لوگو پزشکت

رادیو پزشکت

جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت
فهرست مطالب

شاید تا به حال این جمله را شنیده باشید. «یک ریال هزینه کردن برای پیشگیری، ارزشی برابر خرج کردن هزار ریال برای درمان را دارد». این جمله دقیقا می تواند اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی را گوشزد کند. اگر چه این طرز فکر شاید برای تعداد معدودی از بیماری ها منطقی و صادق باشد. اما برای همه بیماران قلبی که اکثر مبتلایان به آن باید تا آخر عمر با مشکلات این بیماری دست و پنجه نرم کنند حتما صدق می کند. این در حالی است که بیماری های قلبی، قاتل شماره یک زنان مردان در نظر گرفته شده است. حتی تخمین زده می شود که 90 درصد عوامل خطر بیماری های قلبی قابل پیشگیری هستند.

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی یعنی این که شما به راحتی می توانید با کنترل بیشتر عوامل خطر بیماری های قلبی مانند فشار خون بالا، استعمال سیگار و چاقی از بروز آن جلوگیری کند.

فقط باید به تاثیر و نتایج مثبت تغییرات ساده در شیوه زندگی ساده مانند رژیم غذایی و ورزش اعتماد کنید. برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تلاش کنید تا بتوانید هم خودتان سالم تر بمانید. هم کمک کنید تا خانواده و جامعه ای سالمتر داشته باشید.

توصیه کارگروه خدمات پیشگیری از بیماری ها مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی را جدی بگیرید.

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت

بر همین اساس و به علت گسترش بیماری های قلبی در ایالات متحده در سال 1998 کارگروه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده تشکیل شده که هدف از این کارگروه پیشگیری از پیش زمینه ها و کمک به بهبود سلامت افراد در مقابله با بیماری های قلبی می باشد. این کارگروه که از جمعی از کارشناسان بهداشت، اعم از پزشکان، پرستاران و متخصصان روان شناسی تشکیل شده است با رعایت جدیدترین شواهد علمی توصیه ها و راهکارهای را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی را به عموم مردم آموزش می دهند. اگرچه این کارگروه بر پیشگیری از تعدادی از بیماری ها و شرایط بهداشتی متمرکز است. اما آنها به تازگی توصیه های جدیدی را برای پیشگیری از بیماری های قلبی از طریق مشاوره درمانی و استفاده از مشاوره برای یادگیری راهکارهای پیشگیری منتشر کردند.

به طور خلاصه، این توصیه ها بیان می کنند که مشاوره در مورد رژیم غذایی و ورزش در بزرگسالان سالم که دچار بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا یا دیابت نیستند، نباید در مجموعه مراقبت های اولیه به طور عمومی انجام بگیرد. در عوض، متخصصان بهداشت و کادر درمانی باید به عنوان یک شبکه پشتیبانی و حمایتی، افراد جامعه را با توجه به ویژگی های فردی آن ها راهنمایی کنند. حتی راهکارهای لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی را با توجه به ویژگی های فردی و سبک زندگی به او آموزش دهند.

 بیماری های قلبی و عروقی

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت

بیماری قلبی و عروقی عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. بیماری های قلبی و عروقی شامل انواع بیماری های مختلفی است که به قلب مربوط می شود اما به طور کلی به رگ های خونی تنگ یا مسدود شده اشاره دارد که می تواند منجر به حمله قلبی و سکته مغزی شود. چندین عامل خطرناک شناخته شده برای بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت، چاقی و سیگار کشیدن وجود دارد. البته این بیماری ها تا حدودی هم می توانند ارثی باشند، بنابراین افرادی که در خانواده خود سابقه بیماری های قلبی را دارند بیشتر باید در مورد ابتلا خود به این بیماری ها نگران باشند. حتی سعی کنند با رعایت نکات تغییر سبک زندگی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

با این حال، بیماری قلبی عروقی همچنین در افرادی که هیچ فاکتور خطری ندارند می تواند بروز کند. این بدان معناست که افرادی که وزن طبیعی و فشار خون و کلسترول طبیعی دارند. دیابت و هیچ سابقه خانوادگی ندارند هنوز هم ممکن است به این بیماری ها مبتلا شوند.

نقش مشاوره در یادگیری «زندگی و راهکارهای سالم»

مشاوره در مورد زندگی و راهکارهای سالم به معنای ارائه آموزش عمیق در مورد فواید رژیم غذایی سالم قلب و ورزش منظم است. یک رژیم غذایی سالم از نظر قلب سرشار از سبزیجات، میوه ها، فیبر و غلات کامل است و از نظر نمکی، گوشت قرمز و فرآوری شده و چربی های اشباع کم است. در مورد ورزش، دستورالعمل ها حداقل 2.5 ساعت ورزش متوسط ​​یا 75 دقیقه ورزش شدید هر هفته توصیه می کنند. افراد می توانند با ارائه جزییات و سوابق پزشکی، شخصی و خانوادگی خود در طول جلسات مشاوره به راحتی راهکارهای مفیدی را در مورد پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی آموزش ببینند. مشاوره موثر به طور کلی نیاز به چندین جلسه درمان دارد.

مزایا و مضرات مشاوره در افراد بدون عوامل خطر

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت

برخی شواهد نشان می دهد كه گاهی اوقات مشاوره در مورد زندگی سالم با آموزش های غلط و اشتباهی همراه بوده و در نهایت این مشاوره منجر به افزایش وزن بدن، فشار خون و كلسترول افراد می شود. اما به طور کلی، مزایای مشاوره درست و صحیح از مراکز معتبر و زیر نظر متخصصین با تجربه به افرادی که علاقه مند و آماده برای ایجاد تغییر در سبک زندگی هستند، می تواند بسیار مفید و موثر واقع شود. بنابراین USPSTF توصیه می کند برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی بهتر است در مورد مشاوره های فردی اقداماتی صورت گیرد. USPSTF توصیه می کند این تصمیم گیری باید برای افراد بدون عوامل خطر هم صورت بگیرد.

عوامل خطر بیماری های قلبی

عوامل خطر در ایجاد بیماری های قلبی شامل موارد زیر است:

 • سن
 • جنسیت
 • سیگار کشیدن
 • سابقه خانوادگی
 • مصرف برخی داروها
 • رژیم غذایی ضعیف
 • سطح کلسترول بالا
 • ابتلا به انواع دیابت
 • بهداشت نامناسب
 • عدم تحرک جسمی
 • سابقه فشار خون بالا
 • استرس و بیماری های روانی

راهکارهای مشاوره برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی

شما می توانید برای مشاوره با متخصص مربوطه و یا کادر درمان به منظور آموزش و یادگیری راهکارهای مقابله با پیشگیری از ابتلا به بیماری های قبلی به مراکز درمانی و بهداشتی و یا یک پزشک عمومی و یا متخصص تغذیه مراجعه کنید. اما شاید شما از آن دسته افرادی باشید که به هر دلیل ممکن از جمله پیشگیری از ابتلا و شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس در این اوضاع از رفتن به مراکز درمانی خودداری می کنید. نگران نباشید. استفاده از مشاوره آنلاین این مشکل را به راحتی حل کرده است. شما می توانید در هر ساعت شبانه روز به صورت آنلاین در مورد وضعیت خود از افراد با تجربه و متخصصین برتر در حوزه پزشکی مشاوره بگیرید.

پزشکت به عنوان بزرگترین جامعه آنلاین بیمار و پزشک

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت

اگر تصمیم گرفته اید در مورد وضعیت سلامتی خود و پیشگیری ها و راهکارهای مقابله با بیماری های قلبی قدمی بردارید  پزشکت  رابه شما پیشنهاد می کنیم. اپلیکیشن پزشکت با ارائه مشاوره آنلاین (تصویری، صوتی و نوشتاری) در هر مکان و در هر لحظه از شبانه روز این امکان را به شما می دهد تا با پزشکان و مشاورین معتبر و برتر ارتباط مستقیم برقرار نموده و در هر زمینه ای از حوزه های پزشکی و سلامتی مشاوره دریافت کنید. شما در پزشکت می توانید برای بررسی وضعیت سلامتی خود به خصوص در ارتباط با بیماری های قلبی عروقی با پزشکان یک مشاوره کاملا محرمانه و مفید و موثری داشته باشید. در اپلیکیشن پزشکت شما می توانید با بیش از «53» متخصص و جراح قلب و عروق در ارتباط باشید. حتی با ارائه جزییات و سوابق پزشکی خود برای یکبار هم شده وضعیت سلامتی خود را بررسی کنید.

علاوه بر آن شما در صورت تمایل به یادگیری راهکاری های یک زندگی سالم و تغذیه متناسب با سلامت قلب خود می توانید از متخصصین رژیم تغذیه در پزشکت مشاوره بگیرید.

با کسب آگاهی در مورد اهمیت مشاوره در پیشگیری از بیماری های قلبی به یاد داشته باشید:

« یک ریال هزینه کردن برای پیشگیری، ارزشی برابر خرج کردن هزار ریال برای درمان را دارد».

آمادگی برای مشاوره آنلاین از پزشکت برای بیماران قلبی

اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی | پزشکت

مشاوره آنلاین شاید با یکسری ایراد ها و ترس های همراه باشد، چون برخی افراد در مورد محرمانه بودن اطلاعات خود در حین مشاوره با پزشک و متخصصین مربوط دچار ترس و تردید هستند در حالی که پزشکت با بیش از صدها متخصص در «39» حوزه پزشکی به عنوان بزرگترین جامعه بیمار و پزشک کاملا این اطمینان را به شما می هد که هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید و مشاوره شما در یک بستری کاملا محرمانه و امن صورت می گیرد و از طرفی شاید افراد در حین مشاوره نتوانند استفاده لازم را از وقت و فرصت به دست امده کسب کنند. اما در این زمینه هم ما به شما پیشنهاد می کنیم برای آمادگی بیشتر در هنگام مراجعه به پزشک بهتر است قبل از شروع مشاوره لیستی از موارد زیر را یادداشت کنید:

 • دارو ها و مکمل های که مصرف می کنید همراه با دوز مصرفی و میزان آن ها
 • سوابق شخصی و خانوادگی خود در مورد بیماری های قلبی و جراحی های اخیری که داشته اید.
 • علائم احتمالی جسمی و روانی که در این مدت اخیر تجربه کرده اید. حتی مواردی که فکر می کنید به بیماری های قلبی عروقی ربط نداشته باشند.
 • اسکنی از سوابق پزشکی خود، اعم از نتایج آزمایشات، سونوگرافی و یا … . چون شما در پزشکت به راحتی می توانید تمام اطلاعات را در اختیار پزشک خود قرار دهید.

علاوه بر آن می توانید سوالات خود را قبل از برقراری جلسه مشاوره یادداشت کنید تا بتوانید از فرصت به دست آمده نهایت استفاده از تجربه و رهنمودهای متخصص مربوطه داشته باشید.

سوالات شما از پزشک در حین مشاوره آنلاین

مهمترین سوالاتی که می توانید در این زمینه از پزشک مربوط به بیماری های قلبی پرسید، عبارتند از:

 • آیا در معرض خطر بیماری های قلبی قرار دارم؟
 • آیا محدودیت هایی وجود دارد که باید رعایت کنم؟
 • آیا نیاز به تغییر سبک زندگی و یا رعایت رژیم غذایی خاصی دارم؟
 • آیا نیاز به مصرف دارو و یا مراجعه به پزشک متخصص قلب و عروق دارم؟
 • آیا وضعیت شغلی و روانی من می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد؟
 • با توجه به وضعیتی که دارم در صورت بروز چه علائمی باید به پزشک و یا جلسات مشاوره بعدی مراجعه کنم؟
 • من بیماری دیگری دارم. چگونه می توانم با توجه به بیماری و داروهای مصرفی سلامت قلبی خود را بهبود ببخشم؟
سوالات پزشک از شما در حین مشاوره آنلاین

پزشک ممکن است سوالات زیادی از شما بپرسد، برای پاسخ گویی به آنها آماده باشید.

برخی از این سوالات احتمالی، عبارتند از:

 • آیا سابقه مصرف سیگار، مواد مخدر و یا الکل دارید؟
 • آیا تا به حال علائم بیماری های قلبی را تجربه کرده اید؟
 • آیا تا به حال اختلالات روانی مانند افسردگی را تجربه کرده اید؟
 • آیا سابقه خانوادگی در زمینه بیماری های قلبی، دیابت یا بیماری جدی دیگر دارید؟

به یاد داشته باشید برای ایجاد تغییر در سبک زندگی سالم، مانند ترک سیگار، خوردن غذاهای سالم و فعالیت جسمی، هرگز دیر نیست. اینها خطوط اصلی دفاع در برابر بیماری های قلبی و عوارض آن هستند. اما با توجه به شناخت «اهمیت مشاوره در پیشگیری  از بیماری های قلبی» بهتر است برای یادگیری همین الان اقدام کنید. از یک متخصص با تجربه مشاوره بگیرید.

سخن آخر

«یک ریال هزینه کردن برای پیشگیری، ارزشی برابر خرج کردن هزار ریال برای درمان را دارد». این جمله دقیقا می تواند اهمیت مشاوره آنلاین در پیشگیری بیماری قلبی را گوشزد کند. اگر چه این طرز فکر شاید برای تعداد معدودی از بیماری ها منطقی و صادق باشد. اما برای همه بیماران قلبی که اکثر مبتلایان به آن باید تا آخر عمر با مشکلات این بیماری دست و پنجه نرم کنند حتما صدق می کند. این در حالی است که بیماری های قلبی، قاتل شماره یک زنان مردان در نظر گرفته شده است. حتی تخمین زده می شود که 90 درصد عوامل خطر بیماری های قلبی قابل پیشگیری هستند.

روز جهانی اهدا خون- پزشکت

همین حالا سوال خودتونو از بهترین متخصصان پزشکت بپرسید!

پزشکت رو در اینستاگرام دنبال کنید

pezeshket@

پزشکت رو در تلگرام دنبال کنید

pezeshket@

0

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین پزشکی در هر ساعت از شبانه روز

برای درک بهتر و بهبود کیفیت افراد مبتلا به اوتیسم در هر ساعت از شبانه روز مشاوره پزشکی و روانشناسی تلفنی بگیر.

درد زیر بغل ممکنه در اثر عواملی مثل التهاب زیر بغل، عفونت، تورم لنفاوی، اختلالات عضلانی و اسکلتی و حتی بیماری‌های قلبی و ریوی باشه. برای تشخیص صحیح و درمان علائمت با متخصص داخی مشاوره تلفنی بگیر.

برای کنترل قندخون و سبک زندگی سالم تر، 24 ساعته و تلفنی با بهترین متخصصان تغذیه کشور رژیم غذاییتو بگیر.

نقرس ناشی از تجمع اسید اوریک در مفاصله که با علائمی مثل درد شدید در مفاصل، تورم، قرمزی و حساسیت خودشو نشان میده. برای درمان علائمت با متخصص داخلی و روماتولوژی مشاوره تلفنی بگیر.

عشق یکطرفه می تونه یک تجربه دردناک و دشوار باشه. اگه تو رابطه یکطرفه گیر کردی و نیاز به کمک داری با روانشناس آنلاین 24ساعته مشاوره تلفنی بگیر.

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، چکاپ بارداری بده! حتی میتونی بدون مراجعه به مطب، آزمایشتو به پزشکت بدی تا راهنماییت کنه!