متخصص داخلی کیست؟

متخصص داخلی یا پزشک داخلی، بیماری های مربوط به اندام های داخلی بدن را درمان می کند. شما با مراجعه به متخصص داخلی و یا مشاوره آنلاین از متخصص داخلی می توانید بیماری های اندام های داخلی خود را درمان کنید. از آنجایی که بسیار از افراد در انتخاب و مراجعه این متخصصین و پزشک عمومی دچار شک و تردید دارند، ما سعی کرده ایم در این مقاله از پزشکت، اطلاعاتی را پیرامون اینکه متخصص داخلی کیست، چه زمانی به متخصصین مراجعه کنیم، فرق بین متخصص داخلی و پزشک عمومی چیست، چگونه متخصص داخلی شویم و چگونه از این متخصصین مشاوره بگیریم و انواع متخصص داخلی را بررسی کرده ایم. پس برای کسب اطلاعات مربوط به متخصص داخلی این متن را تا انتها بخوانید.

این متخصصین، متخصصینی هستند در زمینه داخلی است. این شاخه از پزشکی طیف وسیعی از بیماری ها را تحت پوشش قرار می دهد که بر اندام های داخل بدن تأثیر می گذارد. متخصصان داخلی فقط بزرگسالان را درمان می کنند و کودکان یا نوجوانان را درمان نمی کنند. کودکان و نوجوانان برای معالجه مشکلات و بیماری های داخلی خود باید به متخصص اطفال مراجعه کنند.

انواع متخصص داخلی یا فوق تخصص های داخلی

متخصص داخلی کیست؟ | پزشکت

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

قلب و عروق یکی از فوق تخصص هایی است که در این تخصص می توان در این زمینه ادامه تحصیل داد.

این متخصصین طیف وسیعی از بیماری ها را در بزرگسالان درمان می کنند. با این حال، برخی از این متخصصین در بخشهای خاصی از طب داخلی در تخصص خود تمرکز می کنند.

نمونه هایی از این فوق تخصص ها عبارتند از :

درمان بیماری با متخصص داخلی

اگر به دنبال این هستید که این متخصص کدام بیماری ها را درمان می کند و در چه زمانی باید به این متخصصین مراجعه کنیم باید توجه داشته باشید که این متخصصین، بزرگسالان را در هر سنی درمان می کنند و اولین مراجعه درمان اکثر بزرگسالان، مراجعه به یک متخصص داخلی است. آنها معمولاً در مطب یا کلینیک کار می کنند، اما بعضی از آنها ممکن است در بیمارستان ها در یک بخش مانند مراقبت های ویژه هم فعالیت داشته باشند.

پزشکی داخلی یک رشته گسترده است. وظیفه آنها هماهنگی مراقبت و مدیریت درمان، احتمالاً در دوره های درمانی در طولانی مدت است.

این متخصصین نیاز به دانش گسترده و جامع پزشکی دارند. چون بسیار از افرادی که به این متخصصین مراجعه می کنند، به خصوص بزرگسالان و سالمندان، ممکن است چندین بیماری زمینه ای داشته باشند. این متخصص برای ارائه مراقبت های خوب، باید درک عمیقی از انواع بیماری ها و ارتباط آنها با همدیگر داشته باشد.

این متخصص وضعیت های مختلف یک بیمار را با دقت کنترل می کند و در صورت لزوم، روش های درمانی را به طور منظم ارائه می دهد.

این متخصصین همچنین ممکن است تحقیقات پزشکی یا آکادمیک انجام دهند، که می تواند شامل کارهای مختلفی از اجرای آزمایش های بالینی تا تجزیه و تحلیل سوابق بیمار باشد.

تخصص و آموزش های لازم برای متخصص داخلی شدن

متخصص داخلی کیست؟ | پزشکت

برنامه ها و دوره های آموزشی برای اینکه چگونه متخصص داخلی شویم، تا حدودی شبیه به برنامه ها و دوره های سایر رشته های پزشکی است.

در اکثر دانشکده های پزشکی قبل از ورود دانش آموزان به تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز دارند اما برخی از آنها 3 سال دانشکده را می پذیرند.

در دانشکده پزشکی، دانشجویان 4 سال آموزش پزشکی و آموزش را فرا می گیرند. این آموزش شامل مطالعه ساختاری و چرخش در اقدامات پزشکی و بیمارستانها خواهد بود.

پس از گذراندن مدرک پزشکی، متخصصان داخلی باید یک برنامه دستیاری عمومی پزشکی داخلی را انجام دهند، که آموزش عملی بیشتری را برای آمادگی در زندگی به عنوان پزشک فراهم می کند.

برنامه دستیاری برای پزشکان در آمریکا برای پزشکی لازم است. این برنامه ها معمولاً حداقل 3 سال به طول می انجامد، اما برای تخصص هایی که شامل جراحی هستند، ممکن است طولانی تر باشند.

همه پزشکان باید در طول سال اول اقامت خود، یک دوره مجوز پزشکی را پشت سر بگذارند. شورای اعتباربخشی تحصیلات تکمیلی پزشکی این برنامه ها را معتبر می داند.

پس از اتمام دوره اقامت، برخی از متخصصان داخلی می توانند تخصص را انتخاب کنند. آنها یک بورس تحصیلی را در زمینه تخصص خود انجام می دهند، که ممکن است 3 سال طول بکشد.

برخی از متخصصین داخلی تمایل دارند مهارت های تحقیقاتی رسمی تر، مانند دکترا، را ادامه دهند. حتی بعضی از پزشکان ترجیح می دهند وقت خود را صرف تحقیقات پزشکی کنند.

تفاوت متخصص داخلی با پزشک عمومی

متخصص داخلی کیست؟ | پزشکت

پزشکان داخلی و پزشکان عمومی تا حدودی شبیه به یکدیگر هستند و اغلب بسیاری از بیماران مشابه را معاینه خواهند کرد. هر دو آنها پزشک مراقبت های اولیه هستند، اما تفاوت های اساسی بین متخصص داخلی و عمومی وجود دارد.

در حالی که متخصصان داخلی بزرگسالان را درمان می کنند، پزشکان عمومی افراد در هر سنی از جمله کودکان و نوجوانان را درمان خواهند کرد.

یک پزشک عمومی هم در طب داخلی و هم در انواع دیگر رشته های پزشکی از جمله مراقبت از کودکان برای کودکان آموزش های لازم را خواهد دید.

سخن آخر

متخصصان داخلی پزشکانی هستند که طیف وسیعی از بیماری ها در بزرگسالان را برای مدت طولانی درمان می کنند.

متخصص داخلی یک شغل چالش برانگیز است، زیرا آنها با انواع مختلفی از بیماری ها سروکار دارند. از طرفی هم، بعضی از افراد چندین بیماری طولانی مدت دارند و نیاز به مراقبت پیچیده دارند.

متخصصان داخلی برای درمان بهتر اغلب با متخصصان دیگر همکاری می کنند برخی نیز به تحقیقات پزشکی می پردازند. مسیر آموزش آنها شامل 4 سال دانشکده پزشکی و حداقل 3 سال تخصص می باشد.

منبع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/327316#summary