتبط است” اما نه با اندازه پا.

پس به طور کلی می توان گفت که وجود ارتباط بین سایز کفش و اندازه آل تناسلی، یک باور غلط است که هنوز شواهد علمی و قطعی برای وجود اثبات بین این دو مسئله، یافت نشده است.

حقایق جالب نعوظ آلت تناسلی

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

آلت تناسلی در نوزادان، کامل است. حتی ممکن است که یک‌ نوزاد، در حالت نعوظ، به دنیا بیاید. حتی قبل از تولد، سونوگرافی گاهی اوقات جنینی را با نعوظ کامل نشان می دهد. بر اساس مطالعه ای که در سال 1991 انجام شد، نعوظ جنین بیشتر در طول خواب با حرکت سریع چشم (REM) رخ می دهد. این اتفاق برای آن ها می تواند چندین بار در هر ساعت اتفاق بیفتند. هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که چرا این حالت ایجاد می شود. اگر سوالات بیشتری درباره نعوظ آلت تناسلی دارید، با یک پزشک‌ تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

نعوظ صبحگاهی

اکثر افرادی که آلت تناسلی دارند، هر شب 3 تا 5 بار با نعوظ رو به رو می شوند. این اتفاق، بیشتر در طول خواب REM رخ می دهد. به این حالت “افزایش شبانه آلت تناسلی” نیز می گویند. البته، هنوز مشخص نیست که چرا این اتفاق، بروز‌ پیدا می کند. یک نظریه این است که ممکن است این کار، به پیشگیری از ادرار کمک کند. در واقع، نعوظ مانع از خروج ادرار می شود.

مثانه پر، به عنوان تحریک کننده اعصاب در ناحیه ای مشابه مناطق درگیر در نعوظ، شناخته شده است. با این حال، از آن جایی که افراد دارای واژن، حالت مشابهی را تجربه می ‌کنند (افزایش شبانه کلیتورال) پیشگیری از ادرار کردن، احتمالاً پاسخ کاملی نیست.

توضیح بالقوه دیگر این است که خواب REM با خاموش کردن سلول ‌هایی که نورآدرنالین تولید می‌ کنند و در لوکوس سرولئوس قرار دارند(این بخش در ساقه مغز است)، مرتبط است. این سلول ها، تون آلت تناسلی را مهار می کنند. بنابراین با کاهش بازداری، آلت تناسلی نعوظ پیدا می کند.

علت‌ بروز نعوظ های شبانه هر چه که باشد، می تواند به عنوان یک ابزار تشخیصی مفید باشد. اگر داشتن یا حفظ نعوظ در بیداری، اما نه در هنگام خواب، برای فرد دشوار باشد، این شرایط می تواند ناشی از یک علت روانی زمینه ای باشد، نه یک علت فیزیکی. به همین علت، اگر با این شرایط مواجه شدید، باید با یک پزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید.

نعوظ نهایی یا نعوظ مرگ

نعوظ می ‌تواند در طول خواب نیز رخ دهد‌، اما شرایطی که شاید حتی شگفت ‌انگیز تر باشد، این است که “نعوظ مرگ” نیز می تواند ایجاد شود. به این حالت، نعوظ پایانی نیز گفته می شود، زیرا در لحظات پس از مرگ اتفاق می افتد.

به طور کلی، این حالت، در اکثر افرادی که بر اثر حلق آویز شدن می میرند، اتفاق می افتد. دانشمندان معتقدند که این نعوظ، ممکن است به علت فشار وارد شده از طناب بر روی مخچه باشد. با این حال، بروز نعوظ مرگ، به دنبال مرگ ناشی از شلیک گلوله به سر، آسیب به عروق خونی اصلی و مسمومیت نیز گزارش شده است.

نظریه دیگر این است که این نعوظ، ناشی از “تخریب وحشیانه نخاع گردنی” است. به طور کلی، در شرایطی، پس از مرگ یک انسان، این امکان وجود دارد که آلت تناسلی فرد، برای آخرین بار نعوظ پیدا کند که به آن نعوظ پایانی یا نعوظ مرگ می گویند.

آلت تناسلی ممکن است بشکند.

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

هیچ استخوانی در آلت تناسلی وجود ندارد. این مسئله برای پستانداران، نسبتاً غیرعادی است. با این حال، هنوز هم امکان شکستن آلت تناسلی وجود دارد. این وضعیت، اغلب در هنگام یک رابطه جنسی شدید رخ می دهد، اگرچه پزشکان، موارد بروز این وضعیت را در افرادی که با نعوظ، از رختخواب خود بیرون افتاده اند نیز، ثبت کرده اند.

شکستگی آلت تناسلی، در واقع پارگی پوشش فیبری اجسام غاری است که بافتی است که در هنگام پر شدن با خون، نعوظ پیدا می کند. لحظه شکستگی، با صدای ترکیدن یا ترک خوردن، درد شدید، تورم، و شل شدن همراه است. خوشبختانه، این وضعیت شایع نیست.

شکستگی آلت تناسلی، اگر به سرعت درمان شود، می تواند عملکرد کامل آلت تناسلی را بازیابی کند. به عنوان یک نکته ایمنی، اگر این اتفاق، یعنی شکستگی آلت تناسلی، برای شما افتاد، اجازه ندهید که خجالت شما را تحت تأثیر قرار دهد. در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

در مطالعه ای که 42 مورد شکستگی آلت تناسلی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، نویسندگان مقاله “خطرناک ترین” وضعیت در مورد شکستگی آلت تناسلی را “خجالت از همسر” توصیف کردند.

آلت تناسلی انسان، استخوان ندارد.

بر خلاف پستانداران دیگر، انسان فاقد استخوان آلت تناسلی است. بسیاری از پستانداران، از جمله گوریل ها و شامپانزه ها، دارای استخوان آلت تناسلی یا “باکولوم” هستند. در برخی از حیوانات، مانند نهنگ‌ها، باکولوم تا زمان جفت ‌گیری در داخل شکم آویزان می ‌شود و سپس به داخل آلت تناسلی می ‌لغزد تا به حفظ نعوظ کمک کند. به جای تکیه بر این نوع ساختار، آلت تناسلی انسان برای نعوظ، به جریان خون و احتقان نیاز دارد.

با این حال، امکان “شکستگی” آلت تناسلی وجود دارد. متأسفانه آلت تناسلی ممکن است در حین رابطه جنسی بشکند. در حالی که شکستگی آلت تناسلی نسبتاً نادر است، اما ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که غلاف ضخیم به نام tunica albuginea، که به آلت تناسلی در حالت نعوظ سفتی و سختی می ‌دهد، توسط نیروهایی آسیب ببیند.

آلت تناسلی یک‌ انسان، زمانی که می ‌شکند، معمولاً صدایی واضح، درد شدید و از دست دادن سریع نعوظ بروز می دهد. باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت شکستگی آلت تناسلی، باید در اسرع وقت به یک پزشک مراجعه کرده و روند درمانی خود را آغاز کنید.

نمی توانید زمان انزال را کنترل کنید.

اکثر افراد دارای آلت تناسلی، کنترل بسیار کمی روی زمان انزال خود دارند. این حالت، تا حدی به این علت است که انزال، بخش خود آگاه مغز را درگیر نمی کند. سیگنال انزال، از مولد خود، یعنی بخش انزال نخاعی  ایجاد می شود. این ناحیه در نخاع، عملکردهای لازم را هماهنگ می کند.

البته، مغز در این مسئله نقشی دارد. برای مثال فکر کردن به موضوعی دیگر روشی شناخته شده برای به تاخیر انداختن انزال است. اما اصل موضوع انزال، در ستون فقرات تجزیه و تحلیل و بررسی می شود.

نعوظ همیشه زاویه‌دار است.

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

به طور کلی، آلت تناسلی، در مواردی کاملا صاف و در تعداد زیادی از افراد، دارای زاویه است. نعوظ آلت تناسلی می تواند تقریباً در هر جهتی باشد. مستقیم، چپ یا راست، بالا یا پایین، هیچ حالت درست یا غلطی وجود ندارد. بررسی های یک مطالعه که در آن 1484 نعوظ را اندازه گیری کرد، نشان می دهد:

  • 0-30 درجه: 4.9٪ از شرکت کنندگان
  • 85-95 درجه: 9.9٪ از شرکت کنندگان
  • 30-60 درجه: 29.6٪ از شرکت کنندگان
  • 60-85 درجه: 30.9٪ از شرکت کنندگان
  • 95-120 درجه: 19.8٪ از شرکت کنندگان
  • 120-180 درجه 4.9٪ از شرکت کنندگان

