لوگو پزشکت

مشاوره آنلاین پزشکی - پزشکت

رادیو پزشکت

فهرست مطالب

لبه زدن چیست؟ برای چه افرادی مناسب است؟

فرم با 5 گزینه

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:

-----------------------------------------

لبه زدن عملی است که قبل از توقف و شروع مجدد در تحریک جنسی تا حد انزال انجام می شود. لبه زدن، شامل چرخه های تحریک است که می تواند برخی از افراد را به سمت ارگاسم شدیدتر سوق دهد.

لبه، شامل تحریک جنسی تا حدی درست قبل از ارگاسم قبل از توقف یا کاهش دوباره سرعت است. افراد ممکن است قبل از اینکه به ارگاسم برسند، این چرخه را چندین بار تکرار کنند. بعید به نظر می رسد که لبه ها مشکلی در سلامتی ایجاد کنند.

لبه زدن ممکن است در افرادی که زود انزال می کنند مفید باشد زیرا می تواند مدت زمان فعالیت های جنسی آنها را افزایش دهد. حتی می تواند فرصت های بیشتری برای آزمایش و اعتماد به نفس در هنگام رابطه جنسی را برای فرد فراهم می نماید.

لبه چیست؟

برخی از افراد ممکن است از لبه به عنوان راهی برای افزایش مدت فعالیت جنسی استفاده کنند، در حالی که دیگران ممکن است بخواهند شدت آن را افزایش دهند یا فعالیتهای مختلف جنسی را کشف کنند.

لبه شامل تحریک جنسی و توقف دقیقاً قبل از نقطه ارگاسم است. لبه به منظور افزایش لذت جنسی شخص برای دوره های طولانی تر و شدیدتر صورت می گیرد.

هر فردی ممکن است بدون توجه به هویت جنسیتی یا گرایش جنسی خود، این وضعیت را تجربه کند.

لبه زدن می تواند شامل تکرار چندین بار این چرخه باشد. مردان و زنان ممکن است از لبه به عنوان راهی برای جلوگیری از انزال زودرس استفاده کنند. طبق مقاله ای در سال 2011، انزال زودرس فقط مختص مردان نیست.

هدف از لبه زدن چیست؟

لبه زدن | پزشکت

افراد مختلف، ممکن است لبه زدن را با اهداف متفاوتی انجام دهند.

برخی از افراد ممکن است از لبه برای افزایش شدت ارگاسم یا تجربه جنسی استفاده کنند. یا برخی افراد ممکن است این کار را به عنوان روشی برای دوام بیشتر فعالیت های جنسی انجام دهند. مردم همچنین می توانند از لبه به عنوان راهی برای جلوگیری از انزال زودرس استفاده کنند. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. برخی از افراد ممکن است از لبه به عنوان راهی برای ایجاد اعتماد به نفس با دیگران استفاده کنند.

مردان

فواید لبه زدن

طبق انجمن بین المللی پزشکی جنسی، لبه در برخی از افراد می تواند شدت ارگاسم را افزایش دهد. این وضعیت می تواند در رابطه جنسی با شریک زندگی یا استمنا اعمال شود. گنجاندن یک دوره لبه در حین رابطه جنسی می تواند به ایجاد هیجان و اوج راضی کننده تر کمک کند.

استفاده از روش لبه نیز ممکن است دستیابی به ارگاسم را آسان کند. یک بررسی در سال 2014 نشان می دهد زنانی که از لبه استفاده می کنند بیشتر در دوران رابطه جنسی به ارگاسم می رسند.

لبه ممکن است برای افرادی که انزال زودرس را تجربه می کنند مفید باشد زیرا می تواند مدت زمان رابطه جنسی قبل از ارگاسم را افزایش دهد.

افراد در حال ارگاسم می تواند شدت آن را تغییر دهند. این تغییر ممکن است شامل کاهش سرعت، تغییر وضعیت یا متوقف کردن تحریک به طور کامل باشد.

