لوگو پزشکت

رادیو پزشکت

جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

راهکارهای طولانی تر کردن رابطه جنسی

رابطه جنسی طولانی || پزشکت
فهرست مطالب

اینکه یک مرد سریعتر از شریک زندگی اش به اوج برسد امری کاملا عادی است، پس به هیچ وجه نباید خودتان را تحقیر کنید. خوشبختانه، اکثر مردانی که به سرعت به اوج می رسند، می توانند یاد بگیرند که چگونه رسیدن به اوج را تا حدی به تاخیر بیندازند. ورزش و تغییر سبک زندگی می تواند به بهبود و رابطه جنسی طولانی تر کمک کند. همچنین تکنیک های زیادی برای به تاخیر انداختن ارگاسم وجود دارد که می توانید در طول رابطه جنسی با همسرتان امتحان کنید. علاوه بر آن محصولات و داروهای مختلفی نیز در داروخانه ها وجود دارند که می توانید زیر نظر پزشک آن را مصرف کنید. اگر شریک زندگی شما از کوتاه بودن مدت رابطه خیلی ناراضی است باید این مشکل را حتما با یک پزشک مطرح کنید.

از سرزنش کردن خود پرهیز کنید و از همسرتان بخواهید که برای ایجاد صمیمیت فیزیکی و عاطفی بیشتر تا جایی که می تواند با شما همکاری کند.

علت کوتاه بودن مدت رابطه در بسیاری از مردان ابتلا به اختلال نعوظ است. این مشکل در اصطلاح روانشناسی به اختصار  ED نامیده می شود. اگر در مورد ابتلا خود به اختلال نعوظ تریدد دارید می توانید با مراجعه به یک مشاور، در آزمون های اختلال نعوظ شرکت کنید. انجام این آزمون ها باعث می شود تا در صورت ابتلا بتوانید گزینه های درمانی سریع و آسان تری را برای خود پیدا کنید.

راهکار های طولانی تر کردن رابطه جنسی

راه های مختلفی وجود دارد که با کمک آن می توانید رابطه جنسی بهتر و طلانی تری را تجربه کنید. برخی از این روش ها عبارتند از:

رابطه زناشویی || پزشکت تغییرات در سبک زندگی و رابطه جنسی طولانی

اضطراب و عدم خودباوری یکی از مهمترین عوامل از بین رفتن اعتماد به نفس هستند. پس سعی کنید خوش بین باشید. برقراری یک رابطه جنسی همراه با اعتماد به نفس، احترام به خود، و نگرش مثبت می تواند صمیمت بیشتری را بین شما و همسرتان ایجاد کند.

بنابراین تا جایی که می توانید مثبت اندیش باشید.  به جای تمرکز بر افکار منفی به خودتان با افکار مثبت دلگرمی بدهید. به عنوان مثال به خود بگویید: سریع تمام شدن رابطه یک امر معمول است و نباید از خودت ناراحت شوی. در هنگام تمرینات خودگویی بهتر است از اسم خودتان استفاده کنید. این کار بار مثبت بیشتری دارد و تاثیر آن در تقویت روحیه چندین برابر است.

پرهیز از خودارضایی و رابطه جنسی طولانی

تلاش برای رسیدن به اوج هر چه سریعتر در طول خودارضایی بدن شما را طوری آموزش می دهد که انتظار پایان سریع را داشته باشد. بنابراین خودارضایی چند بار در هفته و یا چند ساعت قبل از رابطه جنسی می تواند باعث کاهش شدید کیفیت رابطه جنسی در زوجین شود.

انجام تمرینات کف لگن و بهبود رابطه جنسی

ورزش در حفظ سلامت جسمی و روحی شما تاثیر بسیار زیادی دارد. برخی از تمرینات ورزشی می توانند به بهبود رابطه جنسی در زوجین کمک کنند. یکی از مهمترین ورزش ها تمرینات کف لگن است. تمرین کف لگن باعث تقویت ماهیچه هایی می شود که وظیفه آنها کنترل انزال است. در نتیجه انجام منظم تمرینات کف لگن می تواند به طولانی تر شدن زمان رابطه کمک کند.

برای تشخیص ماهیچه‌های کف لگن، ادرار خود را در وسط جریان متوقف کنید. ماهیچه‌هایی که باعث عبور ادرار می شوند را سفت کنید. برای تمرین، ماهیچه ها را به مدت 3 ثانیه سفت کنید، و سپس 3 ثانیه به ماهیچه ها استراحت بدهید. این تمرین را 5 تا 10 بار در روز تکرار کنید.

انجام این ورزش در حالت دراز کشیده یا نشسته خیلی آسان‌تر به نظر می رسد. اما بعد از مدتی سعی کنید آنها را به صورت ایستاده نیز انجام دهید. انجام ورزش در حالت ایستاده تاثیر بیشتری در تقویت عضلات دارد.

سعی کنید فقط عضلاتی را سفت کنید که در کنترل ادرار و دفع گاز نقش دارند. فقط باسن یا ران خود را خم نکنید. هنگام ورزش نفس عمیق بکشید و از حبس کردن نفس خودداری کنید.

پرهیز از مصرف الکل و مواد مخدر

الکل و مواد مخدر می توانند باعث انزال زودرس، اختلال نعوظ و بروز سایر مشکلات در عملکرد جنسی افراد شوند. بنابراین برای افزایش کیفیت رابطه سعی کنید مصرف الکل و مواد مخدر را به طور کامل ترک کنید.

داشتن فقط یک شریک جنسی

ارتباط جنسی با افراد متعدد علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمی و روحی شما، کیفیت رابطه جنسی را نیز کاهش می دهد. بنابراین بهتر است اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. وقتی با کسی مانند همسر خود راحت هستید، گفتگوی آزاد در مورد بهبود زندگی جنسی برای هر دو نفر شما آسان تر خواهد شد.

تحریک بیشتر شریک زندگی

بدون اینکه خودتان تحریک بشوید، اجازه دهید همسرتان قسمت های حساس شما را لمس کند. خانم ها برای تحریک شدن به توجه بیشتری نیاز دارند. این کار باعث می شود سطح هیجان به صورت یکسان افزایش پیدا کند در نتیجه می توانید هر دو با هم به اوج برسید.

استفاده از حرکات ملایم تر

شما باید یاد بگیرید که برای رابطه وقت بگذارید. شاید انجام این کار ابتدا برای شما سخت باشد ولی پس از مدتی تمرین یاد می گیرید که چطور زمان رابطه را طولانی تر کنید. رابطه جنسی را به صورت یک سری حرکات سریع نبینید. رابطه باید در نگاه شما مانند یک رقص نفسانی باشد.

استفاده از موقعیت های جدید

تغییر موقعیت می تواند به شما در افزایش تمرکز کمک کند. در نتیجه بهتر می توانید سطح هیجان خود را کنترل کنید. بعلاوه، امتحان کردن موقعیت های جدید به بدن شما یاد می دهد که از روال عادی خود خارج شود.

علاوه بر این، اگر موقعیتی وجود دارد که به نظر می رسد باعث به اوج رسیدن شما می شود، همیشه این موقعیت را در آخرین مرحله امتحان کنید.

بهبود رابطه || پزشکتتنفس عمیق و رابطه جنسی طولانی

آهسته کردن تنفس در حین نزدیک شدن به اوج می تواند به خاموش کردن رفلکس ارگاسم کمک کند. یک نفس آرام و عمیق بکشید. نفس خود را به مدت 2 یا 3 ثانیه نگه دارید، سپس به آرامی بازدم کنید.

حواس پرتی

موقع رسیدن به اوج می توانید با فکر کردن به چیزی غیرجنسی، مانند کار، ورزش یا برنامه تلویزیونی حواس خود را پرت کنید. منحرف کردن توجه باعث آرامش بیشتر شما می شود و همچنین به شما کمک می کند که سرعت رسیدن به اوج خود را کاهش دهید.

سعی کنید تمام وقت خود را صرف فکر کردن به چیز دیگر نکنید. شما هنوز هم می خواهید در لحظه حضور داشته باشید. بنابراین روی جلب رضایت شریک زندگی خود متمرکز بمانید.

استراحت کردن

روش توقف و شروع دوباره رابطه روش بسیار خوبی است که به شما در طولانی تر کردن رابطه و تاخیر در رسیدن به ارگاسم کمک می کند. هر بار موقع رسیدن به اوج در حدود 30 ثانیه دست نگه دارید، سپس دوباره شروع به رابطه جنسی کنید. تکنیک توقف و شروع را آنقدر انجام بدهید تا زمانی که شما و همسرتان هر دو برای رسیدن به اوج احساس آمادگی کنید.

همچنین می توانید هنگام استراحت نفس عمیق بکشید یا به چیز دیگری فکر کنید.

فشار دادن

برای استفاده از تکنیک فشار دادن، زمانی که احساس می کنید در حال رسیدن به اوج هستید از شریک زندگی خود فاصله بگیرید. سپس خود یا همسرتان به آرامی بخش زیرین آلت تناسلی نزدیک بیضه ها را فشار دهید. مراقب باشید که خیلی محکم فشار ندهید و اگر این کار باعث درد یا ناراحتی شد از این تکنیک استفاده نکنید.

استفاده از کاندوم و رابطه جنسی طولانی

کاندوم های ضخیم تر حاوی یک ماده بی حس کننده هستند که به کاهش موقت رسیدن به اوج کمک می کنند. در نتیجه می توانید رابطه طولانی تری را تجربه کنید.

استفاده از روان کننده

می توانید داروهای بی حس کننده موضعی را از داروخانه ها تهیه کنید. این روان کننده های جنسی در اشکال مختلفی مانند کرم، اسپری و دستمال مرطوب در دسترس هستند. روان کننده ها معمولاً 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی استفاده می شوند. روان کننده های مبتنی بر آب بهتر از انواع روغنی هستند.

هنگام استفاده از یک ماده بی حس کننده موضعی از کاندوم استفاده کنید. این کار باعث می شود شریک جنسی شما دچار حساسیت نشود.

مشورت با پزشک

اگر استفاده از راه حل های بالا هیچ کمکی به شما نکرد می توانید از پزشک خود راهنمایی بگیرید. پزشک یا داروساز می توانند داروی خوراکی موثری را برای شما تجویز کنند. به عنوان مثال مصرف SSRI با دوز کم چند ساعت قبل از رابطه جنسی می تواند به تاخیر در ارگاسم کمک کند.

اگر همزمان به اختلال نعوظ (ED) و انزال زودرس مبتلا هستید، داروهای تجویزی برای ED می توانند برای هر دو مشکل موثر باشند.

بررسی مشکل

رابطه جنسی در یک زندگی مشترک می تواند موضوع حساسی باشد. مشکلی که ذهن شما را درگیر کرده است را با شریک زندگی خود مطرح کنید. با آرامش به همسر خود توضیح بدهید که می خواهید روی بهبود رابطه جنسی خود به عنوان یک تیم کار کنید. این کار علاوه بر کمک به حل مشکل باعث احساس رضایت و صمیمیت بیشتر بین شما و همسرتان خواهد شد.

خودداری از سرزنش کردن

خوش بین و مثبت اندیش باشید. شما نباید شریک زندگی خود را سرزنش کنید. در صحبت های خود جملات مثبت و سازنده به کار ببرید. به عنوان مثال می توانید به همسرتان بگویید: من به تو اهمیت می‌دهم و می‌خواهم بدانی که به هیچ وجه در مورد تو قضاوت نمی‌کنم. ما می‌توانیم برای ایجاد صمیمیت فیزیکی و عاطفی بیشتر با هم کار کنیم.

صبور باشید

از شریک زندگی خود موقعیت های مورد علاقه اش در طول رابطه را بپرسید. تمام تلاش خود را بکنید تا مکالمه صادقانه ای داشته باشید. آرامش خود را حفظ کنید و صبور باشید. تکنیک‌های جدید را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما و شریک زندگی‌تان بهتر است. احتمال دارد کمی طول بکشد تا به تکنیک های جدید عادت کنید و این کاملاً طبیعی است. اما این کار در عوض می تواند تا حد زیادی به بهبود رابطه شما کمک کند.

مراجعه به زوج درمان گر

مسائل مربوط به عملکرد جنسی می تواند به یک رابطه زناشویی خدشه وارد کند. شما باید در مورد احساسات خود از جمله ناامیدی صادق باشید. مشاوره با یک زوج درمانگر می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا به تدریج مشکلات را از میان بردارید. یک مشاور می‌تواند دیدگاه جدیدی به شما بدهد. مسلما همیشه کمک گرفتن از یک مشاور یا پزشک به نتایج عالی تری ختم می شود. استفاده همزمان از توصیه های مشاور، داروهای تجویزی توسط پزشک همچنین استفاده از داروهای خانگی باعث می شود خیلی سریع بتوانید رابطه جنسی خود را بهتر کنید.

همچنین خوب است بدانید گیاهان زیادی وجود دارند که می توانند به طولانی تر شدن رابطه جنسی کمک کنند. به عنوان مثال استفاده بیشتر از غذاهای غنی از پتاسیم در رژیم غذایی مانند موز، سیر و پیاز می تواند توانایی جنسی شما را افزایش دهد. مصرف 1 قاشق چایخوری معادل 5 گرم جینسینگ با شیر قبل از خواب نیز باعث افزایش قدرت جنسی شما می شود. و در آخر مصرف پودر جینسینگ مخلوط با پودر موسلی ممکن است به طولانی تر شدن رابطه جنسی کمک کند.

روز جهانی اهدا خون- پزشکت

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

برای درک بهتر و بهبود کیفیت افراد مبتلا به اوتیسم در هر ساعت از شبانه روز مشاوره پزشکی و روانشناسی تلفنی بگیر.

درد زیر بغل ممکنه در اثر عواملی مثل التهاب زیر بغل، عفونت، تورم لنفاوی، اختلالات عضلانی و اسکلتی و حتی بیماری‌های قلبی و ریوی باشه. برای تشخیص صحیح و درمان علائمت با متخصص داخی مشاوره تلفنی بگیر.

برای کنترل قندخون و سبک زندگی سالم تر، 24 ساعته و تلفنی با بهترین متخصصان تغذیه کشور رژیم غذاییتو بگیر.

نقرس ناشی از تجمع اسید اوریک در مفاصله که با علائمی مثل درد شدید در مفاصل، تورم، قرمزی و حساسیت خودشو نشان میده. برای درمان علائمت با متخصص داخلی و روماتولوژی مشاوره تلفنی بگیر.

عشق یکطرفه می تونه یک تجربه دردناک و دشوار باشه. اگه تو رابطه یکطرفه گیر کردی و نیاز به کمک داری با روانشناس آنلاین 24ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، چکاپ بارداری بده! حتی میتونی بدون مراجعه به مطب، آزمایشتو به پزشکت بدی تا راهنماییت کنه!