بنابراین، هر کسی که نگران است که آلت تناسلی اش کمی کج است، نگران نباشد. احتمالا شما با مشکلی رو به رو نیستید. بهتر است که در این باره با یک پزشک مشورت کنید. به طور کلی، تعداد کمی از آلت ها تناسلی صاف هستند. آلت های تناسلی می توانند در هر جهت زاویه دار شوند. زاویه های دارای اندازه تا 30 درجه، عادی محسوب می شوند.

اگر احساس می کنید که آلت تناسلی شما انحرافات غیرعادی و بیش از حدی دارید، بهتر است با یک پزشک تماس بگیرید و در این باره با او مشورت کنید.

ارتباط طول نعوظ و حالت عادی در آلت تناسلی

مطالعه ای که شامل بررسی 274 از شرکت کنندگان بود، نشان داد که هیچ ارتباطی بین طول یک آلت تناسلی شل و اندازه نعوظ آن، وجود ندارد. برخی از آلت ها از حالت کوچک شروع می شوند و به اندازه بزرگ ختم می شوند. در حالی که برخی زمانی که شل می شوند، بزرگ هستند و در حالت ایستاده، رشد کمی دارند.

برخی آلت ها، بدون توجه به برانگیختگی، کوچک هستند و برخی دیگر، در صورت شل شدن، بزرگ هستند و بسیار بزرگ تر می شوند. بنابراین، نمی توان یک قانون کلی درباره طول و اندازه آلت تناسلی در شرایط مختلف، ارائه داد.

هیچ رابطه ثابتی بین اندازه یک آلت تناسلی شل و طول کامل و نعوظ آن وجود ندارد. ممکن است فکر کنید که مردی که آلت تناسلی بزرگی دارد، وقتی شل است، یک آلت تناسلی غول ‌پیکر پس از نعوظ خواهد داشت، اما ممکن است این باور درست نباشد.

آلت تناسلی که با نعوظ، طول چندانی پیدا نمی کند به عنوان “شویر” شناخته می شود. آلت تناسلی که طول آن با نعوظ افزایش می یابد “رشد کننده” نامیده می شود. اگر در نعوظ آلت تناسلی خود با مشکل رو به رو هستید، با یک پزشک ‌تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

قسمت زیرین آلت تناسلی، حساس ترین قسمت آن است.

اکثر مردان، قسمت زیرین (سر) آلت تناسلی و قسمت زیرین ساقه آلت را حساس ترین قسمت ها، نسبت به لذت جنسی، ارزیابی می کنند.

آلت تناسلی کوچک می شود.

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

آلت تناسلی واقعاً می تواند به علل مختلف کوچک شود. سیگار یکی از این علل است. سیگار می ‌تواند آلت تناسلی را تا یک سانتی ‌متر کوتاه کند، زیرا رگ‌ های خونی کلسیفیه می شود که گردش خون نعوظ را کاهش می ‌دهند. همچنین، اگر مردی نعوظ منظم نداشته باشد، بافت آلت تناسلی کاهش می‌ یابد، به این معنی که اگر به اندازه کافی از آن استفاده نکند، آلت تناسلی او ممکن است یک یا دو سانتی ‌متر کوچک شود.

منی ماده ای فراتر از اسپرم است.

منی از حدود 96 درصد آب، 2 درصد اسپرم، فروکتوز (که اسپرم را تغذیه می کند)، ویتامین C (که به حفظ سلامت اسپرم کمک می کند)، بی کربنات سدیم (که از اسپرم در برابر محیط اسیدی واژن محافظت می کند)، پروتئین ها و آنزیم های مختلف ساخته شده است. و مواد معدنی مانند منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی نیز در این ترکیب وجود دارند.

میانگین ارگاسم مردان 6 ثانیه طول می کشد.

مدت زیادی طول نمی کشد تا یک مرد به ارگاسم خود پایان دهد. از سوی دیگر، زنان ارگاسم هایی را تجربه می کنند که به طور متوسط 23 ثانیه طول می کشد. بنابراین، تفاوت قابل توجهی در میان زمان ارگاسم مردان و زنان  وجود دارد.

آلت تناسلی خار داشته است.

خارها، قبل از تفکیک گونه های نئاندرتال ها و انسان های مدرن، ناپدید شدند. دانشمندان بر این باورند که وجود خار، به سریع ‌تر شدن نعوظ کمک می کرد و باعث بی‌ حسی بیشتر می‌ شد. آلت تناسلی خاردار در گونه‌ هایی مانند گربه‌ ها، وجود دارد. البته امروزه، این شرایط ناپدید شده است. در طول تکامل، این ویژگی آلت تناسلی تکامل پیدا کرد و دیگر وجود ندارد.

آلت تناسلی دارای دو عملکرد اولیه است.

آلت تناسلی دارای دو نقش بیولوژیکی اصلی است. یکی از دفع زائد به صورت ادرار است. عملکرد دوم، جهت انتقال منی است که اسپرم را از بیضه به خارج از بدن  به جای دیگری مانند واژن، برای تولید مثل، خارج می کند. یکی دیگر از کارکرد های آلت تناسلی، لذت جنسی است.

آلت تناسلی از یک اندام شبیه کلیتوریس ایجاد می شود.

همه جنین ‌های پستانداران، قبل از فعال شدن فرآیند کروموزومی، با ساختاری شبیه به کلیتوریس خارجی و تمایز نیافته، زندگی را به صورت ماده شروع می ‌کنند. در نهایت، در جنین‌ هایی که کروموزوم XX دارند، کلیتوریس، لابیا و واژن ایجاد می شود، در حالی که در آن هایی که کروموزوم XY دارند، آلت تناسلی و بیضه ‌ها رشد می ‌کنند.

آلت تناسلی از سه لوله تشکیل می شود.

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

در نظر اکثر افراد، آلت تناسلی ممکن است شبیه یک لوله بلند به نظر برسد، اما در واقع سه ستون بافتی وجود دارد که در امتداد داخل آلت تناسلی قرار می گیرند. دو ستون، کورپوس کاورنوزوم هستند که از قاعده تا انتهای آلت تناسلی امتداد دارند و برای نعوظ پر از خون می شوند.

دیگری، جسم اسفنجی است. در واقع، این بخش، مجرای ادرار را احاطه کرده است. مجرای ادرار، لوله ای است که ادرار و منی از آن عبور می کند. جسم اسفنجی نیز در هنگام نعوظ با خون پر می شود، اما برای باز نگه داشتن مجرای ادرار، انعطاف پذیر باقی می ماند.

انسان ها بزرگ ترین آلت تناسلی را داشته اند.

همچنین، باید به این نکته توجه داشته باشید که انسان ها ممکن است بزرگ ترین آلت تناسلی را در بین نخستی ها داشته باشند. آلت تناسلی انسان، کمی بزرگتر از نخستی سانان است. برای مثال، یک گوریل دارای آلت تناسلی به طول تنها 2 اینچ است. انسان های نر، روی دو پا راه می‌ روند و تصور می‌ شود که اندام تناسلی بزرگ‌ تر، ممکن است به عنوان یک جاذبه جنسی در موقعیت ‌های رقابتی عمل کرده باشد.

اما با توجه به نتایج مرکز تحقیقات و آموزش آکادمیک، آلت تناسلی شامپانزه‌ها و بونوبوها، باریک ‌تر اما قابل مقایسه با طول آلت تناسلی انسان است ( که طول آن 5.16 اینچ و در حالت نعوظ 4.59 اینچ، 3.61 اینچ و 3.66 اینچ در است). دانشمندان این نظریه را مطرح می کنند که نسبت های منحصر به فرد ما انسان ها، نتیجه انتخاب طبیعی از طریق انتخاب جفت زن است.

جادوگران آلت تناسلی را می دزدند.

همچنین، به عنوان یک نکته تاریخی، بهتر است بدانید که در قرن 15، مردان از جادوگرانی که می توانستند آلت تناسلی آنها را بدزدند، می ترسیدند. یکی از باورهای عجیبی که در Malleus Maleficarum ، کتابچه راهنمای شکار جادوگران آلمانی قرن پانزدهمی، توسط هاینریش کرامر و یاکوب اسپرنگر مطرح شد، این عقیده بود که جادوگران می ‌توانند آلت مردانه را بدزدند.

کرامر نوشت که جادوگران “می توانند این اندام مردها را از بین ببرند. در واقع نه با تخریب بدن انسان، بلکه با پنهان کردن آن با کمی زرق و برق.” مویرا اسمیت در مقاله ای در سال 2002 که در مجله تحقیقات فولکلور منتشر شد، به ناامنی جنسی مردان به عنوان عامل شکار جادوگران اشاره کرد.

نعوظ پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

23 حقایق جالب در مورد آلت تناسلی 1 || پزشکت

به طور کلی، می توان گفت که نعوظ یکی از پیچیده ‌ترین عملکرد هایی است که در بدن یک مرد اتفاق می ‌افتد. برای شروع، هورمون ‌ها باید بر حسب نیاز ترشح شوند. شریان ‌ها باید شش برابر بیشتر، خون را با کارآیی کامل به آلت تناسلی منتقل کنند. سیستم عصبی باید پیام ها را انتقال دهد. سیگنال های عصبی باید بدون مشکل باشد و ذهن باید در هماهنگی کامل با بدن کار کند.

پزشکان می گویند که توانایی ایجاد و حفظ نعوظ به “بدنی که از نظر فیزیکی، روانی و عاطفی کاملاً تنظیم شده باشد” بستگی دارد. به گفته پزشکان، ناتوانی در دستیابی به نعوظ، با اصطلاحی به نام اختلال در نعوظ، معمولاً اولین نشانه وجود مشکل در سلامتی افراد است. بنابراین، فرد باید در این زمینه، با یک پزشک متخصص، مشورت کند‌.

طبیعی است که آلت تناسلی شما کمی خم شود، اما اگر در هنگام نعوظ دچار خمیدگی و درد قابل توجهی در آلت تناسلی مرد شوید، شاید به بیماری پیرونی مبتلا شوید.

مردان بالغ نیز ختنه می شوند.

ختنه شدن پسرها در نوزادی و در برخی فرهنگ ها در دوران نوجوانی، امری رایج است. اما علل متعددی وجود دارد که باعث می شوند مردان بزرگسال در اواخر زندگی، آلت تناسلی خود را ختنه کنند. این موارد شامل پارگی در پوست، در جایی است که نوک آلت تناسلی به پوست ختنه گاه متصل می شود می باشد.

هنگامی که پوست ختنه گاه آنقدر سفت است که به راحتی جمع نمی شود، وضعیتی به نام فیموزیس بروز پیدا می کند. انباشته شدن اسمگما، یک ماده مومی مایل به سفید متشکل از سلول های مرده پوست و روغن، از جمله علائم این وضعیت است. مردانی که در دوران کودکی ناقص ختنه شده اند (پوست کمی برداشته شده است) نیز مستعد ابتلا به این شرایط هستند.

اگر سوالات بیشتری درباره آلت جنسی مردانه دارید، می توانید با یک پزشک تماس گرفته و با متخصصان این رشته، مشورت کنید. در صورتی که احساس می کنید مشکلاتی در سلامتی جنسی خود دارید، بهتر است هر چه سریع تر با یک پزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید.

ایسلند موزه آلت تناسلی دارد.

در سال 1974، یک معلم تاریخ ایسلندی به نام Sigurður Hjartarson یک شلاق گاو دریافت کرد که از آلت تناسلی گاو نر ساخته شده بود. این هدیه ظاهراً ایده جمع آوری آلت تناسلی را به او داد. نتیجه این جمع آوری ها، موزه فالولوژی ایسلند است که مجموعه ای از بیش از 238 آلت تناسلی و اعضای آلت تناسلی تقریباً از تمام جانوران ایسلند را در خود جای داده است. بزرگترین آلت تناسلی موجود، از نهنگ اسپرم، 6 فوت ارتفاع و نزدیک به 150 پوند وزن دارد.

سایر مقالات مربوط به آلت تناسلی در مردان را بخوانید:

اگر اطلاعات بیشتری در مورد دانستنی های آلت تناسلی در مردان و یا بیماری های اورولوژی دارید در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

منبع
https://www.medicalnewstoday.com/articles/320748https://www.mentalfloss.com/article/527234/12-facts-about-penis

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا