لوگو پزشکت

رادیو پزشکت

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پالیپریدون (Invega)|درمان اسکیزوفرنی

پالیپریدون || پزشکت
فهرست مطالب

پالیپریدون (Invega) برای درمان اسکیزوفرنی در بزرگسالان و نوجوانان 12 تا 17 ساله، اختلال اسکیزوافکتیو در بزرگسالان و گاهی اوقات سایر بیماری های زمینه ای استفاده می شود. مصرف Invega  (پالیپریدون) در افراد سالمند (65 سال و بالاتر) مبتلا به روان پریشی مرتبط با زوال عقل (از دست دادن ارتباط با واقعیت) که تحت درمان با داروهای ضد روان پریشی غیر معمول هستند مصرف شود، ممکن است خطر احتمال مرگ را در این بیماران افزایش دهد.

Invega متعلق به گروه بزرگتری از داروها به نام ضد روان پریشی غیر معمول است. این داروها دیرتر از داروهای ضد روان پریشی «معمولی» که اولین بار برای درمان اسکیزوفرنی استفاده می شد، تولید شدند. چنین داروهای ضد روان پریشی غیر معمول ممکن است عوارض کمتری مرتبط با فعالیت حرکتی ایجاد کنند. برخی از این عوارض، عبارتند از:

 • آکاتیزیا (بی قراری)
 • پارکینسونیسم (بیماری که باعث اختلالات حرکتی در افراد مبتلا به پارکینسون می شود).
 • دیستونی (اختلال حرکتی که در آن عضلات منقبض شده باعث حرکات تکراری یا پیچشی می شوند).

با این حال، احتمال بروز عوارض بسته به دارو و فرد بیمار متفاوت است. روش اثربخشی و عمل Invega پیچیده است. اما به نظر می رسد مصرف این دارو بر نحوه عملکرد انتقال دهنده های عصبی خاص تأثیر می گذارد. انتقال دهنده های عصبی مولکول های سیگنال دهی خاصی در سیستم عصبی هستند. Invega از طریق حداقل دو انتقال دهنده عصبی، دوپامین و سروتونین، برای کاهش علائم عمل می کند.

کاربرد داروی پالیپریدون 

سازمان غذا و دارو (FDA) پالیپریدون را برای درمان اسکیزوفرنی، یک بیماری روانپزشکی که باعث اختلال در تفکر، احساس و رفتار می‌شود، تایید کرده است.  Invega همچنین برای درمان یک بیماری مرتبط به نام اختلال اسکیزوافکتیو تایید شده است. افراد مبتلا به اختلال اسکیزوافکتیو بسیاری از مشکلات مشابه مبتلایان به اسکیزوفرنی را دارند. آنها همچنین مشکلات بیشتری با خلق و خوی را تجربه می کنند.

نحوه مصرف پالیپریدون || پزشکت

نحوه مصرف پالیپریدون 

پالیپریدون معمولا یک بار در روز، با یا بدون غذا مصرف می شود. از پزشک در مورد برنامه دارویی خاص خود سوال کنید. قرص ها را تقسیم یا خرد نکنید. قرص های Invega را در دمای حدود 25 درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

پالیپریدون تنها برای درمان افرادی که اسکیزوفرنی یا اختلال اسکیزوافکتیو دارند مورد تایید FDA است. با این حال، روانپزشکان گاهی اوقات آن را برای سایر بیماری های روانپزشکی و پزشکی تجویز می کنند که می تواند باعث بروز افکار و احساسات آشفته شود. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این دارو ممکن است در بهبود بیماری های زیر موثر باشد:

 • اختلالات سلوک
 • اختلال دو قطبی
 • اختلالات تیک مانند سندرم تورت
 • اختلال بیش فعالی توجه (ADHD)

Invega گاهی برای کودکان تجویز می شود.

اگر تا به حال هر گونه واکنش غیرعادی یا آلرژیک به این دارو یا هر داروی دیگری داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر انواع دیگری از آلرژی دارید، مانند غذاها، رنگ ها، مواد نگهدارنده یا حیوانات، به متخصص مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید. برای محصولات بدون نسخه، برچسب یا ترکیبات بسته را به دقت بخوانید.

چه مدت طول می کشد تا پالیپریدون اثر کند؟

احتمال دارد Invega فوراً شروع به تاثیر گذاری نکند و شما در عرض چند هفته متوجه بهبودی در افکار و خلق و خوی خود شوید. مهم است که با پزشک خود در مورد آنچه که تجربه می کنید در ارتباط باشید، به خصوص زمانی که برای اولین بار مصرف دارو را شروع می کنید.

عوارض مصرف پالیپریدون

برخی از شایع ترین عوارض احتمالی مصرف پالیپریدون، عبارتند از:

 • یبوست
 • ناراحتی گوارشی
 • خواب آلودگی
 • مشکلات حرکتی (مانند عضلات سفت و منقبض غیر طبیعی، لرزش، حرکات کنترل نشده)

اگر علائمی شما را آزار می دهد، به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت تایید پزشک، ممکن است بتوانید دوز کمتری از دارو را مصرف کنید.

عوارض شدید پالیپریدون

برخی از افراد از افزایش سطح هورمونی به نام پرولاکتین در خون علائمی را تجربه می کنند. زنان ممکن است تغییراتی را در چرخه قاعدگی خود تجربه کنند و مردان ممکن است دچار ناتوانی جنسی شوند. هم مردان و هم زنان احتمال دارد افزایش اندازه سینه و نشت از نوک پستان را تجربه کنند.

اگرچه نادر است، اما یکی از عوارض شدید و بالقوه خطرناک، سندرم بدخیم نورولپتیک (NMS) است. این نوع سندروم می تواند علائم زیر را ایجاد کند:

 • تب شدید
 • افزایش سردرگمی
 • مشکلات ریتم قلب
 • سفتی شدید عضلات
 • از دست دادن هوشیاری
 • فشار خون بسیار پایین یا بسیار بالا

NMS خطر بالقوه بسیاری از داروهای ضد روان پریشی مختلف از جمله پالیپریدون است. در صورت ابتلا به NMS که یک وضعیت اورژانسی است، احتمالاً باید مصرف دارو را متوقف کنید.

سایر علائم نادر اما بالقوه جدی مصرف این دارو، عبارتند از:

 • تشنج
 • انسداد یا باریک شدن دستگاه گوارش
 • دیابت که باعث کتواسیدوز یا کما می شود.
 • مشکلات ریتم قلب (به ویژه از مشکلی به نام طولانی شدنQT )
 • افزایش خطر سکته مغزی یا حمله قلبی (به ویژه در افراد 65 سال و بالاتر)
 • کاهش تعداد سلول های ایمنی خاص که ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد.
 • دیسکینزی دیررس (TD، حرکات غیرقابل کنترل صورت، زبان و سایر اعضای بدن که ممکن است دائمی شوند)

برای هر گونه علائم بالقوه خطرناک مانند عدم پاسخگویی یا درد ناگهانی قفسه سینه، به دنبال مراقبت فوری باشید.

عوارض بلند مدت ناشی از مصرف پالیپریدون

مصرف پالیپریدون در طولانی مدت می تواند منجر به بروز برخی عوارض احتمالی شود که برخی از آنها عبارتند از:

دیسکینزی دیررس

در بیمارانی که با داروهای ضد روان پریشی درمان می شوند، ممکن است یک سندرم بالقوه برگشت ناپذیر، غیرارادی، حرکات دیسکینتیک ایجاد شود. اگرچه به نظر می رسد شیوع این سندرم در میان سالمندان، به ویژه زنان سالمند، بالاترین میزان باشد، نمی توان پیش بینی کرد که کدام بیماران به این سندرم مبتلا می شوند.

خطر ابتلا به دیسکینزی دیررس و احتمال برگشت ناپذیر شدن آن با افزایش طول مدت درمان و کل دوز تجمعی داروهای ضد روان پریشی تجویز شده به بیمار افزایش می یابد، اما این سندرم می تواند پس از دوره های درمانی نسبتا کوتاه در دوزهای پایین ایجاد شود.

هیچ درمان شناخته شده ای برای دیسکینزی دیررس ایجاد نشده وجود ندارد، اگرچه اگر درمان آنتی سایکوتیک متوقف شود، ممکن است این سندرم به طور جزئی یا کامل از بین برود. درمان ضد روان پریشی خود ممکن است علائم و نشانه های سندرم را سرکوب کند (یا تا حدی سرکوب کند) و در نتیجه ممکن است روند زمینه ای را بپوشاند.

اگر علائم و نشانه های دیسکینزی دیررس در بیمار تحت درمان با INVEGA ظاهر شود، باید مصرف دارو قطع شود.

خطر سکته مغزی با مصرف پالیپریدون

این دارو ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد. این احتمال در افرادی که قبلاً بیماری قلبی یا عروقی داشته اند بیشتر است. اگر دچار گیجی، مشکل در صحبت کردن، کند گفتار، ناتوانی در صحبت کردن یا حرکت دادن بازوها، پاها یا عضلات صورت، دوبینی یا سردرد هستید، فوراً با پزشک مشورت کنید.

اگر دچار مشکل در تنفس، ضربان قلب سریع، تب بالا، فشار خون بالا یا پایین، افزایش تعریق، از دست دادن کنترل مثانه، تشنج، سفتی شدید عضلات، رنگ پریدگی غیرمعمول پوست یا خستگی شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید کنید. اینها می توانند علائم یک بیماری جدی به نام سندرم بدخیم نورولپتیک (NMS) باشند.

خطر اختلال حرکتی با مصرف پالیپریدون

این دارو ممکن است باعث دیسکینزی دیررس (اختلال حرکتی) شود. در صورت تجربه علائمی مانند پف کردن گونه ها، حرکات سریع یا کرم مانند زبان، حرکات جویدن کنترل نشده، یا حرکات کنترل نشده بازوها و پاها فوراً با پزشک مشورت کنید.

این دارو می تواند باعث تغییراتی در ریتم قلب از جمله طولانی شدن QT شود. همچنین ممکن است نحوه ضربان قلب را تغییر دهد و باعث غش یا عوارض جدی در برخی از بیماران شود. اگر علائم مشکلات ریتم قلب مانند سرگیجه، احساس غش یا تند، تپش یا ضربان قلب نامنظم را داشتید، به دنبال درمان پزشکی باشید.

داروی اینوگا|| پزشکت

خطر افزایش قند و چربی خون

Invega  می تواند میزان قند خون را افزایش دهد. اگر علائمی همچون تاری دید، خشکی دهان، برافروختگی، خشکی پوست، افزایش گرسنگی، افزایش تشنگی یا ادرار کردن، حالت تهوع، تعریق، مشکل تنفسی، کاهش وزن بدون دلیل، خستگی یا ضعف غیرمعمول یا استفراغ را تجربه کردید، فوراً با پزشک مشورت کنید. اگر دیابت دارید، ممکن است متوجه تغییر در نتایج آزمایش ادرار یا قند خون خود شوید.

این دارو ممکن است میزان کلسترول و چربی را در خون افزایش دهد. در صورت بروز این وضعیت، پزشک ممکن است داروهایی را به شما بدهد که می توانند میزان کلسترول و چربی خون را کاهش دهند.

سرگیجه، سبکی سر، یا غش ممکن است در صورت مصرف این دارو رخ دهد، به خصوص زمانی که به طور ناگهانی از حالت درازکش یا نشسته بلند شوید. اگر این مشکل ادامه یافت یا بدتر شد، با پزشک مشورت کنید.

خطر بروز عفونت

تزریق پالیپریدون می تواند به طور موقت تعداد گلبول های سفید خون را کاهش دهد و احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد. اگر می توانید از افراد مبتلا به عفونت دوری کنید. اگر فکر می کنید دچار عفونت شده اید، یا اگر تب یا لرز، سرفه یا گرفتگی صدا، درد کمر یا پهلو دارید، مشکل ادرار دارید، فوراً با پزشک مشورت کنید.

این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی، مشکل در تفکر، یا مشکل در کنترل حرکات بدن شود که ممکن است منجر به افتادن، شکستگی یا آسیب های دیگر شود. تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، از رانندگی یا کار های دیگری که می توانند خطرناک باشند خودداری کنید.

این دارو ممکن است باعث اشکال در بلع شود که می‌تواند باعث ورود غذا یا مایعات به ریه‌ها و نعوظ طولانی‌مدت یا دردناکی شود که بیش از ۴ ساعت طول می کشد. اگر در این مورد نگرانی دارید با پزشک مشورت کنید.

این دارو همچنین احتمال دارد خنک شدن بدن را دشوارتر کند. مراقب باشید در حین ورزش یا هوای گرم بیش از حد گرم نشوید زیرا گرمای بیش از حد ممکن است منجر به گرمازدگی شود. همچنین هنگام تزریق ریسپریدون مراقب باشید تا بیش از حد سرد نشوید. اگر بیش از حد سرد شوید، ممکن است دچار خواب آلودگی یا گیجی شوید.

خطر مصرف پالیپریدون با الکل

قبل از استفاده از این دارو با الکل یا سایر داروهایی که بر سیستم عصبی مرکزی (CNS) تأثیر می گذارد، با پزشک خود مشورت کنید. استفاده از الکل یا سایر داروهایی که بر سیستم عصبی مرکزی اثر می‌گذارند همراه با ریسپریدون ممکن است عوارض این دارو از جمله سرگیجه، تمرکز ضعیف، خواب‌آلودگی، رویاهای غیرعادی و مشکل در خواب را بدتر کند.

برخی از داروهایی که بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارند، عبارتند از:

 • داروی تشنج
 • دارو اضطراب
 • داروی افسردگی
 • دارو مسکن یا مخدر
 • آرام‌بخش یا داروهای خواب‌آور
 • داروی اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی
 • آنتی هیستامین‌ها یا داروی آلرژی یا سرماخوردگی
 • شل کننده های عضلانی یا بی حس کننده ها مانند برخی بی حس کننده های دندانی

از مصرف داروهای دیگر خودداری کنید مگر اینکه با پزشکتان مشورت کرده باشد. این شامل داروهای تجویزی یا بدون نسخه (بدون نسخه OTC) و مکمل های گیاهی یا ویتامینی است.

چه مقدار پالیپریدون باید مصرف شود؟

دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوزهای متوسط این دارو است. اگر دوز شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که این کار را انجام دهید.

مقدار دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین، تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می‌کنید، زمان مجاز بین دوزها، و مدت زمانی که دارو را مصرف می‌کنید به بیماری زمینه ای که دارو را برای آن استفاده می‌کنید بستگی دارد.

دوز پالیپریدون برای اسکیزوفرنی

مقدار مصرف دوز خوراکی پالیپریدون (قرص های با رهش طولانی) برای درمان اسکیزوفرنی، عبارت است از:

 • کودکان کمتر از 12 سال. مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.
 • کودکان 12 تا 17 ساله با وزن کمتر از 51 کیلوگرم. در ابتدا 3 میلی گرم یک بار در روز، هر روز صبح مصرف می شود. پزشک ممکن است در صورت نیاز دوز شما را افزایش دهد. با این حال، دوز مصرفی معمولاً بیش از 6 میلی گرم در روز نیست.
 • کودکان 12 تا 17 ساله با وزن 51 کیلوگرم یا بیشتر. در ابتدا، 3 میلی گرم یک بار در روز، هر روز صبح مصرف می شود. پزشک ممکن است در صورت نیاز دوز شما را افزایش دهد. با این حال، دوز مصرفی معمولا بیش از 12 میلی گرم در روز نیست.
 • بزرگسالان. در ابتدا، 6 میلی گرم یک بار در روز، هر روز صبح مصرف می شود. برخی از بیماران ممکن است به 3 میلی گرم در روز نیاز داشته باشند. پزشک ممی تواند دوز شما را در صورت نیاز تنظیم کند. با این حال، دوز مصرفی معمولا بیش از 12 میلی گرم در روز نیست.

دوز پالیپریدون برای اختلال اسکیزوافکتیو

مقدار مصرف دوز خوراکی پالیپریدون برای درمان اختلال اسکیزوافکتیو، عبارت است از:

 • کودکان. مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.
 • بزرگسالان. در ابتدا، 6 میلی گرم یک بار در روز، هر روز صبح مصرف می شود. برخی از بیماران ممکن است به 3 میلی گرم در روز نیاز داشته باشند. پزشک می تواند دوز مصرفی را در صورت نیاز تنظیم کند. با این حال، مقدار دوز مصرفی معمولا بیش از 12 میلی گرم در روز نیست.

ممکن است در شرایط خاصی نیاز به تغییر دوز یا برنامه درمانی خود داشته باشید. در صورت داشتن هر گونه بیماری زمینه ای یا اگر داروهای دیگری مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید. افرادی که مشکلات کلیوی دارند باید احتیاط کنند. چنین افرادی ممکن است بتوانند از دارو در دوز های کمتر استفاده کنند.

مصرف پالیپریدون در بارداری

مشخص نیست که آیا پالیپریدون به نوزاد متولد نشده آسیب می رساند یا خیر. زنانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند یا در حال شیردهی هستند باید در مورد خطرات و مزایای بالقوه این دارو با پزشک مشورت کنند.

اگر دوز مصرفی یک نوبت را فراموش کردید، به محض یادآوری، آن را مصرف کنید. اما اگر به نوبت بعدی خود نزدیک هستید، نوبت فراموش شده را نادیده بگیرید. این دارو در صورتی مؤثرتر است که آن را دقیقاً طبق دستور، هر روز مصرف کنید.

علائم مصرف بیش از حد این دارو ممکن است شامل مشکل در حرکت طبیعی، بی ثباتی در پاها و خواب آلودگی باشد. حتی اگر فقط کمی بیشتر از حد معمول از این دارو مصرف کرده اید برای جلوگیری از بروز عوارض جدی و خطرناک فورا به پزشک مراجعه کنید.

بسیار مهم است که پزشک پیشرفت شما را در ویزیت های منظم بررسی کند تا مطمئن شود که این دارو به درستی عمل می کند یا خیر. ممکن است برای بررسی هر گونه عوارض ناخواسته به آزمایش خون نیاز باشد.

به چه دلایلی نباید Invega مصرف کرد؟

Invega نباید برای درمان در افراد مسن (65 سال و بالاتر) با افکار آشفته به دلیل زوال عقل استفاده شود، زیرا می تواند خطر مرگ را افزایش دهد. به طور کلی، افراد بالا 65 سال سن، به دلیل افزایش خطر سکته مغزی یا حمله قلبی، باید در مصرف Invega احتیاط کنند.

همچنین افراد مبتلا به بیماری های زیر نباید Invega مصرف کنند:

 • قبلاً ریتم قلب غیرطبیعی یا سایر مشکلات قلبی داشته اید.
 • اگر داروی مشابهی به نام ریسپردال (ریسپریدون) حساسیت دارید.

تداخلات دارویی پالیپریدون || پزشکت

تداخلات دارویی پالیپریدون

مانند سایر دارو ها، Invega گاهی اوقات می تواند بر داروهای دیگری که مصرف می کنید تأثیر بگذارد. در برخی موارد، این تداخل ممکن است اثر Invega را کاهش دهد یا اینکه خطر عوارض ناشی از آن را افزایش دهد.

سایر داروهایی که می توانند با Invega تداخل داشته باشند، عبارتند از:

 • داروهای پارکینسون مانند سینمت (لوودوپا)
 • داروهایی که فشار خون را کاهش می دهند.
 • برخی از داروهای صرع مانند تگرتول (کاربامازپین)
 • داروهایی که برای جلوگیری از ریتم غیرطبیعی قلب استفاده می شوند، مانند کوردارون (آمیودارون)

در صورت نیاز به استفاده از یکی از این داروها، بهتر است اینوگا مصرف نکنید. در موارد دیگر، ممکن است لازم باشد احتیاط کنید یا دوز مصرفی را کاهش دهید.  همچنین اجتناب از مصرف الکل در حین مصرف Invega بسیار مهم است.

داروهای مشابه با پالیپریدون

سایر داروهای مشابه Invega، عبارتند از:

 • ترینزا (پالیپریدون پالمیتات). ترینزا یک تزریقی با ماندگاری طولانی تر است که هر چند ماه یکبار تجویز می شود. اگر متوجه شدید که نسخه تزریقی دیگر برای شما خوب عمل می کند، ممکن است بتوانید به این دارو تغییر دهید.
 • ریسپردال (ریسپریدون). ریسپردال یکی دیگر از داروهای ضد روان پریشی غیر معمول است. ساختار شیمیایی آن شبیه به Invega است، اما دقیقاً یکسان نیست. مانند Invega، به شکل قرص در دسترس است، اما می تواند به صورت تزریقی نیز باشد.
 • Sustenna (پالیپریدون پالمیتات). Sustenna جایگزینی برای شکل قرص Invega، دارای همان ماده فعال است. با این تفاوت که یک داروی تزریقی است که تقریباً یک بار در ماه مصرف می شود. مانند فرم خوراکی، FDA  این دارو را برای اسکیزوفرنی و اختلال اسکیزوافکتیو تایید کرده است.

نسخه های تزریقی ممکن است دوز یکنواخت تر دارو را ارائه دهند که می توانند عوارض احتمالی را کاهش دهد.

سوالات متداول

آیا پالیپریدون فقط برای افراد مبتلا به اسکیزوفرنی مصرف می شود؟

Invega برای درمان افراد مبتلا به اسکیزوفرنی و اختلال اسکیزوافکتیو مورد تایید FDA است. با این حال، گاهی اوقات برای افراد مبتلا به سایر بیماری های زمینه ای که بر نحوه تفکر و احساس آنها تأثیر می گذارد نیز مفید است. برای مثال، گاهی اوقات به عنوان بخشی از درمان بیماری دوقطبی یا علائم سندرم تورت مفید است. همه افرادی که از Invega استفاده می کنند علائم روان پریشی ندارند.

آیا جایگزینی برای درمان خوراکی وجود دارد؟

بله. دو فرمولاسیون طولانی‌تر پالیپریدون موجود است. اینها به عنوان یک شات در عضله تجویز می شوند. تزریق در عضله می تواند به ویژه برای افرادی که در به یاد آوردن مصرف روزانه داروهای خود مشکل دارند مفید باشد.

در صورت بروز عوارض، آیا باید مصرف Invega را قطع کرد؟

اگر عوارض احتمالی شما را آزار می دهد، با پزشک مشورت کنید. ممکن است بتوانید از دوز کمتری از دارو با خطر کمتر عوارض استفاده کنید. یا اینکه بتوانید مصرف این دارو را به داروی دیگری تغییر دهید. بدون مشورت با پزشک خود، مصرف دارو را قطع نکنید، زیرا ممکن است وضعیت شما را ناپایدارتر کند.

چگونه می توانم در حین مصرف پالیپریدون سالم بمانم؟

اصطلاح ” آنتی روان پریشی ” زمانی که به دارویی که نیاز دارید متصل شود می تواند ترسناک به نظر برسد. با این حال، داروهای ضد روان پریشی مانند Invega برای شفافیت، لذت و استقلال بیشتر افراد در زندگی آنها بسیار مفید هستند. مصرف روزانه داروهای خود بهترین راه برای سالم ماندن در حین مصرف Invega است. برای هر گونه علائم غیرعادی، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است برای یک عارضه نادر از دارو به تنظیم دوز یا درمان نیاز داشته باشد.

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

زخم معده، ریفلاکس مری، رژیم غذایی نادرست و حتی استرس می تونه باعث سوء هاضمه بشه که بسیار ناراحت کننده ست. برای درمان مشکلات گوارشی خود با متخصص گوارش 24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

مشکل خارش و سوزش پا می تونه ناشی از علل مختلفی مثل عفونت قارچی، خشکی پوست و یا مشکلات عروقی باشه که در هر صورت آزاردهنده ست. برای درمان علائمت با متخصص پوست و مو مشاوره تلفنی بگیر.

خونریزی زیاد در طول دوره پریودی ممکنه نشانه‌ای از اختلالات هورمونی، التهابات رحم، وجود تومورها، عوامل خونی و غیره باشه. اگه موقع پریودی خونریزیت زیاده تا دیر نشده با متخصص زنان مشاوره تلفنی بگیر.

درد لگن دلایل مختلفی مثل عفونت ادراری، التهاب رحم، آسیب ستون فقرات داره که میتونه زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار بده. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص استخوان و مفاصل بگو و مشاوره تلفنی بگیر.

درد سینه یک وضعیت نگران‌کننده ست که می تونه علل مختلفی مثل بیماری قلبی، ریه‌ها یا مشکلات عضلانی-اسکلتی داشته باشه. برای تشخیص صحیح با متخصصان آنلاین قلب و عروق 24 ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

لمینت دندان یک روش زیبایی دندان‌هاست که با استفاده از لایه‌های نازک پوششی، شکل و رنگ دندان‌ها را تغییر میده. این روش برای بهبود ظاهر دندان‌های تاریک، شکسته، ترک خورده یا ناهموار استفاده میشه. اگه می خوای دندونتو لمینت کنی، بهتره با دندان پزشک آنلاین مشاوره تلفنی بگیری تا راهنماییت کنه.