اخبارکرونا

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ

کرونا در ترامپ چگونه درمان شد؟

در پی مثبت شدن نتایج آزمایش کرونا ویروس در ترامپ، درمان های احتمالی کرونا در ترامپ زیاد مورد بحث قرار گرفته است. این در حالی است که رئیس جمهور دونالد ترامپ و بانوی اول ملانیا ترامپ اعلام کرده بودند، که علائم خفیف COVID-19 دارند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور و ملانیا ترامپ، بانوی اول اعلام کردند که آزمایش هردو برای COVID-19 اوایل صبح جمعه مثبت بود. طبق بیانیه ملانیا ترامپ و رئیس دفتر رئیس جمهور، از بعد از ظهر جمعه، آنها علائم خفیفی را تجربه کردند. اما با این حال وضعیت عمومی آنها خوب بوده است.

اگرچه اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به COVID-19 مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند. در این شرایط بیماران می توانند در خانه با استراحت، استامینوفن و مایعات درمان شوند. اما درصد کمتری از مردم بیماری و علائم شدیدتر را تجربه می کنند. این بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان و استفاده از اکسیژن دارند. از طرفی هم به نظر می رسد که هیچ درمانی یا واکسنی برای COVID-19 وجود ندارد. اما دو دارو – داروی ضد ویروس Remdesivir و کورتیکواستروئید دگزامتازون – می توانند به کاهش طول مدت بیماری و میزان مرگ و میر کمک کنند، اما آنها درمان های اصلی این بیماری نیستند.

دکتر متیو هاینز، در بیمارستانی در توسان، در این باره می گوید: ما نمی خواهیم کسی به این بیماری هولناک مبتلا شود. زیرا احتمال زیادی وجود دارد که بیماری در فرد بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد. ویروس کرونا ویروس، حد و مرز خاصی را نمی شناسد.حتی می تواند هر کسی در هر سنی را مبتلا کند.

چگونه COVID-19 پیشرفت می کند؟

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ | پزشکت

احتمال پیشرفت بیماری کرونا در هر فردی وجود دارد. اکثر افراد علامت خاصی از بیماری را ندارند یا فقط علائم خفیف را تجربه می کنند، از جمله:

نوشته های مشابه

هم اکنون با مشاوران پزشکت مشاوره آنلاین بگیرید

  • گلودرد
  • آبریزش بینی
  • از دست دادن چشایی و بویایی

دکتر مانیشا جوتانی، متخصص بیماری های عفونی در مورد پیشرفت بیماری کرونا می گوید: بسیاری از افراد در عرض چند روز احساس بهتری پیدا می کنند. در حالی که دیگران برای رسیدن به شرایط طبیعی به 2 هفته زمان نیاز دارند. برخی از افراد، علائم شدیدتری را حدود یک هفته پس از ابتلا به ویروس تجربه می کنند.

به گفته جوتانی، گاهی اوقات علائم خفیف تر بهبود می یابند. حتی تا 7 تا 10 روز ممکن است بدتر شوند؛ اما این عفونت حدود 6، 7، 8 روز ممکن است افت شدید را ایجاد کند. در این شرایط اصطلاحا گفته می شود که بار ویروسی به یک سطح بحرانی رسیده و بدن را وادار به واکنش می کنند. این شرایط، باعث التهاب بیش از حد و تجمع مایعات در ریه ها می شود.

پیشرفت بیماری تا حد زیادی به عوامل خطرزا فرد بستگی دارد. افراد جوان و سالم در مقایسه با افراد مسن 65 سال به بالا و شرایط زمینه ای ممکن است شرایط بهتری داشته باشند.

برخی از عوامل خطر زا عبارتند از:

مردان نسبت به زنان نیز آسیب پذیرتر هستند. در سراسر جهان، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در مردان بیشتر بوده است.

هاینز که بیماران با شرایط سخت و مبتلا به COVID-19 را معالجه می کند، می گوید: چاقی شایع ترین عامل خطر است که وی در بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) دیده است.

با این شرایط کارشناسان معتقدند که ترامپ، چندین عامل خطر این بیماری را دارد. حتی مشخص نیست که بیماری کرونا چگونه در بدن او پیشرفت کند.

چگونه COVID-19 خفیف را درمان کنیم؟

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ | پزشکت

افراد مبتلا به COVID-19 خفیف می توانند در خانه با استراحت کردن و مصرف مایعات بهبود یابند. همچنین شما در صورت بروز علائم خفیف کرونا با همان روش های درمانی سرماخوردگی، خودتان را درمان کنید. از استامینوفن برای تب و درد استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. هاینز همچنین توصیه می کند که یک اکسیمتر نبض برای کنترل سطح اکسیژن خون خودتان خریداری کنید. این دستگاه ها در داروخانه ها فروخته می شوند. اکسیمتر به اندازه گیری عملکرد ریوی شما کمک می کنند.

سطح اکسیژن خون شما باید در محدوده میانی بالای 90 باشد؛ اما سطح اکسیژن زیر 90، نشان می دهد که بیماری در حال پیشرفت است. در این شرایط شما نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.

عفونت شدید COVID-19 چگونه درمان می شود؟

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ | پزشکت

بیمارانی که علائم جدی مانند تب بالا، سرگیجه دارند و توانایی ایستادن درست را ندارند ممکن است به تهویه هوا و اکسیژن درمانی نیاز داشته باشند. علاوه بر آن، بیماران مبتلا به کرونا در مراحل شدیدتر به داروی تزریقی دگزامتازون نیاز دارند. بررسی ها نشان داده که این دارو میزان مرگ و میر را در افرادی که تهویه مکانیکی یا اکسیژن دریافت می کنند، کاهش می دهد.

  • Remdesivir، یک داروی ضد ویروسی با طیف گسترده، همچنین می تواند به کوتاه شدن مدت بیماری کمک کند و اگر قبل از نیاز به تهویه تجویز شود، ممکن است موثرتر باشد.
  • عکسبرداری از قفسه سینه، حتی در بیمارانی که بدون علامت هستند، برای تشخیص وجود پنومونیت ویروسی در ریه ها ضروری است.
  • هاینز می گوید که این دارو می تواند به طور قابل توجهی تکثیر ویروس را کاهش دهد، اما تجویز این دارو برای بیمارانی که در ICU بستری می شوند خیلی دیر است.

آیا آنتی بادی مونوکلونال تاثیری در درمان کرونا دارد؟

برخی کارشناسان معتقدند: برخی داده های اخیر استفاده از آنتی بادی های مونوکلونال را برای مقابله با این بیماری پیشنهاد می کند. این آنتی بادی ها می تواند میزان ویروس را در بیماران مبتلا به COVID-19 علامت دار کاهش دهد. البته این روش درمانی هنوز در آزمایشات بالینی ارزیابی می شود. استفاده از آنتی بادی های مونوکلونال در اوایل بیماری نتیجه بهتری را نشان می دهد.

اگرچه اطلاعات موثقی هنوز برای پلاسمای بهبودیافتگان در دسترس نیست، اما این درمان ممکن است برای موارد اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین این احتمال وجود دارد که این روند درمانی برای ترامپ تجویز شود. در این روش، پلاسمای افرادی که از COVID-19 بهبود یافته اند به افراد مبتلا تزریق می شود. محققان امیدوارند که آنتی بادی های مفید برای مبارزه با بیماری، از یک شخص به شخص دیگر منتقل شوند. اگرچه این روش های درمانی می توانند به روند بهبودی کمک کنند، اما به طور کامل بیماری را درمان نمی کنند. آنها اساساً به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند تا وظیفه خود را برای پاکسازی ویروس از بدن انجام دهد.

روند درمانی کرونا در ترامپ چگونه است؟

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ | پزشکت

پزشک دونالد ترامپ؛ دکتر شان کانلی، روز یکشنبه در جلسات توجیهی پزشکی اعلام کرد: از زمان دریافت COVID-19، سطح اکسیژن خون ترامپ دو برابر کاهش یافته و وی مجبور به استفاده از اکسیژن شده است.

تیم پزشکی ترامپ اعلام کرد: رئیس جمهور دگزامتازون دریافت می کند. دگزامتازون، کورتیکواستروئید رایجی است که برای کاهش التهاب مورد استفاده قرار می گیرد. دگزامتازون معمولا برای کسانی تجویز می شود که علائم شدید COVID-19 را تجربه می کنند. ترامپ قبلاً دو داروی تجربی دیگر، کوکتل آنتی بادی و داروی ضد ویروسی، برای درمان موارد متوسط تا شدید COVID-19 را دریافت کرده است.

دکتر ماریا تورولاکارنی، در مورد روند درمانی ترامپ می گوید: درمان هایی که در حال حاضر از طریق آنتی بادی مونوکلونال، ریمدسیویر و دگزامتازون انجام داده اند، نشان می دهد که وی دارای برخی تغییرات علامتی و التهابی است.

دکتر سود، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان دانشگاه ساوت شور، می گوید که ما تصویری واضح از مسیر اکسیژن خون ترامپ نداریم و این باعث می شود که نحوه درمان بیمار او دشوار شود. اگر واقعاً دو بار افت كرده باشد، این نشانگر ابتلا به بیماری ریوی (ذات الریه COVID) است. ذات الریه در ابتدا می تواند خفیف باشد اما در طی چند روز آینده بدتر می شود.»

او اکنون از دگزامتازون استفاده می کند که دارای یک اثر ضد التهابی قدرتمند است. دگزامتازون به مبارزه با پاسخ ایمنی التهابی بیش فعال توسط برخی از افراد مبتلا به COVID-19 کمک می کند. اسکن قفسه سینه معمولاً قبل از دادن استروئید، برای بررسی علائم ذات الریه توصیه می شود.

دگزامتازون معمولاً به کسانی که علائم متوسط ​​تا شدید COVID-19 را تجربه می کنند و التهاب زیاد و ذات الریه ویروسی دارند، تجویز می شود. این نشان می دهد که ممکن است ترامپ علائم التهاب یا ذات الریه ویروسی داشته باشد.

پیش آگهی روند درمانی ترامپ چیست؟

درمان های احتمالی کرونا در ترامپ | پزشکت

دکتر آرونا سوبرامانیان، پزشک بیماری عفونی در مراقبت های بهداشتی استنفورد، می گوید: “روند درمانی ترامپ بسیار متفاوت از بیماران معمولی با COVID-19 زیرا او تحت درمان های تخصصی و بسیار تهاجمی قرار گرفته است.

تیم پزشکی ترامپ روز یکشنبه گفت که رئیس جمهور می تواند از اوایل روز دوشنبه از بیمارستان مرخص شود. اما کارشناسان بهداشت گمان می کنند خیلی زود است.

پیش بینی مسیر ترامپ برای بهبودی دشوار است. اما رئیس جمهور باید طی چند روز آینده تحت نظارت دقیق قرار گیرد. معمولاً بعد 7 تا 10 روز پس از بیماری، ممکن است شرایط بیمار بدتر شود. بنابراین وضعیت او کمی نگران کننده است. با توجه به تاثیری که COVID-19 بر قلب و رگ های خونی می گذارد، احتمال دارد ترامپ به داورهای ضد انعقادی نیاز داشته باشد. از طرفی هم بررسی ها نشان داده است، افراد مبتلا به COVID-19 بیشتر در معرض سکته مغزی، حمله قلبی و سایر حوادث قلبی در طول بهبودی و حتی پس از آن هستند. مشخص نیست که مسیر ترامپ برای بهبود چگونه پیش خواهد رفت.

سخن آخر

دونالد ترامپ، رئیس جمهور و ملانیا ترامپ، بانوی اول اعلام کردند که آزمایش هردو برای COVID-19 آنها مثبت بود. هر دو علائم خفیفی را تجربه می کنند. اگرچه اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، می توانند در خانه بهبود یابند، درصد کمی از بیماران علائم شدیدتر می شود که در این شرایط بیمار نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند. پیشرفت بیماری و نحوه درمان آن تا حد زیادی به عوامل خطر بیمار بستگی دارد. سن، مرد بودن و شرایط سلامتی مانند چاقی و بیماری قلبی احتمال بروز عفونت شدید فرد را افزایش می دهد.

منابع:

https://www.healthline.com/health-news/trump-and-covid-19-the-potential-treatments-for-the-president

https://www.healthline.com/health-news/president-trumps-covid-19-diagnosis-what-to-know-right-now

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا