مشاوره تلفنی در بحران کرونا

در طول دوران بحران دشوار و بسیار چالش برانگیز کرونا، دستیابی به مراکز های معتبر درمانی و یا متخصصین و پزشکان با تجربه بسیار مهم است. در مشاوره تلفنی در بحران کرونا افراد می توانند با به اشتراک گذاشتن مشکلات خود از استرس ها و احساسات ناشی از تنهایی و انزوا دوران کرونا را درمان کنند. برخی از تحقیقات و بررسی ها نشان داده اند متاسفانه بعد از گذشت سه ماه از دوران بحرانی کرونا و قرنطینه های اجباری بسیاری از خانواده ها با فرسودگی خانوادگی ناشی از بحران کرونا روبرو شده اند که این موضوع منجر به بروز عوارض بسیار زیادی در بین خانواده ها و حتی افزایش تعداد مراجعین به دفاتر طلاق در چین شده است. بر همین اساس تصمیم گرفتیم با بررسی اهمیت مشاوره تلفنی در بحران کرونا، شما را با یک روند درمانی ساده مثل مشاوره تلفنی آشنا کنیم.

مشاوره تلفنی، روند درمانی بسیار ساده است که یک فرصت مناسب را برای شما مهیا می کند تا بتوانید با یک فرد کاملا حرفه ای، متخصص و باتجربه در هر زمینه پزشکی، روان پزشکی، پرستاری و حتی موارد نادرتر مانند طب کار، ارتوپدی، داروساز و غیره ارتباط برقرار سازید و از این طریق بتوانید در یک فضای کاملا امن با وی صحبت کنید و در مورد مشکل خود مشورت بگیرید.

مشاوره تلفنی، راهی برای آینده ای روشن تر

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

مشاوره تلفنی، روند درمانی است که به کودکان، نوجوانان یا بزرگسالان کمک می کند تا از طریق تلفن معمولی برای اتصال به یک درمانگر استفاده کنند. غالباً، مشاوره تلفنی یک روند مکمل برای سایر روش های درمانی آنلاین مانند مشاوه آنلاین می باشد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ارزش درمانی استفاده از مشاوره تلفنی دقیقا برابر روند های درمانی چهره به چهره می باشد. حتی در برخی موارد مشاوره تلفنی تاثیر بیشتری نسبت به روند درمانی حضوری داشته است. مزایا و مضراتی برای مشاوره تلفنی وجود دارد. اما همه آن ها از ذهن و طرز فکر افراد ناشی می شود و به طور عینی ثابت شده که مشاوره تلفنی روشی موثر و کاربردی می باشد. مشاوره تلفنی نیز روشی با ارزش برای کمک به افرادی است که فرصتی برای حضور در جلسات چهره به چهره و حضوری ندارند. اما دوست دارند مشکل خودشان را برطرف کنند.

پیش آگهی مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی، همچنین به عنوان مشاوره تلفنی شناخته می شود که در طی آن روند مکالمه با پزشک برای حل مشکلات سلامت روان، احساسات و مشکلات زندگی از طریق تلفن صورت می گیرد. پیش آگهی و چشم انداز این روند درمانی مثبت تلقی می شود. به نظر می رسد مشاوره تلفنی به لطف پیشرفت های بسیار وسیع در زمینه ارتباطات و دسترسی بسیار آسان محبوبیت زیادی پیدا می کند. مشاوره تلفنی راه بسیار خوبی برای اتصال به یک درمانگر حرفه ای برای افرادی است که مشاوره غیرحضوری را به حضوری ترجیح می دهند.

مشاوره تلفنی، راه ارتباطی با درمانگران برای مناطق محروم

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

اما مشکل دیگر در دوران بحران بوجود آمده کرونا ویروس شاید دسترسی مردم مناطق محروم و دورافتاده از مراکز درمانی معتبر باشد؛ اما خوشبختانه مشاوره تلفنی این معضل را حل کرده و شما در هر نقطه مکانی و هر زمانی که نیاز داشته باشید از این طریق می توانید با پزشکان و متخصصین با تجربه ارتباط برقرار کنید. مشاوره تلفنی یا مشاوره تلفنی در کنار مشاوره های آنلاین که در آن شما می توانید به صورت تلفنی، صوتی و ویدئویی با پزشک تماس برقرار کنید می تواند یک روند تکمیلی هم باشد. مشاوره تلفنی به افراد در مناطق دوردست و محروم این امکان می دهد تا در هر کجای ایران که هستند بتوانند با پزشک خود ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را برطرف سازند.

خدمات بالینی و آزمایشی در منزل

مشاوره تلفنی، راه درمانی موثر برای معلولین و سالمندان

برخی افراد ممکن است به هر دلیلی امکان خروج از منزل را نداشته باشند و برای رفتن به یک جلسه درمانی حضوری نیاز به کمک دیگران و یا صرف هزینه و وقت بیشتری داشته باشند؛ اما مشاوره تلفنی زندگی را برای این قشر جامعه بسیار آسان تر کرده است. معلولین، سالمندان و گروه های پرخطر نسبت به ابتلا کرونا ویروس نیازی به رزرو نوبت و صرف هزینه و وقت، کمک از یک پرستار و یا دیگران برای مراجعه به پزشک برای موضوعات پیش و پا افتاده خود ندارند. مشاوره تلفنی تمام این موانع را از سد راه معلولین و سالمندان برداشته است.

مشاوره تلفنی برای درمان آگورافوبیا بسیار مهم است.

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

اگر از آگورافوبیا رنج می برید یا می ترسید از خانه خود خارج شوید، شروع یک دوره مشاوره تلفنی می تواند شما را نجات دهد. در مشاوره تلفنی برای آگورافوبیا شما به راحتی می توانید به متخصصین و مشاورین حرفه ای در زمینه روان شناسی و روان پزشکی عضو خانواده هزار نفری پزشکت دسترسی پیدا کنید. با مشورت با درمانگرانی که وضعیت شما را کاملا درک می کنند می توانید شرایط زندگی خود را بهبود ببخشید.

آگورافوبیا، نوعی اختلال اضطراب است که شما از مکان یا موقعیت هایی که ممکن است باعث وحشت تان شود، دوری می کنید. در صورت ابتلا به آگورافوبیا، شما از وضعیت واقعی زندگی روزمره خود، مانند استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، قرار گرفتن در فضاهای باز، ایستادن در صف و حضور در اجتماع وحشت دارید. شما از حضور در مکان های عمومی و شلوغ می ترسید. فکر می کنید که به یک دوست نیاز دارید تا همراه شما باشد. ترس شما می تواند آنقدر زیاد باشد که شاید در بیشتر مواقع حاضر نباشید از منزل خارج شوید. درمان آگورافوبیا می تواند چالش برانگیز باشد. زیرا معمولاً درمان به معنای روبرو شدن با ترس است. اما با روان درمانی و دارو می توانید آگورافوبیا را درمان کرده و زندگی لذت بخش تری داشته باشید. در صورت عدم آمادگی مراجعه حضوری به پزشک، بهتر است از مشاوره تلفنی استفاده کنید.

علائم آگورافوبیا

علائم معمولی آگورافوبیا شامل ترس از موارد زیر است:

  • انتظار کشیدن در صف
  • ترک کردن خانه به تنهایی
  • جمعیت یا حضور در اجتماع
  • فضاهای باز مانند پارکینگ ها، پل ها یا مراکز خرید
  • فضاهای بسته مانند سینماها، آسانسورها یا فروشگاه های کوچک
  • استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، مانند اتوبوس، هواپیما یا قطار

شرایط ایجاد کننده آگورافوبیا، باعث اضطراب می شود. زیرا شما ترس دارید در صورت وحشت و بروز علائم نتوانید از کسی کمک بگیرید و یا از موقعیت فرار کنید. هراس و دوری شما از موقعیت، طولانی مدت است. معمولاً شش ماه یا بیشتر طول می کشد.

مشاوره آنی پزشکت، صرفه جویی در وقت و هزینه

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

شما در روند مشاوره تلفنی می توانید در هر زمان ممکن که می خواهید با متخصصین و درمانگران پزشکت ارتباط برقرار کنید. محدودیت زمانی خاصی ندارید. حتی نسبت به مشاوره حضوری می توانید سریع تر مشکلات خود را با درمانگر در میان بگذارید. شما مجبور نیستید نوبت های طولانی مدت رزرو کنید. یا منتظر یک زمان مناسب برای مراجعه به پزشک باشید.

پزشکت در یک اقدام کاملا دلسوزانه برای رفع فوری و آنی نیازهای مراجعین خود، امکان مشاوره آنی با درمانگران را در اپلیکیشن پزشکت فراهم کرده است. شما با استفاده از این خدمات جدید پزشکت به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید به یک درمانگر متصل شوید و مشکل خود را مطرح کنید. در مشاوره آنی پزشکت که به صورت تلفنی صورت می گیرد شما 30 دقیقه فرصت دارید که با درمان گر خود در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید. در حالی که در جلسات درمانی حضوری شاید فرصت کوتاه ویزیت پزشک این امکان را به شما ندهد که بتوانید موضوعات خود را عنوان کنید. یا گاها برخی از آن ها را در هنگام مراجعه به پزشک فراموش هم کنید.

اما در مشاوره آنی و تلفنی پزشکت، 30 دقیقه مشاوره گرفتن فرصت کمی نیست. به خصوص که شما با یک فرد با تجربه و صلاحیت دار و حتی با تخصص ویژه در زمینه مشاوره تلفنی ارتباط برقرار می کنید. این به معنی یک فرصت استثنایی برای صرفه جویی در وقت و هزینه مراجعه حضوری به مطب و تمرکز بر بهبود زندگی در طول بحران کرونا می باشد.

جلسات مشاوره تلفنی در پزشکت

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

جلسات مشاوره تلفنی به طور معمول از 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. اما در صورت لزوم می توان این مدت زمان را افزایش هم داد. شما در مشاوره تلفنی، آزادی بیشتری نسبت به روش های سنتی مشاوره دارید. انجام یک جلسه درمانی تلفنی بسیار آسانتر از روند مشاوره حضوری است. در مشاوره حضوری شما مجبور هستید در یک اتاق با جو کاملا درمانی با مشاور خود ارتباط برقرار کنید. در برخی موارد ممکن است این ارتباط برقرار کردن با مشاور و صحبت در مورد مشکلات خانوادگی و یا حتی جنسی برای شما تا حدودی سخت و زمان بر باشد. در این صورت ممکن است فرصت و زمان مشاوره شما کوتاه باشد و نتوانید اصل کلام را عنوان کنید.

علاوه بر آن در مشاوره حضوری شما مجبور هستید وقت، هزینه و زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید به مطب پزشک خود دسترسی پیدا کنید. یا حتی در نوبت گرفتن برای قرار ملاقات با پزشک خود مجبور هستید روز ها و یا هفته ها صبر کنید. ممکن است در طول این فاصله زمانی گاها علائم و بیماری شما بدتر شده و منجر به بروز عوارض بیشتر شود. از طرفی هم با توجه به شروع فاز دوم بیماری و عفونت کشنده کرونا ویروس، عقل حکم می کند تا حد ممکن از مراجعه به مراکز درمانی که پرشده از بیماران و ناقلان احتمالی این ویروس جلوگیری کنیم. این امر مخصوصاً برای كسانی كه بیرون آمدن از خانه برای آن ها دشوار است بسیار با اهمیت و قابل تامل می باشد.

مشاوره تلفنی و حفظ حریم خصوصی در پزشکت

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

حفظ حریم خصوصی در زمان برقراری جلسات مشاوره بسیار مهم و حیاتی است. متاسفانه برخی افراد استفاده از مشاوره برای بیان مسائل و مشکلات شخصی خود را نوعی ننگ می دانند. در حالی که خوشبختانه جلسات مشاوره آنلاین و تلفنی در مراکز معتبر با فراهم کردن یک بستر کاملا امن به شما این اطمینان را می دهد که حریم خصوصی و تمام جزییات پزشکی و سوابق شما کاملا حفظ خواهد شد. تحت هیچ شرایطی مکالمه شما با پزشک شنود و ضبط نخواهد شد. علاوه بر آن، مشاوره تلفنی یک حریم خصوصی اضافی را ایجاد می کند که شما ضمن ارتباط با درمانگر خود کاملا ناشناس باقی بمانید. هرگز نیازی به نگرانی درمورد حفظ حریم خصوصی در مشاوره تلفنی نخواهید داشت. این حریم خصوصی اضافی همچنین می تواند باعث شود تا بعضی از افراد راحت تر با پزشک خود صحبت و روند درمانی را سریع تر دنبال کنند.

نحوه مشاوره تلفنی در پزشکت

مشاوره از طریق تلفن شبیه به مشاوره سنتی چهره به چهره است. مشاوره تلفنی یک فرصت مناسبی را برای شما ایجاد می کند که در آن می توانید با یک درمانگر به صورت نفر به نفر در مورد موضوعاتی که بر زندگی شما تأثیر می گذارد صحبت کنید. استفاده از مشاوره تلفنی در اکثر مواقع فرایند درمان را سرعت می بخشد. چون شما وقت زیادی برای ارتباط با پزشک خود دارید و «اتصال به پزشک» در مشاوره تلفنی برای شما آسان تر است.

توجه داشته باشید در مراکز معتبری مانند پزشکت صلاحیت و مدارک تمام متخصصین و پزشکان عضو این مجموعه ارزیابی می شود و در صورت تایید نهایی در کمیته بازرسی و ارزیابی عضویت آن ها مورد تایید قرار خواهد گرفت؛ بنابراین درمانگران تلفنی که شما از آن ها مشاوره می گیرید دقیقاً تجربه تکنیک های درمانی حضوری را کاملا دارند و دقیقا طبق همان تکنیک ها به حرف های شما گوش می دهد و راهکارهای مناسب را ارائه می دهند.

  • اگر فکر می کنید همین الان نیاز به یک مشاوره تلفنی دارید!
  • اگر در مراجعه حضوری با یک روان شناس، روان پزشک و یا سکس تراپ مشکل دارید!
  • اگر در مورد تصمیم برای ازدواج و یا حتی طلاق نیاز به مشاوره آنی با یک درمانگر دارید!
  • اگر مدت هاست که یک مشکل روانی، جسمی، موضوع خانوادگی، اختلال جنسی دارید که فرصت مراجعه به پزشک را پیدا نکرده اید!

ما گزینه مشاوره آنی و تلفنی پزشکت را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای ارتباط با درمانگران عضو خانواده هزار نفری پزشکت می توانید اپلیکیش پزشکت را همین حالا با استفاده از راهنمای زیر نصب کرده و گزینه مشاوره آنی را انتخاب کنید.

اهمیت تلفن درمانی در بحران کرونا | پزشکت

اگر سوالی دارید، از تماس با تیم پشتیبانی اختصاصی، واجد شرایط و شبانه روزی ما دریغ نکنید. برای ارتباط با واحد پشتیبانی با شماره تلفن 91002055 – 021 تماس بگیرید.

مشاوره حضوری
مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی
در سال ها تحقیق و مطالعه اثبات شده که روند مؤثری است.
تحقیقات جدید نشان می دهد مشاوره آنلاین بعضاً مؤثرتر از مشاوره حضوری است.
مشتری ممکن است توسط مشاور مورد ترس قرار گیرد.
مشتری کمتر از مشاور احساس ترس می کنند.
مشتریان ممکن است راهنمایی و مشاوره یک مشاور را فراموش کنند.
مشتری می تواند سوابق جلسات درمانی خود را نگه دارد.
ممکن است مشاور در مورد مشکل مراجعه کننده تجربه لازم را نداشته باشد.
مشتریان می توانند مشاور متخصص در زمینه مشکل خود قبل از شروع جلسات درمانی انتخاب کند.
مشاور ممکن است از قومیت یا زبان مشتری آشنایی نداشته باشد.
مشتری می توانند یک مشاور مناسب با قومیت و زبان خود انتخاب کنند.
مشتری ممکن است پیشرفت خود را به وضوح نبیند.
متن ذخیره شده و مشاوره صوتی و ویدئویی گواهی بر پیشرفت روند درمان مشتری است.
مشتری باید بر نگرانی ها و ترس های خود از مشاوره غلبه کند.
با احساس ناشناس بودن، مشتریانی که دلهره و ترس دارند بیشتر به دنبال مشاوره آنلاین هستند.
برای مشتریانی که به صورت شفاهی ارتباط برقرار می کنند ایده آل است.
برای مشتریانی که به صورت شفاهی یا با نوشتن ارتباط برقرار نمی کنند ایده آل است.
مشتریان باید وقت در مطب مشاور منتظر بماند.
وقت مشتری صرف مشاوره می شود.
ممکن است بین جلسات درمانی وقفه ایجاد شود.
مراجعه کننده در هر زمانی می تواند به مشاور خود دسترسی داشته باشد.
برای بیماران یا معلولان جسمی سخت و دشوار است.
در دسترس همه افراد به خصوص زنان خانه دار و بیماران قرار دارد.
خطر سوء رفتار جنسی یا اجتماعی مشاور وجود دارد.
پتانسیل کمتری برای سوء رفتار جنسی یا اجتماعی مشاور وجود دارد.
اغلب راجعه کننده باید برای جلسه درمانی نوبت بگیرد.
مشاور همیشه در دسترس است.
ثابت شده است که برای ایجاد ارتباط بین مشاور و مشتری موثر است.
تحقیقات جدید نشان می دهد که برای ایجاد ارتباط بین مشاور و مشتری مؤثر است.
افراد اغلب توسط افراد دیگر در دفتر مشاوره دیده می شوند.
به دلیل فاصله گرفتن از مشاور و نبود دفتر مشاوره، ننگ اجتماعی برطرف می شود.
مشتریان می توانند بهترین مشاور را در منطقه خود جستجو کنند.
مشتریان می توانند در خارج از محدوده خود به دنبال یک مشاور عالی باشند.
مشتری و مشاور باید در یک زمان مشخص و در یک مکان مشخص حضور پیدا کنند.
مشتری و مشاور در یک مکان مشخص ملاقات نمی کنند و گاهی اوقات زمان مشخصی وجود ندارد.
نرخ ها بخصوص در مناطق شهری می توانند گران باشند.
مشتری هزینه کمتری را بابت مشاوره پرداخت می کند.
معمولاً در ساعات کاری و غیرتعطیل انجام می شود.
پتانسیل خدمات دهی برای ساعات طولانی و روزهای تعطیل را دارد.

منبع:

https://www.uktherapyguide.com/session-type/phone-counselling-therapy/ctc1012