لبه همچنین به افراد کمک می کند عوامل محرک جنسی خود را کشف کنند. یک بررسی در سال 2018 نشان داد که در حالی که زنان می توانند از طریق رابطه جنسی به تنهایی به ارگاسم برسند، اما تحریک کلیتورال بیشتر منجر به ارگاسم می شود و اوضاع را بهتر می کند.

استفاده از لبه به افراد این امکان را می دهد تا فعالیت های جدید و روش های لمس یا تحریک را امتحان کنند و اعتماد به نفس بیشتری در طی رابطه جنسی داشته باشند.

این در حالی است که رابطه جنسی گاهی اوقات برای زوج های جدید تجربه دشواری است. اما استفاده از لبه زدن، به فرد این فرصت را می دهند تا در مورد علایق جنسی خود صحبت کنند و درباره علاقه شریک زندگی خود اطلاعات بیشتری کسب کند.

از طرفی هم، لبه ممکن است برای یادگیری علایق جنسی فردی مفید باشد. با تکرار چرخه های لبه، افراد می توانند در مورد عوامل محرک جنسی یاد بگیرند و فعالیت های جدید را کشف کنند.

عوارض لبه زدن

لبه زدن | پزشکت

لبه زدن به ندرت منجر به بروز عوارض خطرناک می شود و به نظر می رسد هیچ مشکلی در انزال ایجاد نمی کند.

لبه بندرت منجر به فشار خون اپیدیدیم یا “گلوله های آبی” می شود. اپیدیدیم ، تجمع خون در بیضه ها است که در اثر تحریک طولانی مدت بدون ارگاسم ایجاد می شود. اپیدیدیم، می تواند باعث درد و بی حس شدن بیضه شوند.

همانطور که از نام محاوره ای آن پیداست، فشار خون اپیدیدیم می تواند باعث شود بیضه ها رنگ مایل به آبی پیدا کنند. علائم دیگر شامل درد و سنگینی در بیضه ها است. این علائم به دلیل محدود شدن جریان خون از آلت تناسلی مرد رخ می دهند. اما وضعیتی خطرناک و جدی نیست و به مرور زمان از بین می رود.

البته افراد باید به وضعیت ارگاسم خود توجه داشته باشند. لبه زدن اگر چه ممکن است به افراد در رسیدن به ارگاسم کمک کند، اما به نظر می رسد در افرادی که آنورگاسمیا را تجربه می کنند نیز موثر نباشد.

مانند هر فعالیت جنسی دیگر، لبه زدن هم ممکن است خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. فعالیت های جنسی می تواند منجر به بیماری مقاربتی (STD) مانند کلامیدیا، سفلیس یا سوزاک شود. البته می توان با استفاده از روش های پیشگیری از بارداری، مانند کاندوم یا سد دندانی و دریافت معاینات منظم بهداشت جنسی، خطر آلودگی از لبه را کاهش داد.

بعید به نظر می رسد که لبه ها باعث مشکلات انزالی مانند انزال عقب مانده یا انزال ضعیف شوند. برخی از افراد ممکن است انزال دیررس یا زودهنگام را تجربه کنند، اما علل این مسائل معمولاً روانی یا عاطفی است.

نحوه انجام لبه زدن

روش های مختلفی برای انجام لبه وجود دارد. اما همه این روش ها مراحل مشابهی دارند که شامل موارد زیر است:

  • تحریک دقیقاً قبل از ارگاسم
  • متوقف کردن تحریک، یا تغییر شدت برای جلوگیری از اوج گرفتن
  • انتظار کوتاه مدت
  • افزایش دوباره تحریک به لبه
  • تکرار مراحل تا رسیدن به ارگاسم

لبه زدن در حین رابطه جنسی، ممکن است شامل تغییر موقعیت یا فعالیت برای کاهش تحریک باشد. هدف کاهش شدت رابطه است، که می تواند شامل ادامه فعالیت با سرعت کمتری باشد.

برخی از افراد برای لبه زدن، روش فشرده سازی را تمرین می کنند. این روش شامل فشردن قسمت بالای آلت تناسلی مرد قبل از انزال و نگه داشتن آن است.

اما باید انتظار در طولانی مدت و یا انجام دادن فعالیت هایی که لذت جنسی را کاهش می دهند، خودداری کرد. چون این کار ممکن است منجر به تخریب روحیه فرد شود و رسیدن به انزال را مختل کند.

از طرفی هم، همه افراد با استفاده از لبه در حین رابطه جنسی موافق نیستند. برای همین قبل از استفاده آن باید در مورد آن با شریک زندگی خود مشورت کنید.

لبه چه تفاوتی با آنورگاسمیا دارد؟

لبه زدن | پزشکت

آنورگاسمیا یا اختلال عملکرد ارگاسم، اصطلاح پزشکی برای مسائلی است فرد در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند. این یک مشکل شایع در زنان است اما می تواند مردان را نیز درگیر کند.

آنورگاسمیا در مردان ناتوانی مداوم مرد در ارگاسم حتی پس از تحریک جنسی کافی محسوب می شود. آنورگاسمیا یا سندرم کوگلان هر دو جنس را تحت تأثیر قرار می دهد. اما شیوع آن در زنان بیشتر است. شیوع ارگاسم تاخیر یا غایب در مردان حدود 8٪ تخمین زده می شود. بعلاوه، این وضعیت در مردان جوان کمتر است. بررسی ها نشان داده شده است که احتمال بروز آن با افزایش سن بیشتر می شود. آنورگاسمیا مرد می تواند برای کسانی که آن را تجربه می کنند ناراحت کننده باشد. خصوصاً اینکه اغلب همراه با تاخیر در انزال اتفاق میفتد.

افراد مبتلا به آنورگاسمیا تاخیرهای طولانی در رسیدن به ارگاسم را تجربه می کنند. بعضی از افراد آنورگاسمازی مادام العمر دارند، در حالی که دیگران ممکن است در دوره های از زندگی یا در شرایط خاص به این بیماری مبتلا شوند.

کارشناسان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آنورگاسمیا می شود، اما بسیاری بر این باورند که عوامل زیر ممکن است در بروز آن نقش داشته باشند:

  • سابقه جراحی های زنان
  • مسائل مربوط به رابطه
  • افسردگی، اضطراب یا استرس
  • داروهای خاص، مانند داروهای ضد افسردگی
  • برخی از شرایط پزشکی و بیماری ها مانند دیابت
سخن آخر

لبه زدن | پزشکت

به طور کلی، لبه زدن روشی مطمئن و ایمن است و می تواند منجر به ارگاسم شدیدتری شود. لبه ها همچنین می توانند راهی برای بهبود زندگی جنسی زوجین باشند. لبه ممکن است به خصوص برای افرادی که زود انزالی دارند مفید باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که همه افراد از لبه زدن لذت نمی برند. یادگیری بیشتر در مورد لبه و بحث در مورد آن با شریک زندگی تان یا یک روان شناس می تواند در تصمیم گیری برای افرادی که می توانند از این روش استفاده کنند، موثر باشد.

زوجین همچنین ممکن است از لبه برای ایجاد اعتماد به نفس در اتاق خواب استفاده کنند. این ممکن است به ویژه برای زوج های جدیدی که ممکن است عصبی باشند مفید باشد.

برخی از افراد ممکن است از ترکیب لبه در فعالیت های جنسی خود بهره مند شوند. به عنوان مثال، افرادی که انزال زودرس را تجربه می کنند ممکن است برای جلوگیری از این موارد از لبه استفاده کنند.

منبع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/is-edging-bad-for-you#summary

[advisers limit=3 online =true skill=”16″]

همین حالا سوال خودتون رو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

0 / 5. تعداد رای ها: 0

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده شما اولین نفر باشید.

0

مقالات مرتبط

نمایش کامنت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز