اخبارعمومی و داخلیکرونا

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟

 هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟ با توجه به بحران کرونا این پرسش، یکی از سوالاتی هست که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول نموده است. کارشناسان در جواب این سوال که هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است می گویند: دولت فدرال میلیاردها دلار برای تولید واکسن کرونا هزینه کرده است.

در ایالات متحده آمریکا، دولت هزینه واکسن ها را حداقل در ابتدا تأمین می کند؛ اما در بعضی موارد، افراد ممکن است مجبور به هزینه های خاصی را پرداخت کنند.

واکسن کرونا ممکن است تا پایان دسامبر در دسترس عموم قرار گیرد. دولت فدرال ایالات متحده آمریکا میلیاردها دلار برای تولید واکسن ها هزینه کرده است. آنها همچنین صدها میلیون دوز سفارش داده اند.

شرکت داروسازی AstraZeneca اعلام کرده که واکسن کرونا در این شرکت 70 درصد موثر بوده است. این سومین واکسنی است که در پیشگیری از موارد شدید کرونا می تواند موثر واقع شود. علاوه بر آن، شرکت های Pfizer و Moderna اخیراً اعلام کردند که واکسن هایشان تقریباً 95 درصد موثر است.

سازمان غذا و دارو (FDA) اکنون داده های کارآزمایی بالینی را ارزیابی می کند و اگر همه برنامه ریزی ها به درستی پیش برود، در اواسط دسامبر مجوز استفاده اضطراری (EUA) این واکسن صادر می شود.

در صورت تأیید واکسن ها، دوزها در عرض 24 ساعت ارسال و توزیع خواهند. مقامات ارشد بهداشت انتظار دارند تا زمان شروع تعطیلات، گروه های دارای اولویت بالا مانند سالمندان و کارکنان مراکز درمانی که بیشتر در معرض خطر هستند، واکسینه شوند.

دولت فدرال برای تولید واکسن کرونا چقدر هزینه کرده است؟

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟ | پزشکت

کارشناسان می گویند دولت فدرال برای تولید و توزیع واکسن کرونا با Moderna، Pfizer، Johnson & Johnson، Novavax و AstraZeneca همکاری کرده است.

 • دولت فدرال نزدیک به 9 میلیارد دلار برای تأمین بودجه تولید و تولید واکسن ها متعهد شده است.
 • Novavax 1.6 میلیارد دلار بودجه فدرال برای تحقیق، توسعه و 100 میلیون دوز دریافت خواهد کرد.
 • Moderna برای تولید واکسن کرونا نزدیک به 1 میلیارد دلار دریافت کرده و قرار است 1.5 میلیارد دلار برای 100 میلیون دوز اضافی دریافت کند.
 • & Johnson Johnson، 456 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه واكسن دریافت كردند و برای 100 میلیون دوز 1 میلیارد دلار به آنها پرداخت می شود.
 • در Pfizer با شریک آلمانی خود BioNTech 1.95 میلیارد دلار برای 100 میلیون دوز هزینه شده است، اما هیچ بودجه فدرال برای تحقیق و تولید واکسن خود دریافت نکرد.
 • AstraZeneca قرار است 1.2 میلیارد دلار دریافت کند که 300 میلیون دوز را همراه با هزینه های خاص مربوط به آزمایشات بالینی مرحله 3 و ساخت آن پوشش می دهد.

دولت فدرال احتمالاً در ماه های آینده دوزهای بیشتری را خریداری خواهد کرد. در حال حاضر، دولت متعهد شده است که 500 میلیون دوز اضافی از Pfizer خریداری کند و ممکن است 200 میلیون دلار دیگر از Johnson & Johnson خریداری کند.

هزینه هر دوز واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟ | پزشکت

بیماری ژنتیک
ویزیت آنلاین
 • واکسن دو دوزه Novavax 1.6 16 دلار تخمین زده می شود.
 • هزینه هر دوز واکسن کرونا بسته به نوع آن از 3 تا 37 دلار خواهد بود.
 • Moderna، یک واکسن در دوز را تولید می کند واخیراً اعلام کرده است که هر دوز دارو حدود 32 تا 37 دلار است.
 • واکسن Pfizer که در دو دوز نیز تجویز می شود، انتظار می رود که هر دوز 19.50 دلار هزینه داشته باشد.
 • هزینه هر دوز واکسن دو دوز جانسون 10 دلار تخمین زده می شود و واکسن دو دوز AstraZeneca می تواند ارزان ترین مقدار باشد و فقط 3 تا 4 دلار در هر نوبت است.

مقامات بهداشتی فدرال قبلاً اعلام کرده اند، هیچ شخصی هزینه واکسن را از جیب خود پرداخت نمی کنند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اعلام کرده است: دوزهای واکسن خریداری شده با دلار مالیات دهندگان ایالات متحده آمریکا بدون هیچ هزینه ای به مردم آمریکا داده می شود. برخی از ارائه دهندگان واکسن ممکن است بابت تزریق هزینه دریافت کنند اما افراد می توانند این هزینه را پس بگیرند.

CDC می گوید: ارائه دهندگان واكسن می توانند این هزینه را توسط شركت بیمه عمومی یا خصوصی بیمار و منابع درمانی جبران كنند.

هزینه توزیع و مدیریت واکسن کرونا چقدر است؟

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟ | پزشکت

علاوه بر بودجه تحقیق، توسعه و تولید واکسن ها، دولت فدرال همچنین برای توزیع واکسن ها با مک کیسون همکاری کرده است.

دولت همچنین کیت های جانبی ایجاد کرده است که حاوی سوزن، سرنگ و تجهیزات محافظت شخصی (PPE) است. علاوه بر آن، واکسن کرونا ممکن است چندین هزینه اضافی دیگر مانند هزینه نگهداری از آن هم داشته باشد.

زیرا برخی از واکسن ها باید در دمای بسیار سرد نگهداری شوند. از طرفی هم، بسیاری از بیمارستان ها و داروخانه های خرده فروشی شرایط نگهداری از این واکسن ها را ندارند.

علاوه بر آن، آموزش کارکنان بهداشتی که واکسن ها را باید به مردم تزریق کنند، نیاز به بودجه جدا گانه دارد. بر همین اساس کارشناسان انتظار دارند هزینه واکسن پس از شیوع بیماری کرونا افزایش یابد.

دوزهای اولیه توسط دولت فدرال خریداری و ارائه می شود. اما مشخص نیست که قیمت واکسن برای مصرف عمومی با اتمام دوزهای اولیه خریداری شده توسط دولت چگونه تعیین می شود.

هزینه های واکسیناسیون پس از همه گیری تا حد زیادی به تقاضا بستگی دارد. تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا افراد در طول سال به تزریق تقویت کننده احتیاج دارند یا اینکه واکسن مانند تزریق آنفولانزا سالانه تزریق می شود، لازم است.

هزینه واکسن تنها مانع واکسیناسیون نیست.

هزینه واکسن کرونا در آمریکا چقدر است؟ | پزشکت

برخی از کارشناسان نگرانند که برای اطمینان از واکسیناسیون گسترده و پیشگیری از بیماری کرونا باید اقدامات بیشتری انجام شود. به طور خاص، ممکن است افرادی که بیمه درمانی ندارند مجبور شوند هزینه واکسن COVID-19 را از جیب پرداخت کنند. علاوه بر آن، هزینه واکسن کرونا فقط شامل خود واکسن نیست بلکه هزینه ویزیت پزشک و پرداخت هزینه ویزیت مطب هم خواهد بود.

یکی از راه های افزایش جذب واکسن، غیر از کاهش هزینه، سهولت دسترسی به واکسن است، مانند ارائه کلینیک های واکسیناسیون در مدارس، محل های کار و سایر مکان هایی که مردم مراجعه می کنند.

این امر به ویژه با توجه به اینكه نظرسنجی ها نشان داده است كه یك سوم تا نیمی از آمریكایی ها به دلایل مختلف واكسن COVID-19 دریافت نمی كنند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حتی اگر واکسن برای افرادی که آن را دریافت می کنند رایگان هم باشد، موارد دیگری وجود دارد که می تواند میزان واکسیناسیون را کاهش دهد. این شامل هزینه های اضافی برای واکسن و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ذخیره و تزریق واکسن به افراد زیاد است.

 ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ثبت شده می توانند واکسن ها را بدون هزینه دریافت کرده و کودکان را در کلینیک خود واکسینه کنند. اما به نظر می رسد هیچ برنامه مشابهی برای بزرگسالان وجود ندارد.

حرف آخر

دولت فدرال میلیاردها دلار برای تحقیق، توسعه و تولید واکسن کرونا هزینه کرده است. تحت عملیات Warp Speed، به محض اینکه واکسن ها توسط FDA تایید شود که ممکن است از اواسط دسامبر انجام شود، میلیون ها دوز در سراسر کشور به گروه های پر خطر توزیع خواهد شد. این واکسن ها بدون هزینه برای آمریکایی ها در دسترس قرار می گیرد. اما برخی از ارائه دهندگان ممکن است هزینه های اداری را که قابل جبران است، دریافت کنند.

بروس ی. لی، استاد دانشگاه سیتی نیویورک در مورد قیمت واکسن کرونا می گوید: این واکسن ها با توجه به هزینه های قابل توجه مراقبت های بهداشتی، می توانند قیمت بسیار بالاتری داشته باشند. د. وی می گوید: آنچه در واکسن Covid-19 وجود دارد این است که حتی با قیمت های واقعاً بسیار بالا، باز هم ارزشمند است.

دسترسی و مقرون به صرفه بودن واکسن کرونا خیلی مهم است. اولویت اصلی دیگر آموزش های لازم مردم در مورد واکسن ها از طریق همکاری سازمان های خصوصی، دولتی و جامعه می باشد.

شما می توانید سایر اخبار مربوط به کرونا ویروس، مشتمل بر اخبار زیر را از  پزشکت پیگیری کنید:

 منابع:

https://www.healthline.com/health-news/how-much-will-it-cost-to-get-a-covid-19-vaccine

https://www.forbes.com/sites/katiejennings/2020/11/17/how-much-will-a-covid-19-vaccine-cost/?sh=555ddff5576d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا